ברוכים הבאים לרשות החדשנות

אנחנו מקדמים חדשנות ישראלית

מה אנחנו עושים?

רשות החדשנות מקדמת את החדשנות בתעשייה הישראלית, בדגש על תעשיית ההייטק , ולרבות תעשיית היצור. תפקידיה של רשות החדשנות הם ליזום פעילות מחקר ופיתוח במימון ממשלת ישראל ולהעניק תקציבים ליזמים ותעשיינים.

מימון פרוייקטי מחקר ופיתוח טכנולוגיים שנועדו לסייע ליזמים וחברות בשלבי פיתוח שונים לקדם חדשנות פורצת דרך.  
התמודדות עם מחסור של עובדים מיומנים בתעשיית ההייטק ופתרונות טכנולוגיים הנותנים מענה לאתגרים חברתיים וציבוריים.
הערכות של מדינת ישראל כמובילה עולמית בתעשיות טכנולוגיות חדשניות כמו בינה מלאכותית וביג דאטה.

הנה מספר חברות שתמכנו בהן בתחילת דרכן

רוצים גם?
הנה קולות קוראים הפתוחים להגשת בקשה (פועלים תחת מסלולי הרשות)

קול קורא לפיילוטים בתחום הפינטק

פתוח להגשה עד: 31.1.2023

רשות החדשנות והרשות לניירות ערך, מזמינות חברות טכנולוגיות ישראליות להגיש בקשות לקבלת סיוע לביצוע פיילוטים בתחום הפינטק בארץ ובחו"ל. במסגרת הסיוע יקבלו החברות ליווי מקצועי של סגל רשות ניירות ערך ותמיכה כספית. בנק ישראל, המהווה משקיף בתכנית, יעזור לרשות החדשנות ולרשות לניירות ערך בהערכת הבקשות שיוגשו, בדגש על היבטי חדשנות, פוטנציאל התרומה לכלכלה הישראלית וההיתכנות הרגולטורית, וגם בליווי מקצועי של חברות שיבחרו.

ההגשה לקול הקורא היא באמצעות מסלול הטבה מס' 2 (מסלול משנה י"א).
על המוצרים המוגשים למסלול זה, להיות בשלים להרצה (לאחר בחינת היתכנות ופיתוח מרבית המוצר) וללא תכולות מו"פ משמעותיות.

* גופים פיננסים המעוניינים לשמש כאתרי הרצה לחברות הפינטק, מוזמנים לפנות ישירות לרשות לניירות ערך ולהירשם כאתר הרצה פוטנציאלי.

קול קורא להגשת תכניות מחקר ופיתוח בחברות ייצור לקידום חדשנות ותוכניות מו"פ דואלי

פתוח להגשה עד: 31.1.2023

רשות החדשנות, בשיתוף המינהל למחקר, פיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית במשרד הביטחון ("מפא"ת"), מזמינים מפעלי ייצור הפועלים בענפי כלי הטיס, כלי תחבורה, מערכות אלקטרוניות, מערכות אופטיות, מערכות לייזר ועוד להגיש בקשות לקבלת סיוע לתכניות מו"פ וחדשנות טכנולוגית. זאת, במסגרת מסלול הטבה מספר 2 – תמיכה בחדשנות טכנולוגית של התעשייה בשיתוף עם גורמי ממשל, נספח י"ז – מסלול לתמיכה משותפת עם משרד הבטחון.

קול קורא לשת"פ של חברות ישראליות עם שותפים בחו"ל

פתוח להגשה עד: 20.2.2023

                                           

קול קורא זה נפתח לחברות ישראליות לצורך הגשת בקשה לביצוע תוכניות מחקר ופיתוח או הרצה (פיילוט) משותפות עם שותפים זרים במדינות זרות בחו"ל במסגרת נוהל יישום הסכמים בינלאומיים  (להלן: "הנוהל הבינלאומי") ומסלול הטבה מס' 1 – קרן המו"פ (להלן: "מסלול ההטבה").
ניתן להגיש בקשה לאישור תכנית בינלאומית ללא קבלת מענק מרשות החדשנות ומובהר כי גם על בקשה זו יחולו הכללים וההוראות של הנוהל הבינלאומי ומסלול ההטבה. 

הירשמו לאירועים והוובינרים שלנו

30
מלון העסקים לאונרדו בוטיק, פארק המדע, רחוב הופנהיימר 2, רחובות. האירוע יתקיים באולם "לאונרדו" קומה 10.

עוברים מפיתוח לייצור: הכירו את מענקי רשות החדשנות בנושא ולמדו מהצלחות של חברות אחרות

סיימתם פיתוח אב-טיפוס של מוצר טכנולוגי פורץ דרך? אתם נערכים לייצור ומעוניינים להקים קו יצור תעשייתי חדש, כאן, בישראל? רשות החדשנות מעוניינת לסייע לכם גם בזה!

חברות רבות, שסיימו פיתוח מוצר מתמודדות עם השלב הבא - scale up של תהליך היצור; זה הזמן ללמוד מהניסיון של מי שהלכו בדרך דומה!

אנו מזמינים אתכם לפגוש אותנו, וללמוד מניסיונם של אלו שכבר עשו את זה: חברות פורצות דרך בתחומן, שסיימו לפתח את המוצר והחלו, בתמיכת רשות החדשנות, בפיתוח תהליך היצור בישראל.

בואו להבין מה סייע להם בדרך ומה הערך המוסף שקיבלו ממסלול מעבר מפיתוח לייצור. במפגש תיחשפו לאפשרויות המימון במסגרת המסלול ותכירו מקרוב את הדרכים בהם אנחנו יכולים ללוות גם אתכם במסע הזה. 

הפעם אנחנו נפגשים אתכם פיזית, בפארק המדע ברחובות, ונהיה זמינים לשאלות ושיחות אישיות. 

 

 

1719x1069 eventdesktop_pituh_itzur.jpg

2
מתחם תאטרון "הבימה", תל אביב

בואו לפגוש אותנו בפסטיבל DLD Tel Aviv Innovation 2023!

הפסטיבל הכי מגניב בת"א, DLD Tel Aviv Innovation Festival 2023 חוזר! ואירוע "הספידייטינג" של רשות החדשנות שבו אנחנו מזמינים אתכם לפגוש אותנו פנים אל פנים - חוזר יחד איתו. הרשמו והגיעו!

אנחנו מזמינים יזמים/ות, מובילי חברות ומי שמחפשים לצמוח בתוך האקוסיסטם הטכנולוגי - להיפגש עם נציגי הרשות  ב-2.2.23, ב"הבימה" תל אביב, לשאול שאלות ולהכיר מקרוב את מגוון התוכניות שלנו הרלוונטיות בדיוק לכם/ן!

אז אם את או אתה שואלים את עצמכם: איזה השקעה מתאימה לי בדיוק? איך אני מגנה על הקניין הרוחני שלי? סיימתי פיתוח- אני מעוניין/ת להתחיל לייצר, מה עושים? איך אני משתף/ת פעולה עם האיחוד האירופי, אמריקה או המזרח? האם ישנן השקעות ליזמים מהמגזר הערבי? יש תכניות רלוונטיות לסטרטאפים בתחומי ביוטק? יש לי רעיון פורץ דרך בתחום האקלים – מה אני עושה עכשיו? ועוד ועוד... הרשמו והצטרפו אלינו למפגשים קבוצתיים, מהירים, במתכונת של ספידייטינג, ושמעו ישירות מהנציגים/ות שלנו על מסלולי התמיכה ליזמים/ות ולחברות בשלבים שונים, והבינו איזה הזדמנויות רשות החדשנות מציעה לכם/ן.

מסלולי הרשות רלוונטיים ליזמים/ות הייטק בתחילת הדרך, סטרטאפים, חברה בוגרת, חברה ישראלית המעוניינת לחדור לשווקים חדשים בחו"ל ועוד - המבקשים לצמוח על בסיס חדשנות טכנולוגית. 

כמה דברים שחשוב לדעת:

  • ההשתתפות כרוכה במילוי טופס הרשמה בקישור שלמטה.
  • המפגשים יתקיימו ב-2.2.23, יום חמישי, בין 10:00-14:00
  • כל מפגש ימשך עד 30 דקות
  • המפגש הינו קבוצתי (כ- 8 אנשים בקבוצה)
  • ניתן לקבוע עד שתי פגישות, על פי בחירתכם/ן
  • במקרה של קביעת שתי פגישות, איננו מתחייבים כי יתקיימו ברצף
  • תשובות לגבי מועד הפגישה המדויק, ישלחו במייל חוזר – מיד לאחר סיום מילוי טופס ההרשמה.
  • מספר המקומות מוגבל ולכן יתכן שתקבלו תשובה כי ההרשמה לשולחן אותו ביקשתם- כבר תפוסה.
  • הכניסה למתחם  DLD Tel Aviv Innovation Festival 2023 ב"הבימה" היא למי שנרשם למתחם הספידייטינג של רשות החדשנות -  וקיבל אישור הרשמה במייל אותו יש להציג בכניסה לאירוע.

 אז עם מי תרצו להיפגש?

אתם/ן בתחילת הדרך היזמית או עם סטרטאפ צעיר? שולחן חטיבת הזנק: החטיבה מובילה מספר מסלולי תמיכה ליזמים/ות ולסטרטאפים בתחילת הדרך כגון: מסלול תנופה- עבור יזמים/ות בראשית דרכם המעוניינים לגבש ולקדם רעיון טכנולוגי חדשני באמצעות מענק ליצירת הוכחת היתכנות ראשונית. וכן מסלולי חממות טכנולוגיות ומעבדות לחדשנות טכנולוגית,  ומסלול סיד: עבור יזמים/ותבתחומים בעלי סיכון גבוה שמגייסים השקעת סיד, אשר יש להם מזכר הבנות עם משקיע הון סיכון מנוסה.  

אתם/ן חברה שהתאגדה שהוכיחה היתכנות והחלה כבר בפיתוח מוצר? שולחן חטיבת צמיחה קרן המו"פ: בשולחן הזה נשתף אתכם/ן בתנאים ובהטבות שהקרן מעניקה לכם בפיתוח מוצרים חדשים ו/או המשך פיתוח של המוצר הקיים.

Innovation Authority DLD TLV_Event Desktop 1719_1069.png

9
ניפגש בזום

בינה מלאכותית, ChatGPT - מה זה בכלל ואיך זה משפיע עליכם?

כולנו שמענו בחודשיים האחרונים על הטרנד החם של הרגע, תחום הבינה המלאכותית היוצרת (Generative AI), ופתאום התפרצו לחיינו שמות כמו ChatGPT ,OpenAI, שאי אפשר לברוח מאזכורם בכל מקום.

אחרי שקראנו וראינו מחוללי תמונות שיודעים להפיק ציורים במיטב הסגנונות, מחולל קוד תכנה אוטומטי, ובוט שיחה שמנהל תקשורת וכותב טקסטים, הבנו כי תוכנות הופכות להיות יותר ויותר יצירתיות, עם תכונות כמו-אנושיות. התחום, שבו מחשבים מפיקים תוצרים "כמו" אנושיים דוגמת תמונות, טקסטים, מוזיקה ועוד היה רחוק מבשלוּת שנים רבות, אבל נראה שמשהו קרה – ופתאום: זה בכל מקום!

אבל – מה זה בכלל ומה המשמעויות?  

רשות החדשנות באה לעשות לכם סדר, במפגש חדש שאנו משיקים בסדרת מפגשים דיגיטליים: Innovation Over Lunch, אז.... בואו לשבת עם הצלחת אל מול המחשב, וקבלו תשובות והשראה!

במפגש דיגיטלי של שעה וחצי שבו תערך שיחה בין ענבל אורפז ובין זיו קציר, ננסה להבין מה קרה דווקא עכשיו, את מילות המפתח בתחום, התועלות, איך זה ישפיע עליכם, השימושים והסכנות.

נבין מה ל-AI ולפעילות רשות החדשנות? ננסה להבין לאן זורמות ההשקעות בתחום, ולאן האנושות יכולה ללכת מכאן. נשאל מה העתיד המסחרי של ההתפתחות הזו? מה מוצאים בו יזמים ומשקיעים? עד כמה מחולל יכול להיות כשרוני ואנושי? 

header_952x719_imajemobile_chatGPT.jpg

רוצים להתעדכן ראשונים על המסלולים הפתוחים להגשה, החדשות והאירועים שלנו?
הירשמו לניוזלטר!

נרשמתם בהצלחה V
צריכים עזרה? דברו איתנו
שלחו לנו הודעת וואטסאפ
שלחו לנו הודעת SMS
תמיכה טכנית לאזור האישי