ברוכים הבאים לרשות החדשנות

אנחנו מקדמים חדשנות ישראלית

מה אנחנו עושים?

הרשות מקדמת את החדשנות בתעשייה הישראלית, בדגש על תעשיית ההייטק , ולרבות תעשיית היצור. תפקידיה של רשות החדשנות הם ליזום פעילות מחקר ופיתוח במימון ממשלת ישראל ולהעניק תקציבים ליזמים ותעשיינים.

מימון פרוייקטי מחקר ופיתוח טכנולוגיים שנועדו לסייע ליזמים וחברות בשלבי פיתוח שונים לקדם חדשנות פורצת דרך.  
התמודדות עם מחסור של עובדים מיומנים בתעשיית ההייטק ופתרונות טכנולוגיים הנותנים מענה לאתגרים חברתיים וציבוריים.
הערכות של מדינת ישראל כמובילה עולמית בתעשיות טכנולוגיות חדשניות כמו בינה מלאכותית וביג דאטה.

הנה מספר חברות שתמכנו בהן בתחילת דרכן

ליזמים, חברות, מוסדות מחקר שמעוניינים לשתף פעולה במו"פ

רוצים גם?
הנה קולות קוראים הפתוחים להגשת בקשה (פועלים תחת מסלולי הרשות)

ליזמים, חברות, מוסדות מחקר שמעוניינים לשתף פעולה במו"פ

קול קורא להגשת בקשות להקמת תשתית בארגוני הבריאות לקידום מו"פ

פתוח להגשה עד: 28.2.2022

   

משרד הבריאות, ישראל דיגיטלית ורשות החדשנות מזמינים אתכם להגיש בקשות להקמה ו/או להרחבה של תשתיות בארגוני בריאות לקידום המו"פ, המבוססים על שימוש במידע בריאות.

מחקר ופיתוח טכנולוגיות חדשניות בתחום הבריאות מבוסס לרוב על מידע בריאות ומתבצע בשיתוף פעולה בין התעשייה, גופי מחקר וארגוני בריאות. על מנת לקדם שירותי בריאות חדשניים במערכת הבריאות הישראלית, ולאפשר את התפתחות התעשייה בישראל יש צורך לייצר שיתופי פעולה אלו באופן יעיל, מהיר ובעלויות תחרותיות. שיתופי פעולה אלו דורשים מארגון הבריאות יכולת ותשתית מתאימה לקידום מו"פ מבוסס מידע: הנגשת מידע, תכנון וביצוע מחקר, ניתוח נתונים בהקשר קליני, ביצוע ניסויים קליניים ועוד.

שיתופי הפעולה אינם מתמצים רק בגישה למידע למחקר רטרוספקטיבי. התחרות הגלובלית דורשת גם הרחבה והעמקה של שימוש במידע ודיגיטציה בניסויים קליניים התערבותיים, על מנת לשמור על היתרון של ישראל כמערכת בריאות ציבורית חזקה וחדשנית. שימוש חכם במידע מביא ערך החל משלב עיצוב הניסוי, זיהוי משתתפים פוטנציאלים, גיוס יעיל של משתתפים, קישור דיגיטלי של המידע ישירות מהתיק הקליני לתיק היזם ועוד. 

קידום שיתופי פעולה אלו דורש השקעה מתמשכת בתשתיות וכוח אדם ייעודים לכך, השקעה אותה מתקשים ארגוני הבריאות להקצות במציאות הקיימת. 
לפיכך, משרד הבריאות, ישראל דיגיטלית ורשות החדשנות, יוצאים בקול קורא לארגוני הבריאות בישראל, להקמת/הרחבת יחידות ייעודיות בארגוני בריאות לקידום שיתופי הפעולה, ולבניית התשתיות הנדרשות. מודל ההשקעה המוצע מאפשר גמישות רבה לארגונים לבנות תכנית עסקית ממוקדת הממנפת את היתרונות היחסיים שלהם, במטרה לייצר יתרון תחרותי לישראל, ולאפשר לארגוני הבריאות להרחיב באופן משמעותי את כמות שיתופי הפעולה וכן להתחיל בפעילות בארגונים שטרם ביצעו זאת.

במסגרת הקול הקורא אנו מעודדים ארגוני בריאות לבחון הגשה של תכניות משותפות לכמה ארגונים המייצרות ערך ייחודי. כך לדוגמא, ניתן יהיה להשקיע בתשתיות אשר מאפשרות ביצוע מחקר מבוזר, ביצירת סטנדרטיזציה במידע בין ארגונים, או תשתיות אחרות אשר מקלות על שיתופי הפעולה בין ארגוני הבריאות לטווח ארוך. יודגש, כי התכנית לא נועדה לתמוך במחקר ספציפי משותף בין ארגוני בריאות, אלא בשיתוף פעולה ארוך טווח. שיתופי הפעולה בין ארגוני הבריאות יכולים לעסוק בנושא קליני אחד מוגדר, או בשיתוף פעולה רחב במגוון תחומים.
כמו כן, במסגרת הקול הקורא ניתן להגיש בקשות גם לקבלת מענקי הקמה לארגונים אשר לא ביצעו עד כה שיתופי פעולה רבים עם התעשייה, ויש להם פוטנציאל לפתח פעילות בעלת יתרון תחרותי.

 

 

קול קורא להעלאת חוקרים מחו"ל

פתוח להגשה עד: 12.1.2023

רשות החדשנות ומשרד העלייה והקליטה מזמינים חברות ישראליות וחוקרים מחו"ל, עולים ו/או תושבים חוזרים, להגיש בקשת מענק למסלול ייבוא ידע.
 

הירשמו לאירועים והוובינרים שלנו

ליזמים, חברות, מוסדות מחקר שמעוניינים לשתף פעולה במו"פ
18
ניפגש בזום!

רשות החדשנות משיקה מדד ESG לתעשיית ההייטק - מה זה ולמה זה חשוב?

רשות החדשנות משיקה מדד ESG לתעשיית ההייטק, אשר יוטמע בהדרגה בכל ערוצי המימון של הרשות וישמש ככלי לניהול סיכונים עבור חברות ההייטק - ומזמינה אתכם לוובינר השקה, בו תכירו את המדד וחשיבותו.

ESG הינו חלק בלתי נפרד מתפיסת עולם ההשקעות בשנים הבאות כחלק מניהול סיכונים והכרה של משקיעים ברלבנטיות של גורמי הסביבה, החברה והממשל התאגידי בהחלטות ההשקעה שלהם.

רשות החדשנות החלה בתהליך הטמעת ESG בערוצי המימון שלה כחלק מתפיסת עולם המקדמת תעשיית חדשנות בת קיימא בישראל, ועל מנת ליצור מדד להשקעות אחראיות מפחיתות סיכון בקרב חברות טכנולוגיה ישראליות. תהליך ההטמעה יחל כפיילוט במספר מסלולי המימון של הרשות - עליהם נרחיב בוובינר זה, שיהיה הראשון בסדרת מפגשים וסדנאות חשיפה והכשרה לחברות - על מנת ללמד כיצד לעשות שימוש בפרמטרים אלה.

1719x1069_eventdesktop_ESG.jpg

1
ניפגש ב-1/2/22 על מסך המחשב/ הטבלט/ הנייד. שימו לב! מספר המקומות מוגבל

חדשנות ושו"ת 1/2/22: כל מה שרציתם לשאול את מומחי רשות החדשנות

רשות החדשנות מכנסת שיחה פתוחה על כל מה שמעניין אתכן.ם לשאול אותנו: לאיזה מסלול הפרויקט שלי מתאים? ספרו לי על מודל המימון? מהן האפשרות לעזרה רגולטורית בתחום שלי? ועוד ועוד.

במפגש הקרוב יחכו לכם נציגי זירות רשות החדשנות: זירת הזנק, זירת צמיחה, הזירה הבינלאומית, זירת ייצור מתקדם, זירת תשתית-טכנולוגית וכן מובילי תכניות ה"הון האנושי" ברשות. למתלבטים יעמוד מערך שירות הלקוחות שלנו למידע כללי.

בנוסף - לדוברי השפה הערבית: תחכה לכם נציגה דוברת ערבית בחדר וירטואלי  ייעודי עם מידע על מגוון מסלולי רשות החדשנות. 

لناطقي اللغة العربية: سيكون في انتظاركم موظفة تتحدث اللغة العربية  في غرفة مخصصة مع معلومات حول مختلف مسارات سلطة الابتكار

אז תעשו לכם קפה, הכינו שאלות, והצטרפו אלינו לשיחה בפורום מצומצם. 

זירת הזנק: המובילה את מסלול תנופה, עבור יזמים/ות בראשית דרכם המעוניינים לגבש ולקדם רעיון טכנולוגי חדשני באמצעות מענק לשלב המחקר והפיתוח הראשוני. מסלול החממות - עבור יזמים/ות בעלי רעיון טכנולוגי בשלב התחלתי של מחקר ופיתוח, המתקשים בגיוס הון פרטי וזקוקים לתמיכת החממה בהפחתת הסיכונים במיזם. ומסלול המעבדות - עבור  יזמים/ות הזקוקים לתשתיות ולמומחיות ייחודיים, של תאגידים מובילים בתחומם, לצורך הוכחת היתכנות של רעיון טכנולוגי. 

זירת צמיחה: ובה שני מסלולי עיקריים: קרן המו"פ – התומכת בסטרטאפים וחברות בשלבי צמיחה, חברות בוגרות ומרכזי מו"פ. וקרן הפיילוטים (מסלול 2 - יש לסנן לפי "מסלולי מענק לפיילוטים"), מיועדת עבור פרוייקטים וטכנולוגיות בשלות, המוכנות להרצה. מתבצעת בשיתוף עם גורמי ממשל. ופרט למודל המימון האטרקטיבי, ייהנו החברות המשתתפות מליווי רגולטורי.

המערך הבינלאומי: המציע שיתופי פעולה עם חברות, תאגידים, גופים ציבוריים ומוסדות מחקר מובילים ברחבי העולם, על ידי מענקי מצ'ינג וכלי סיוע בחדירת פיתוחים טכנולוגיים לשווקים בינלאומיים בכל העולם, תכניות מענקים של האיחוד האירופי למחקר ופיתוח. במפגש הדיגיטלי ניתן דגש על מענקים ושיתופי פעולה עם מגוון מדינות לצד התכנית האירופית - באמצעות ISERD.

 

1719x1069 eventdesktop_innovation C.jpg

2
ניפגש בזום!

וובינר מומחים טכנולוגיים למסלול המכינה למו"פ בזירת יצור מתקדם

מומחים טכנולוגיים לחומרים, מכונות וייצור מתקדם? הצטרפו לוובינר מומחים טכנולוגים של רשות החדשנות והכירו את מסלול המכינה למו"פ.

אם אתם מומחים שכבר רשומים אצלנו או אנשים בעלי רקע טכנולוגי, הנדסי בתחומים: מכונות, חומרים, כימיה, תעשייה וניהול. הרוצים להצטרף לצוות המומחים טכנולוגים במכינה למו"פ של רשות החדשנות – הוובינר הזה עבורכם.

בנוסף, אם אתם מייצגים חברות בעלות פתרונות בתחום המפעל החכם ויצור מתקדם: רובוטיקה, אוטומציה, AI, ניהול ומחשוב רצפת היצור, חברות הנדסה לפיתוח מכונות\ קווי יצור ורוצים לכהן כמומחים טכנולוגיים אצלנו – אתם מוזמנים להצטרף.

shutterstock_682503058_Automotive Industry.jpg

רוצים להתעדכן ראשונים על המסלולים הפתוחים להגשה, החדשות והאירועים שלנו?
הירשמו לניוזלטר!

נרשמתם בהצלחה V
צריכים עזרה? דברו איתנו
שלחו לנו הודעת וואטסאפ
שלחו לנו הודעת SMS
תמיכה טכנית לאזור האישי