תאריך ושעה

ב- 02/06/2024
שעה: 11:15 - 10:00

הרשמה

02/06/2024 - 08/05/2024

חטיבה

הזנק, מסלולי הון אנושי

קהל יעד

חממות רשות, גופי הכשרה לא אקדמיים, מוסדות אקדמיה ולימודי חוץ

תחום

כ"א מיומן להייטק, הכשרות לטכנולוגיות מתקדמות, הכשרות לתפקידי מנכ"ל

מיקום

ניפגש בזום

הוסף ליומן שלי02-06-2024 10:0002-06-2024 11:15Asia/Jerusalemמכשירים את נבחרת מנכ"לי הדיפטק של המחר: כל מה שרציתם לדעת על הקו"ק הכירו מקרוב את המענה הנדרש במסגרת תכניות ההכשרה למחסור בעתודה ניהולית בתחום הדיפטקDD/MM/YYYY

על האירוע

גופי הכשרה, מוסדות אקדמיה או חממות? רשות החדשנות מזמינה אתכם להצטרף לוובינר בו נפרט על הקו”ק אותו השקנו לאחרונה, העוסק במענה למחסור בעתודה ניהולית בחברות דיפטק, וזאת באמצעות הקול הקורא להכשרות לתפקידי מנכ”ל/ית לחברות הזנק בתעשיית ההייטק. במסגרת הוובינר, נציג את אפשרויות המימון אותן נעניק לתוכניות ההכשרה החדשניות שיבחרו אשר יובילו להכשרת מנכ”לים.יות בחברות בעלות עומק טכנולוגי.

הרקע לקול הקורא, כפי שנעמיק בו בוובינר: בישראל פועלות מאות חברות הזנק בתחומי הדיפטק השונים, ובכל שנה מוקמות עשרות חברות חדשות. במרץ 2024 השיקה רשות החדשנות את קרן ההזנק, שתשקיע מענקים של מעל 500 מיליון שקלים בשנה, ומתמקדת בחברות דיפטק לצד משקיעים פרטיים וקרנות הון סיכון.

לרוב, חברות דיפטק מאופיינות בקניין רוחני (שיכול לכלול גם מוצרים מוחשיים), שמקורו במחקר אקדמי, שווקים גדולים, מענה לאתגרים עולמיים, אך יחד עם זאת – בסיכון רב, זמן ארוך להטמעה ולמכירה, אתגרי רגולציה, אתגרים טכנולוגיים משמעותיים ועוד.

במיזמים רבים הוגי הרעיון או המחקר הם לא בהכרח אלו שיובילו את החברה כמנכ”לים, וכיום יש חוסר משמעותי בניהול בכיר, שיאפשר צמיחה של החברות מעבר לשלבי המחקר והפיתוח, לשלבי המכירות ולגיוס הון משמעותי.

רשות החדשנות יצאה בקול הקורא, שמטרתו לבחור את מי שיובילו תוכניות הכשרה בעלות תוכן מקצועי, טכנולוגי ועסקי מעודכן ומחובר לצרכי התעשייה בארץ ובעולם, בשיתוף עם מומחים וגופים רלוונטיים מהתעשייה העוסקים בכך. בהליך הבחירה, רשות החדשנות תיתן עדיפות לתכניות שיכללו גם ליווי של המנהלים שיוכשרו, במהלך או לאחר סיום ההכשרה, להשתלבות כמנהלי חברות הזנק בתחומי הדיפטק, ולהקמה של חברות מבוססות ידע מהאקדמיה.

הצטרפו לוובינר והכירו מקרוב את התכניות אותן אנו מחפשים להקים.

סדר יום

10:00-10:10
פתיחה וברכות - צחי שנרך, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבה טכנולוגית
10:10-10:30
השקת קול קורא להכשרות מנכל/יות לדיפטק - אשר נבו, מנהל קרן הון אנושי
10:30-11:00
הבהרות אודות אופן הגשת הבקשה ודגשים תפעוליים - אביגיל גזמן, מנהלת מחלקת קליטה ברשות החדשנות
11:00-11:10
שאלות ותשובות

ניפגש בזום

הרשמה

*לנוחיותך, על מנת לקבל עדכונים בכל מסלולי המענקים שלנו, מעתה פרטיך יצורפו לרשימות התפוצה הקבועות שלנו
לחצו כאן להרשמה