תאריך ושעה

ב- 22/05/2024
שעה: 13:00 - 12:00

הרשמה

22/05/2024 - 01/05/2024

חטיבה

Innovation Over Lunch
אגף שיווק ודוברות, כללי

קהל יעד

סטרטאפים, מנהלים בכירים (C-Level), חברות צמיחה, יזמים, גופי ייעוץ

תחום

רגולציה של בינה מלאכותית, האיחוד האירופי

מיקום

ניפגש בזום

הוסף ליומן שלי22-05-2024 12:0022-05-2024 13:00Asia/Jerusalemמתכוננים לחוק הבינה המלאכותית האירופי: איך הוא ישפיע על חברות ישראליות וכיצד להתכונן?מה המשמעויות המעשיות של החקיקה - על מי הוא חל? מה הוא לוח הזמנים? איך עתיד להיראות תהליך הרישוי, ועוד. בואו לקבל תשובות ב- Innovation Over Lunch

DD/MM/YYYY

על האירוע

האיחוד האירופי השלים לאחרונה את חקיקת חוק הבינה המלאכותית האירופי, המסדיר באופן רוחבי את כלל הסוגיות הכרוכות בפיתוח, הנגשה ושימוש במוצרים ושירותים מבוססי בינה מלאכותית ברחבי האיחוד, וחל באופן שווה על מוצרים המפותחים באירופה ומחוצה לה. החוק מחלק את כלל השימושים האפשריים לפי מדרג סיכון, וקובע חובות שונות בהתאמה. במקרה של מוצרים ושירותים המוגדרים “בסיכון גבוה” נדרשת עמידה בשורה של חובות, וכן השלמה של תהליך רישוי (certification) בטרם ניתן יהיה לשווקם באיחוד האירופי.

במפגש דיגיטלי (בשפה האנגלית) יראיין ד”ר זיו קציר, ראש התכנית הלאומית לבינה מלאכותית ברשות החדשנות, לשיחה 1:1, בגובה העיניים, את דן נשיטה-פלאביו, שהיה שותף להובלת תהליך החקיקה. נשיטה-פלאביו הוא ראש המטה של חבר הפרלמנט האירופי, דרגוס טודורצ’ה, שהוא אחד משני חברי הפרלמנט שהובילו את תהליך החקיקה.

במסגרת הראיון יעלו הסוגיות המעשיות של החוק, ביחס לחברות וסטארטאפים ישראלים, ודרך זה נבין: את המשמעויות המעשיות של החקיקה – על מי חל החוק? מה הוא לוח הזמנים? כיצד עלי להיערך כבר היום? איך עתיד להיראות תהליך הרישוי? מה בדבר מוצרים המשווקים באיחוד כבר כיום? איך מושפעים תחומים בהם חלה רגולציה ענפית נוספת? האם ישנן הקלות עבור חברות הזנק? כיצד ניתן לקיים מחקר ופיתוח בתנאי החוק?

השיחה תתקיים במסגרת סדרת המפגשים שעורכת הרשות, בשם Innovation Over Lunch, המביאים לקדמת “הבמה הווירטואלית”, נושאים מעולם החדשנות הנוגעים לאקוסיסטם החדשנות הישראלי. הוובינר, שייערך בשיתוף עם משרד הכלכלה והמשלחת הכלכלית לבריסל, יכלול הצגה קצרה של החקיקה האירופית, שיחה פתוחה ומעמיקה, ולאחריה מענה על שאלות שיעלו מהקהל.

 אז…. בואו לשבת עם הצלחת אל מול המחשב, וקבלו תשובות והשראה!

For the event page in English, Click here.

סדר יום

12:00-12:05
הצגת המשלחת הכלכלית לבריסל, נושא השיחה והמשתתפים - עמי לוין, הנספח הכלכלי בבריסל
12:05-12:45
שיחה פתוחה בשאלות שעל הפרק בין דן נשיטה-פלאביו, מהשותפים להובלת החקיקה, ראש המטה של אחד מיוזמי החוק, לבין ד"ר זיו קציר, ראש התכנית הלאומית לבינה מלאכותית
12:45-13:00
שאלות ותשובות מהקהל

ניפגש בזום

הרשמה

ההרשמה לאירוע זה סגורה