חברת YDLabs נוסדה באפריל 2022 כמרכז לפרמנטציה וחדשנות המספקת תשתית לחברות פודטק ואגרוטק, והראשונה בישראל המתמקדת במזון. פרמנטציה (בעברית: התססה) היא אחת השיטות הנפוצות ביותר בתעשיית הפודטק, במיוחד לצורך ייצור חלבוני חלב אלטרנטיבים, תוספי תזונה, תחליפי מזון ועוד, ובתעשיית האגרוטק בנושאי בריאות האדמה, הדברה ביולוגית, ועוד. לחברה ניסיון רב בעבודה עם מיקרואורגניזמים שונים כולל חיידקים, שמרים, פטריות, אצות ועוד והיא פועלת כנותנת שירות בלבד, ללא מעורבות בקניין הרוחני של הלקוח.

YDLabs עובדת עם חברות המשתמשות בפרמנטציה לטובת מחקר, פיתוח וייצור, ומספקת תמיכה מקיפה מרמת המעבדה ועד לסקאלות ייצור (נכון ל- 2024, עד ל- 1,000 ליטר, והחל מ- 2025 עד ל- 15,000 ליטר). נוסף על תשתית הפרמנטציה, YDLabs מספקת שירותי Downstream הכוללים צנטריפוגות, מערכות ייבוש, פילטרציה, שבירת תאים ועוד, המתאימים לנפחים של עד 15,000 ליטרים.

לצוות הטכני של חברת YDlabs ניסיון מצטבר של למעלה מ-70 שנה, במיוחד בעולמות המזון, המאפשר להם להתמודד עם הפרויקטים הקשים ביותר בצורה הטובה ביותר. החברה הוקמה על ידי אריאל בלומוביץ וגייסה את אחד ממומחי הפרמנטציה הידועים בארץ, ד”ר מוטי רבהון המכהן גם כמנכ”ל האגודה הישראלית לפרמנטציה.

YDLabs בתהליכי קבלת האישורים הבאים: ISO 9001 + ISO 22000, אישור GMP מזון של משרד הבריאות, וייתכנו אישורים נוספים בהמשך.

  • חזון הארגון

להפוך שימוש בטכנולוגיה של פרמנטציה ותהליכי התססה לנגישים, חסכוניים וידידותיים למשתמש עבור כל רעיון בעל ערך, בין אם כחלק מסטארטאפ, חברה מבוססת או מחקר.