המערכת של כללית מהווה “one stop shop” ונועדה להקל ולעודד חוקרים וחברות לביצוע מחקרים רטרוספקטיביים, בנייה של מודלי ניבוי חדשים, תיקוף מודלים קיימים ועוד.
המערכת מתכללת את כלל שלבי העבודה החל מבדיקת עצמאית של כמות הדאטה הקיים, דרך גישה למאגר קלינאים מומחים, חתימה על הסכם מסחרי בטווחי זמן מוגדרים מראש, מעקב אחר אישורים רגולטורים ועד לשליפת הנתונים וביצוע אנליזות סטטיסטיות בסביבת עבודה סגורה ומאובטחת.

למי זה מתאים?
יזמים, סטראטאפים בתחומי הרפואה הדיגיטלית וחברות מכשור רפואי.

הדאטה הרפואי העשיר בעולם
הדאטה העשיר והייחודי של כללית כולל רשומות של יותר מ-7 מיליון מטופלים, על הרצף הטיפולי מ- 14 בתי חולים ויותר מ-1500 מרפאות קהילתיות ברחבי הארץ.
המידע הזמין כולל דאטה מובנה עם נתונים על הלקוח מלידתו ועד לשיבה טובה, כגון אבחונים, פרוצדורות, בדיקות מעבדה, תרופות, אשפוזים, מדדים חיוניים, ביקורים בקהילה, מידע אונקולוגי, בריאות הנפש, מעקב הריון ולידה, וכן מידע שאינו מובנה כגון הדמיות.
כל המידע מונגש בצורה מותממת ודרך מערכת מאובטחת להנגשת דאטה רפואי בענן.

החבילות המוצעות נתפרות לצרכי הלקוח וכוללות הנגשת מידע מותמם ((de-identified ומטויב, וכן אפשרות לסיוע בתכנון המחקר על ידי ליווי אפידימיולוגי וסטטיסטי, הגשה לועדות רגלוטוריות, חיבור לקלינאים מומחים וכן שימוש בפלטפורמת הנגשת הנתונים בענן.

לאחרונה הושקה חבילת פרימיום ייחודית לחברות סטארטאפ, אשר כוללת מידע רפואי ממיליון מטופלים, אשר לפחות 200 אלף מתוכם עם רקע של מחלות כרוניות.
החבילה כוללת הנגשה של הדאטה בצורה מותממת באופן מהיר, שעות ייעוץ קליני, אפידימיולוגי וסטטיסטי בתמחור אטרקטיבי וכן גישה לכלי ניתוח דאטה בחינם של חברת NVIDIA.

מידע נוסף על החבילה ניתן למצוא בקישור הבא. ליצירת קשר- ניתן לפנות ליפעת ונד yifatrob@clalit.org.il או למלא את הטופס הנ”ל ונחזור אליכם תוך 2 ימי עסקים.

סורוקה – SCRC – המרכז למחקרים קליניים בסורוקה
המרכז למחקרים קליניים בסורוקה (SCRC) מרכז את הפעילות המחקרית בבית החולים, שהינו השני בגודלו בארץ והיחיד המשרת את אוכלוסיית הנגב, על מאפייניה היחודים. בית החולים משוייך לקופת חולים כללית, וככזה נהנה מגישה לכלל מאגרי הנתונים העשירים של הקופה המונגשים למחקר. הסביבה והמשאבים הייחודים מאפשרים למרכז להוציא אל הפועל מחקרים איכותיים ומורכבים. למרכז המחקרים נסיון עשיר בביצוע מאות פרויקטים; מחקרים קליניים פרוספקטיביים, מחקרים מבוססי נתונים ומחקרי בריאות, עיר וסביבה.
בשנה האחרונה מרכז המחקרים פועל להנגיש את שירותיו לקהילת חברות ההזנק הישראליות, תוך שימת דגש על נגישות, גמישות, מצויינות ומהירות התגובה.


חדש! בדיקות התכנות להערכת גודל מדגם :
אתר לבדיקות התכנות על סמך אבחנות או תרופות או בדיקות מעבדה. תשובות יתקבלו ע”י אנליסט המרכז בתוך שלושה ימי עסקים.
ניהול מחקרי נתונים מקצה לקצה – ניהול פרויקט נתונים משלב הרעיון, דרך תכנון וגיבוש הפרוטוקול, טיפול ברגולציה, שליפת הנתונים, אנליזה וסיכום התוצאות. בכל הפרויקטים מעורבים קלינאי מומחה תוכן, אפדמיולוג, סטטיסטיקאי, אנליסט ועוזר מחקר. מעורבותם של קלינאים מומחי תוכן המכירים הייטב את “השטח” , ביחד עם אנליסטים הבקיאים בנתונים ובאופן כרייתם, מבטיח את רמתם הגבוהה של המחקרים.השילוב של עוזרי המחקר והמעטפת הניהולית והאדמנסטרטיבית מבטיחה את קידום הפרויקט בלוחות זמנים מהירים.
הנגשת דאטה מותמם למחקר עצמאי – במערכת מאובטחת בענן – מחקרים מבוססי AI הזקוקים למאגר מידע קליני גדול לצורך פיתוח מוצר יכולים להיעזר בשירות הנגשת נתונים של הכללית, בביצוע מרכז המחקרים סורוקה. שיתוף הפעולה כולל כתיבת פרוטוקול, הגשה לועדת האתיקה והנגשת הנתונים בסביבה מאובטחת של הכללית בענן.
מאגר רקמות – ביובנק נגב – ביובנק נגב (חלק מ”מידגם”) אחראי על איסוף, טיפול ואחסון של דגימות ביולוגיות שונות. נגישות למטופלי בית החולים מאפשרת איסוף של רקמות חיות ייחודיות, וזאת בנוסף לאיסוף דמים. החיבור לנתונים העשירים של תיק המטופל פותח אפשרויות אינסופיות למחקר רפואי.
מחקרים קליניים – המרכז למחקרים קליניים אחראי על ניהול מחקרים קליניים בבית החולים בכל שלבי הפיתוח (1, 2, 3) וכולל שיתופי פעולה אקדמאים, סטארטאפים ותעשייה.

לפרטים נוספים: ד”ר מיכל גורדון,MichalGord@clalit.org.il, 050-7216014, רחל אבני, RachelAvn@clalit.org.il, 050-6334267, שקד שרביט, ShakedSh@clalit.org.il, 050-2710119. יינתן מענה בתוך 2 ימי עסקים