שת"פ קנדה- ישראל מתרחב: קול קורא להגשת הצעות למרכז הקנדי לחדשנות בתחומי בריאות המוח והזדקנות (CC-ABHI)

25/05/2017

רשות החדשנות והמרכז הקנדי לחדשנות בתחום בריאות המוח והזדקנות (CC-ABHI) מזמינים חברות ישראליות להגיש בקשות לפיתוחים וטכנולוגיות חדשות בתחומי הטיפול בקשישים ובריאות המוח.

שיתוף הפעולה נועד לסייע לארגונים מסחריים להפיק ראיות מדעיות, במטרה להגיע לפתרון משמעותי ופורץ דרך בתחום הטיפול בקשישים. החברות הישראליות יזכו בהתנסות ממשית אשר יכולה לשמש כהוכחה מוצלחת לפיתוחיהן, ולהוות כרטיס כניסה לשוק הבריאות של גיל הזהב. 

חברות בתחומים הבאים רשאיות להגיש מועמדות:

  1. מחלקת ביקורי חירום: פתרונות אשר יפחיתו או ימנעו ביקורי חירום רפואיים שלא לצורך בקרב קשישים הסובלים ממחלות דמנציה. 
  2. מניעת נפילות: פתרונות המונעים נפילות או מפחיתים את עוצמת הפגיעה הנגרמת כתוצאה מנפילות בקרב קשישים הסובלים ממחלות דמנציה.
  3. הזדקנות בבית: פתרונות שיקלו את ההתמודדות עם מחלות כרוניות בקרב קשישים הסובלים ממחלות דמנציה השוהים בביתם.
  4. כושר קוגניטיבי: פתרונות שמשפרים את בריאות המוח / תרגילים שמסייעים לכושר הקוגניטיבי בקרב קשישים

החברות הישראליות אשר יבחרו יהיו זכאיות למימון של עד 50% מימון מרשות החדשנות, ועד 250,000 דולרים קנדיים מהמרכז הקנדי לחדשנות בתחומי בריאות המוח וההזדקנות. חלקו של המרכז הקנדי במימון יוכל לשמש רק לכיסוי העלויות הניסויים שייערכו בקרב קשישים מאזור קנדה, או קשישים זכאים נוספים באזור צפון אמריקה.

אהרון אהרון, מנכ”ל רשות החדשנות: “אנחנו מזמינים חברות המפתחות טכנולוגיות ופתרונות חדשניים בתחומי הטיפול במחלות הדמנציה בקרב קשישים להגיש את מועמדותן. מעבר להשתתפות רשות החדשנות והמרכז הקנדי במימון חלקי של הפיתוח, החברות יקבלו ערך מוסף משמעותי של ניסיון מעשי בשטח המראה כי פיתוחיהן אכן עובדים. הדבר יסייע להם המשך פעילותן בשאר שווקי העולם”.