רשות החדשנות תשקיע 25 מיליון שקלים בהקמת מרכז חדשנות בבאר שבע

28/03/2023

חברת סינרג’י 7 נבחרה להקים מרכז חדשנות ברובע החדשנות של בירת הנגב, הפרויקט יתמקד בקידום יזמות ותעסוקת הייטק ובחיזוק מעמדה של באר שבע כאחד מהמוקדים המרכזיים של תעשיית החדשנות בישראל, ובפרט בתחומי הדטה הרפואי, הרובוטיקה האוטונומית והגנת סייבר

 

רשות החדשנות מודיעה כי בחרה בחברת סינרג’י 7 להקמת מרכז החדשנות בבירת הנגב, שיתפרש על פני ארבע שנים, ובמסגרתו תשקיע הרשות 25 מיליון שקלים בקידום אקוסיסטם החדשנות וההייטק בבאר שבע, כמרכז מטרופוליני לכל אזור הדרום. במסגרת המרכז גם יוקמו שלושה מוקדי חדשנות בבאר שבע בתחומי הדטה הרפואי, רובוטיקה אוטונומית והגנת סייבר.

חברת סינרג’י 7 נמצאת בבעלות משותפת של אוניברסיטת בן גוריון בנגב, ב.ג. נגב טכנולוגיות ויישומים, סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת כללית, מור יישום מחקרים, אלביט מערכות, אינקוביט יזמות טכנולוגית וקרן מיראז’ ישראל.  בנוסף, מרכז הפיתוח של Dell Technologies בישראל מהווים שותף אסטרטגי.

“אנחנו נרגשים מאוד להוציא לפועל את אחד הפרויקטים החשובים ביותר בשנים האחרונות לקידום הגיוון הגיאוגרפי של ההייטק הישראלי”, בירך דרור בין, מנכ”ל רשות החדשנות. “לבאר שבע פוטנציאל גדול לצמוח להאב טכנולוגי משמעותי ואבן שואבת ליזמים, סטארטאפים וחברות הייטק צומחות. המרכז צפוי לעמוד בחוד החנית של התעשייה המתקדמת בישראל ולסייע לגוון ולחזק את מעמדו של ההייטק הישראלי בעולם. אנחנו בטוחים שחברת סינרג’י 7 תוביל את הפרויקט במקצועיות, תייצר חיבוריות בין כלל השחקנים הקיימים והחדשים באקוסיסטם המקומי, ותזניק קדימה את באר שבע ואת אזור הנגב”.

מרכז החדשנות, שיוקם ברובע החדשנות החדש בעיר, יכלול מעבדות ייעודיות עם ציוד מהמתקדמים בעולם שיאפשר ליזמים וחברות הייטק מרחבי הארץ, התנסות מעשית, חללי עבודה ייעודיים ותכניות האצה (אקסלרטורים) שייתנו מענה ליזמים מהדרום, כולל אוכלוסיות מגוונות ואוכלוסיות בתת ייצוג כמו מיעוטים ונשים. היזמים וחברות ההזנק שיבחרו לפעול בבאר שבע ייהנו מגישה למנטורים ויועצים מתחומים שונים, השקעות ומענקים ייעודיים, הכשרה של כוח אדם, אירועים בהשתתפות שחקני מפתח במערכת החדשנות וכן תמיכה בהשתתפות בכנסים ואירועים בארץ ובחו”ל. התכנית גם מיועדת ליצור תשתית למשיכת חברות הייטק גדולות שיפתחו פעילות בעיר באר שבע.

“מדובר בבשורה חשובה שתחזק את באר שבע כמרכז בינלאומי של חדשנות, ידע וטכנולוגיה” אמר רוביק דנילוביץ’, ראש העיר באר שבע, אני מבקש לברך את כל השותפים ב”סינרג’י 7″ שמוכיחים שוב את הצלחת האקוסיסטם הייחודי שמתקיים בבאר שבע בין מוסדות, ארגונים וחברות. אני מודה לרשות החדשנות וקורא ליזום פלטפורמות ומיזמים נוספים שיחזקו את רובע החדשנות הראשון במדינת ישראל בבאר שבע, יחזקו ויעצימו את הנגב ואת כלכלת ישראל.”

“בבאר שבע קיים פוטנציאל לביסוס מערכת חדשנות משמעותית של יזמות טכנולוגית”, אמר הראל רום, מנכ”ל סינרג’י 7. “פיתוח היזמות הטכנולוגית בתחומי הבריאות, הגנת הסייבר והרובוטיקה האוטונומית, בשיתוף פעולה עם עוגנים מקומיים, יתרום להרחבת היצע התעסוקה האיכותית, אווירה צעירה ופיתוח סביבתי, כחלק מרובע החדשנות, ומרכז  המטרופולין הדרומי. מרבית עוגני הצמיחה כבר קיימים בבאר שבע, כגון: בית חולים מוביל, אקדמיה מצוינת ותאגידים רב-לאומיים וכמו כן, אוכלוסייה משכילה, חינוך איכותי, סביבה עירונית, ותחבורה. חיבור הגורמים יחד, בד בבד עם התמיכה בחיזוק התשתיות וביזמות טכנולוגית מקומית תמנף אותם ואת הערך המוסף של העיר וכל אזור הנגב “.