רשות החדשנות חתמה על הסכם שיתוף פעולה בתחום הסמיקונדוקטור עם מרכז המחקר המוביל של ניו יורק

29/03/2023

רשות החדשנות זיהתה הזדמנות ייחודית על רקע משבר שרשרת האספקה העולמית והרוח הגבית של ממשלת ארה”ב להשקעות בתחום זה.

הרשות תסייע לסטרטאפים ישראליים להצליח בארה”ב. על פי ההסכם שנחתם עם מרכז ניו יורק למחקר, צמיחה כלכלית, טכנולוגיה, הנדסה ומדע (NY CREATES), הרשות תאתר עבור הארגון האמריקני פיתוחים טכנולוגיים ישראליים שמתאימים לתחומי פעילותו, בעיקר כאלו העוסקים בתחום הסמיקונדוקטור (מוליכים-למחצה), ותעניק מימון לחברות הישראליות שישתתפו בתכנית, כאשר NY CREATES יחברו את החברות הישראליות עם גורמים אמריקניים רלוונטיים.

ההסכם בין הרשות לבין NY CREATES נחתם בשיתוף עם לשכת ענייני החוץ של מדינת ניו יורק, ובמהלך ביקור משלחת משותפת של הלשכה ושל NY CREATES בישראל. הסכם זה נחתם במסגרת פעילות רשות החדשנות לקידום מו”פ ותוכניות הרצה בשיתוף מכוני מחקר ופיתוח בין-לאומיים.

NY CREATES הינו מרכז חדשנות, בבעלות משותפת של מדינת ניו יורק ואוניברסיטת מדינת ניו יורק (NYSU), המתמחה במו”פ מתקדם בתחום המוליכים-למחצה והאצת תהליכי חדשנות במגזר העסקי.

“רשות החדשנות זיהתה הזדמנות ייחודית לשיתוף פעולה עם מרכז מו”פ מוביל, על רקע משבר שרשרת האספקה ​​העולמית בתחום המוליכים למחצה והרוח הגבית שממשלת ארה”ב מעניקה להשקעות במגזר זה”, הסביר דרור בין, מנכ”ל רשות החדשנות. “ההסכם יאפשר לחברות ישראליות מתחום המוליכים-למחצה לפעול בכמה מהמתקנים המובילים בעולם, ולקבל חשיפה טובה יותר לשוק האמריקני ולגופים בין-לאומיים רלוונטיים”.

“שיתופי פעולה הם מרכיב חיוני בקידום חדשנות ולכן אנחנו נרגשים מהשותפות החדשה שלנו עם רשות החדשנות הישראלית”, בירך דיוויד אנדרסון, נשיא NY CREATES. מרכז הפיתוח בניו יורק כולל מתקנים ומומחיות ברמה עולמית, אשר ביכולתם לסייע ולקדם את הטכנולוגיות הללו ולהביאן לכדי מימוש. אנחנו מצפים לעבודה משותפת שתעזור להצמיח חברות וטכנולוגיות חדשות, להתרחב לשווקים חדשים ולחזק את תעשיית המוליכים-למחצה בארה”ב, בישראל ובעולם”.

“הרשות תמשיך לפעול בזירה הבין-לאומית בכדי לפתוח ולפתח שווקים חדשים עבור האקדמיה והחברות הישראליות”, הבטיח שלומי קופמן, סמנכ”ל וראש החטיבה הבינלאומית ברשות החדשנות. “תכנית זו תספק הזדמנות ייחודית לחברות מו”פ ישראליות בתחום הסמיקונדוקטור, ובכך תבטיח את המשך המובילות הטכנולוגית של ישראל, למרות המצב המאתגר של תעשיית המוליכים-למחצה בארץ ובעולם”.

 

אודות NY CREATES:

NY CREATES הוא מרכז עולמי מוביל למחקר ופיתוח ומשמש כמנחה מסחור בטכנולוגיות דיגיטליות, אנלוגיות והספק מתקדמות. מטרתו היא להאיץ את הצמיחה של חברות בעלות ערך גבוה וטכנולוגיות מתקדמות על ידי משיכת יזמים למדינת ניו יורק ותמיכה בהם בשלבי פיתוח הרעיונות, האינקובציה ומציאת המשקיעים. עם תקציב תפעולי של כ-300 מיליון דולר בשנה שהולך וגדל, NY CREATES משמשת כמשאב לפיתוח שותפויות ציבוריות, פרטיות ואקדמיות בתוך ניו יורק, ולקידום פרויקטים של חדשנות ומסחור המושכים השקעות, יוצרים גידול במשרות טכנולוגיות מתקדמות ומסייע לקידום שותפויות ומאמצי מחקר בינלאומיים המניעים תעשיות העוסקות בננו-אלקטרוניקה ובטכנולוגיות אנלוגיות ודיגיטליות מתקדמות.

 


דרור בין, מנכ”ל רשות החדשנות
צילום: חנה טייב