רשות החדשנות חתמה על הכרזה משותפת עם משרד הייצור של ארגנטינה ליישום תכנית לשדרוג של חברות תעשייה בינוניות וגדולות בארגנטינה באמצעות טכנולוגיות ישראליות

17/04/2018

לחברות ישראליות תפתח מעתה האפשרות להציע את הפיתוחים שבבעלותן ללמעלה מ 200 חברות עם מחזור של בין 50 ל 300 מיליון דולר בשנה אשר משרד הכלכלה והתעשייה של ארגנטינה זיהה כבעלות פוטנציאל להפוך לחברות בינלאומיות ופועלות כרגע רק בשוק המקומי.

בפגישה שנערכה ברשות החדשנות עם  שגריר ארגנטינה בישראל, Mariano Caucino חתם אהרון אהרון, מנכ”ל הרשות על הכרזה משותפת עם משרד הייצור של ארגנטינה ליישום תכנית לשת”פ בין חברות טכנולוגיה ישראליות וחברות תעשייה בינוניות-גדולות של ארגנטינה.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: ” זו הזדמנות מצוינת עבור חברות ישראליות לכניסה לשוק מתפתח יחד עם שותפים משמעותיים אשר פועלים בשוק המקומי שנים רבות. שיתוף הפעולה הזה מאפשר לשלב טכנולוגיות ישראליות פורצות דרך בתעשיות מובילות בארגנטינה ויישומו יביא לחיזוק הקשרים הכלכליים והטכנולוגים בין המדינות”

אהרון אהרון, מנכ”ל רשות החדשנות: ” ההסכם בין רשות החדשנות למשרד הכלכלה והתעשייה של ארגנטינה מאפשר שילוב של טכנולוגיות ישראליות פורצות בתעשייה הארגנטינאית. שילוב של טכנולוגיות בתחומים כמו אגריטק, ייצור מתקדם, ביוטכנולוגיה וIoT הם רלוונטיים מאוד כדי לאפשר לחברות ישראליות דריסת רגל וניסיון בשוק עם פוטנציאל משמעותי כמו אמריקה הלטינית ויחד איתן לצאת לשוק הבינלאומי”.

התכנית של משרד הכלכלה והתעשייה של ארגנטינה כולל 20 חברות בשנה הראשונה.

ארגנטינה היא אחת מקבוצת ה-G20 של 20 הכלכלות העיקריות בעולם והשנייה בגודלה בדרום אמריקה אחרי ברזיל. יש בה סקטורים מפותחים של חקלאות ותעשייה בתחומים שונים. עם נשיא חדש, שקיפות מוגברת, הצבת יעדים פיסקאליים וביטול ההתערבות בשוק המט”ח, הכלכלה השנייה בגודלה בדרום אמריקה מצפה לחזור למסלול צמיחה בריא ובר-קיימא.

ארגנטינה, הכלכלה השנייה בגודלה בדרום אמריקה, מונה 43 מיליון אזרחים ומבוססת במידה רבה על יצוא, בעיקר של סחורות חקלאיות ואנרגיה. לפי ההערכות, צפוי היקף היבול החקלאי בארגנטינה לגדול בכ40-80% עד לשנת 2020 ולכן לטכנולוגיה ומעורבות ישראלית ערך רב. העובדה כי השוק מסתמך בצורה משמעותית על חקלאות אף היא מצביעה על צורך ברור במשאבי המים במדינה ועל הפוטנציאל הגבוה לטכנולוגיות מחזור מים ושימוש חוזר שיכולות להיות מוטמעות בערים השונות ובאזורי החקלאות המובילים.

בנוסף, השוק הארגנטינאי מגלה עניין רב בטכנולוגיות HLS וסייבר ישראליות. בשנים האחרונות חלה עליה בפשיעה ממדינות שכנות ולכן הייתה עלייה משמעותית בחשיבות של הגנת גבולות תצפית ובקרה.
תחומי ההונאה הממוחשבת והגנה מפניה מהווים שוק משמעותי ונקודת תורפה של המערכת הבנקאית והקמעונאית בארגנטינה וביבשת כולה. צרכים ספציפיים שישראל ערוכה לספק בגלל הניסיון הייחודי שיש לחברות מישראל בתחומי האבטחה והביטחון השוטף.