רשות החדשנות וספייס פלורידה מודיעות על הזוכים בסבב המענקים השביעי במסגרת התוכנית המשותפת

29/06/2020

רשות החדשות וספייס פלורידה, רשות פיתוח החלל במדינת פלורידה, מודיעות על הזוכות בסבב השביעי במענקים למחקר ופיתוח תעשייתי במסגרת תוכנית שיתוף הפעולה בחדשנות שבין ישראל לספייס-פלורידה.

 

באוקטובר 2013, ישראל ופלורידה הקימו קרן משותפת בסך 2 מיליון דולר המתחדשת מידי שנה, אשר נועדה לתמוך במחקר ופיתוח ובמסחור של טכנולוגיה ופרויקטים בתחום החלל אשר יביאו תועלת לשתי המדינות. אחד מיוזמי התוכנית המשותפת הינו ארגון Enterprise Florida – ארגון לפיתוח כלכלי של מדינת פלורידה – המסייע לחברות ישראליות המבקשות לפעול בפלורידה. 

בגין הקול הקורא השביעי שפורסם התקבלו 15 הצעות שהוגשו על ידי צוותים משותפים של חברות מפלורידה ומישראל, מתוכם נבחרו 4 הצוותים שזכו במענק.

“פלורידה נמצאת בלב ליבה של תעשיית החלל וההודעה היום על הזוכים בסבב המענקים השביעי מדגישה את העתיד המזהיר של תוכנית השת”פ שבין רשות החדשנות לספייס פלורידה,” אמר המושל רון דה סנטיס. “המימון שניתן לחברות הינו חיוני לצמיחת תעשיית החלל בפלורידה ואף יותר מכך להידוק היחסים בין פלורידה לישראל. אני מצפה לראות את ההישגים הנפלאים אליהם יגיעו החברות הזוכות.”

“תעשיית החלל של פלורידה הינה חלק בלתי נפרד מההיסטוריה המדהימה של מדינתנו, ולחברות שזכו היום במימון תינתן ההזדמנות להשאיר את חותמן בדפי ההיסטוריה גם כן,” אמרה סגנית המושל ג’נט נונייז. “אני מודה על היחסים האמיצים שבין מדינתנו לבין מדינת ישראל ומאמינה כי דברים נפלאים יקרו בעקבות המאמצים המשותפים להעמקת טביעת הרגל שלנו בחלל. ברכותי לזוכים בסבב המענקים השביעי!”

“ספייס פלורידה מברכת את הזוכים במסגרת סבב המענקים האחרון בשיתוף הפעולה המשגשג שבין פלורידה לישראל, אמר נשיא ומנכ”ל ספייס פלורידה, פרנק די-בלו. במסגרת שיתוף פעולה זה רשות החדשנות הינה גורם מהותי בכל הנוגע לתמיכה במחקר ופיתוח ובמסחור טכנולוגיות חלל ותעופה. אנו מאחלים הצלחה לחברות מישראל ומפלורידה אשר זכו במענקים בסבב הנוכחי. 

“שיתוף הפעולה בתחום טכנולוגיות בין ישראל לפלורידה שהחל כבר בשנת 2013 הניב סיפורי הצלחה ופרויקטים אשר מביאים לשינוי ממשי בתעשיית החלל,” אמר אהרון אהרון, מנכ”ל רשות החדשנות. לפיכך, בהמשך לפגישתנו עם מושל פלורידה שהתקיימה לאחרונה, אנו שמחים להרחיב את שיתוף הפעולה המוצלח הזה לתחומים נוספים. אנו מאמינים כי הצלחת שיתוף הפעולה בין חברות מישראל ומפלורידה יעצים את הקשרים הכלכליים והמסחריים הקיימים בין שתי המדינות. אנו מאחלים הצלחה רבה לחברות הזוכות ומצפים לראות את השינויים המבורכים שהם יביאו לעולמנו ומעבר לכך.”

החברות הזוכות במענקים הינן:

  • Everix Optical Filters (פלורידה) ו-SunCold (ישראל) – על שילוב שיכבת הקרור האקטיבית של SolCold עם הפייבר האופטי של Everix אשר יעשו מניפולציה באנרגיה סולרית. פיתוח קריסטל פוטוני מתקדם זה ימקסם את יעילות האנרגיה הסולרית הנדרשת לשם קירור. 
  • SynMatter (פלורידה) ו- Green ICPS (ישראל) לפיתוח משותף של מערכת בעלת שכבה אחת המגינה מפני חלודה המיועדת ליישומים חדשניים בצבא, בתעשיות החלל והתעופה. 
  • Made in Space (פלורידה) ו-StemRad (ישראל) – לפיתוח של מחזור של פסולת פלסטיק בתחנת החלל הבינלאומית והפיכתו ציוד הגנה מפני קרינה רדיואקטיבית באמצעות שימוש בטכניקות ייצור בחלל העושות שימוש בתוסף ייחודי.
  • Censy’s Technologies Corporation (פלורידה) ו- MobiliComm (ישראל) – על בניית טכנולוגיות מתקדמות אשר יאפשרו מערכת תקשורת מהימנה בעלת איכות שירות גבוהה עבור מערכות הפיקוד ובקרה, טלמטריה, ומודעות סביבתית.

החברות האמריקאיות תקבלנה את כספי המענק היחסיים שלהן מספייס פלורידה בעוד שהחברות הישראליות יקבלו את חלקן היחסי מרשות החדשנות.
הקול הקורא הבא צפוי להתפרסם בספטמבר 2020. חברות המבוססות בפלורידה מוזמנות לקבל פרטים נוספים באתר של ספייס פלורידה בעוד שחברות ישראליות מוזמנות לקבל פרטים נוספים באתר בעברית של רשות החדשנות.