רשות החדשנות ומשרד הכלכלה, משיקים קול קורא להקמת איגוד ללימודי טכנולוגיה מתקדמת בתקציב של עד 12 מיליון ₪ לתקופה של שלוש שנים

31/08/2020

קול קורא חדש של רשות החדשנות מזמין חברות הייטק לחבור יחדיו להקמת איגוד שיבצע הכשרה משותפת למהנדסים/ות בתחומי טכנולוגיה מתקדמת הנדרשים לתעשייה, כגון: בינה מלאכותית, רובוטיקה חכמה, Bio-Convergence ותחומים נוספים.

בשנה הראשונה לפעילות האיגוד יוכשרו מעל ל-200 מהנדסים ואנשי פיתוח, עם היקף הכשרות של 127 ימי הדרכה ובתקציב של 1.8 מיליון ₪.

 

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ: “בתקופה זו, הדבר החשוב ביותר לאחר פיצוי כספי מיידי, הוא השבחת ההון האנושי, הגדלת הפריון, ויצירת מקומות עבודה עתידיים, חשיבה לימים שלאחר הקורונה. שוק העבודה הולך להשתנות ביום שלאחר הקורונה, ואנו במשרד הכלכלה עמלים על זה יומם ולייל. הקמת איגוד ללימודי טכנולוגיה הוא נדבך אחד מפרויקטים רבים, כמו תכנית התעסוקה הגדולה שאגיש בחוק ההסדרים, כשהמטרה להגיע בשנה וחצי הקרובות, ליצירת מאות אלפי מקומות עבודה מגוונים ובוודאי בתחומי ההייטק”.

אהרון אהרון, מנכ”ל רשות החדשנות: “התעשייה הישראלית מוכיחה איך היא יודעת לשתף כוחות למען המטרה של הכשרת כוח אדם למקצועות מתקדמים. במיוחד בימים אלה (של הקורונה) אנו עדים לחשיבות של היכולת להסתגל לשינויים ולהכין את  כוח האדם (גם בתעשיית ההייטק) לאתגרים העתידיים”.  

האיגוד ללימודי טכנולוגיה מתקדמת יורכב מקבוצה של חברות הייטק בעלות עניין בהכשרה בתחומי הידע החדשים ביותר, שיחברו משאבים של ידע מקצועי, זמן חניכה, קשב ניהולי ומשאבים חומריים על מנת ליצור ולהוביל הכשרה משותפת למהנדסים ומהנדסות. בראש תוכנית ההכשרה יעמוד מנהל פרויקט מקצועי מטעם מסלול סדנה, שיתכלל את הפעילות, יבנה את תוכנית ההכשרה וילווה את הפעלתה בשטח. ההכשרה כוללת חלקים תיאורטיים וחלקים מעשיים הכוללים תרגול ועבודה בפרויקט בפועל.

רשות החדשנות תממן 66% מעלויות האיגוד ללימודי טכנולוגיה מתקדמת, עם תקציב בגובה של עד 2 מיליון ₪ בשנה למשך שלוש שנים, כולל שכר מנהל האיגוד. את יתר התקציב, יממנו חברות ההייטק החברות באיגוד (לכל הפחות 5 חברות) בעצמן.

 

הקול הקורא פתוח להצעות הכשרה בכל תחומי טכנולוגיה מתקדמת הנדרשים לתעשייה, ובפרט:

  • בינה מלאכותית (AI)
  • Bio-Convergence
  • רובוטיקה חכמה
  • R&D בתחומי מוליכים למחצה
  • ניתן להגיש בתחומים נוספים בצירוף נימוק והצדקה לרלוונטיות שלהם לתעשייה

הקול הקורא במסלול “הסדנה – איגוד ללימוד טכנולוגיות מתקדמות”, יסייע לענות על המחסור בכוח אדם מיומן ברמות הגבוהות הנדרשות למרכזי המו”פ של חברות ההייטק בישראל, יאפשר את הכנת המשק לגלי הטכנולוגיה העתידיים, וייצור מודל חדשני של הכשרת מהנדסים/ות בתעשייה באופן שיאריך את הקריירה הפורייה שלהם (Life Long Learning). כמו כן, מודל ההכשרה החדש יתאים לא רק לתאגידי ענק, אלא גם לחברות קטנות ובינוניות, ויאפשר יצירת רשת וקהילה בתחומי ידע טכנולוגי מתקדם.

מדובר בקול הקורא השני במסלול הסדנה, כאשר במסגרת הקול הקורא הראשון, אישרה לראשונה רשות החדשנות את הקמתו של איגוד להכשרת מהנדסים ומהנדסות בהייטק בתחומי הבינה המלאכותית (AI). באיגוד, אליו שותפות התעשייה האווירית לישראל, אלביט מערכות, רייזור לאבס, רובוגרופ בית התוכנה קורן-טק וחברת קוואליטסט. בשנה הראשונה לפעילות האיגוד יוכשרו מעל ל-200 מהנדסים ואנשי פיתוח, עם היקף הכשרות של 127 ימי הדרכה ובתקציב של 1.8 מיליון ₪. 
מועד הגשה

את בקשות התמיכה במסגרת הקול הקורא “סדנה – איגוד ללימודי טכנולוגיה מתקדמת”, ניתן יהיה להגיש עד לתאריך 21/9/2020 בשעה 12:00.
מסלול “הסדנה – איגוד ללימודי טכנולוגיה מתקדמת” מבית רשות החדשנות יוצא בקול קורא שני במספרו לחברות הייטק וטכנולוגיה הפועלות בישראל, ומזמין חברות לחבור יחדיו להקמתו של איגוד ללא כוונות רווח במטרה להכשיר מהנדסים בתחומי טכנולוגיה מתקדמת הנדרשים לתעשייה. 

 

לפרטים נוספים על מסלול הסדנה – איגוד ללימודי טכנולוגיה מתקדמת לחצו כאן