פרס רשות החדשנות הוענק לחברת אייברי דניסון במסגרת ועידת כלכליסט

01/05/2018

במסגרת ועידת כלכליסט שהתקיימה ב- 30 באפריל 2018, הוענק פרס רשות החדשנות לחברת אייברי דניסון מקיבוץ חניתה. הפרס הוענק ע”י שר הכלכלה והתעשייה לחברה אשר הציגה הישגים הנובעים מהטמעה מוצלחת במיוחד של חדשנות טכנולוגית בתעשייה מסורתית וקיבלה מענקים לתמיכה בביצוע מחקר ופיתוח מרשות החדשנות, במסגרת תכנית התמיכה בתעשייה המסורתית, במהלך 5 השנים האחרונות.

 
שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: “אני גאה להעניק פרס זה, השקעה של תעשייה מסורתית בטכנולוגיות מתקדמות תגדיל את הפריון במפעלים ותגדיל את תפוקתם. משרד הכלכלה והתעשייה יסייע בכל הכלים העומדים לרשותו לטובת חיבור התעשיות המסורתיות לחדשנות. התעשייה הישראלית היא מנוע צמיחה חשוב ומשמעותי בכלכלה הישראלית, חיזוק התעשיות המסורתיות באמצעות טכנולוגיות חדשניות תתרום רבות לכלכלה הישראלית בעשורים הקרובים. חדשנות טכנולוגית, התייעלות תפעולית, שיפור הליך הייצור, כושר התחרות והגדלת הפריון- כולם הוגדרו כיעדים מרכזיים של משרד הכלכלה והתעשייה. מחקר ופיתוח טכנולוגי בתעשייה הינו אחד הכלים המרכזיים, בפרט בתחום התעשייה המסורתית, אשר תורמים לשיפור והגברת כושר התחרותיות של המשק הישראלי אל מול שווקים בעולם”. 
 
ד”ר עמי אלפבום, יו”ר רשות החדשנות והמדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה: “בעלי מפעלים בענף התעשייה המסורתית יכולים לחולל מהפכה טכנולוגית במפעל שלהם ולהביא אותו לשיאים חדשים. תכנית התמיכה במו”פ לתעשייה המסורתית של רשות החדשנות מעניקה תקציבים משמעותיים לחברות המגישות הצעות מו”פ חדשניות, שיסייעו למפעלים לעשות את השינוי ולרתום את הטכנולוגיה לטובת התחרותיות והרווחיות”
 
כידוע, רשות החדשנות הפועלת לסיוע, חיזוק והרחבת הבסיס הטכנולוגי של התעשייה בישראל על ידי הפעלת מגוון תכניות סיוע למחקר ופיתוח, ומתוך שאיפה לשיפור תמידי של כושר התחרותיות והחדשנות הטכנולוגית של ישראל בשוק העולמי, השיקה בסוף שנת 2017 תחרות חדשנות טכנולוגית לתאגידי התעשייה המסורתית. התחרות נוצרה בשאיפה להוות מנוף לקידום נושא החדשנות הטכנולוגית בקרב חברות תעשייתיות, לציין הישגים בתחום החדשנות הטכנולוגית ולשפוך אור על פעילות הסיוע של רשות החדשנות בקידום תחום החדשנות הטכנולוגית.
 
באופן בלעדי ובמסגרת ועידת כלכליסט, הוכרז על הזוכה בתחרות.  
הפרס לזוכה ניתן לאחר שיקול דעת וועדת השיפוט ולפי עמידה באחד (או יותר) מהקריטריונים הבאים:
  • הפרס מוענק על הישגים בתחום היזמות והחדשנות שיש בהם השפעה מיוחדת על פעילות החברה המגישה כתוצאה מהישגי החדשנות הטכנולוגית.
  • הפרס מוענק לחברות, אשר הצליחו לבצע קפיצה משמעותית במונחים יחסיים ואבסולוטיים כתוצאה מהישגי החדשנות הטכנולוגית.