משרד התקשורת ורשות החדשנות מפרסמים את רשימת הזוכים במימון "הסבב השלישי" בתכנית הפיילוטים:

28/12/2021

מענקים בסך 4.3 מיליוני ש”ח יוענקו ל-3 סטרטאפים וחברות שיבצעו פיילוטים על גבי תשתיות הדור החמישי בסלולר.
הסבב הרביעי בתכנית ייצא לדרך בתחילת 2022

 

החברות הזוכות:

 • NOVELSAT • Ran El •Topaia  •

שר התקשורת יועז הנדל : “ישראל נמצאת במהלכה של מהפכה אדירה בתחום תשתיות התקשורת  – הסיבים האופטיים והדור החמישי בסלולר עתידים לשפר את חיינו בתחומים רבים – תעסוקה מרחוק, רפואה מרחוק, צמיחת תעשיות חדשניות ומתקדמות, ערים חכמות, תחבורה חכמה ועוד. אני מברך את שלוש החברות הזוכות.  הן הציגו פיילוטים שמממשים את היכולות הכי גבוהות שיש לדור 5 להציע, ואנחנו מצפים לראות את התוצרים. המשרד ימשיך לתמוך ביוזמות וברעיונות יצירתיים כדי להצעיד את מדינת ישראל לקדמת החדשנות, ולהובלה בינלאומית בתחום הדור החמישי”. 

מנכ”ל רשות החדשנות, דרור בין: ” רשות החדשנות מייחסת משנה חשיבות לקידום תשתית התקשורת המתקדמת כחלק מפיתוח הכלכלה, התעשייה ורווחת תושבי ישראל. תוכנית הפיילוטים מאפשרת לחברות טכנולוגיה שסיימו לפתח אבי טיפוס בשלים לנסות את הטכנולוגיה שפיתחו באתרי פיילוטים איכותיים, להקים מתקני הרצה איכותיים בדרך להפיכת ישראל לאתר ביטא איכותי ברמה בינלאומית. המסלול מקדם את פריסת דור 5 וזמינותו לאוכלוסיית ישראל באמצעות יישום הטכנולוגיות בשטח.”.


משרד התקשורת ורשות החדשנות מפרסמים היום, ג’,  את החלטות ועדת המחקר לאישור מתן מענקים לסבב השלישי של ביצוע תכניות הרצה ניסיוניות (“פיילוטים”) בסביבת דור 5 בסלולר. מטרת התוכנית היא לתמוך בהרחבת השימוש ברשת 5G בישראל ולפתח יישומים חדשניים על בסיס התשתית. 
המועמדויות השונות למענקים נבחנו באופן מעמיק ע”י צוותי מומחים המורכבים מבודקים מטעם רשות החדשנות ונציגי משרד התקשורת, ולאחר דיונים בוועדת המחקר של רשות החדשנות, זכו 3 חברות נוספות באישור לביצוע הפיילוטים ובמענקים בגובה של עד 50% מעלות הפרויקט. 
תמצית התוכניות שאושרו לחברות הזוכות:

  • נובלסט(NOVELSAT)  – פיילוט למערכת הפצת תכני וידאו בזמן אמת, מליבת הרשת לאתרי דור 5 ולמכשירי הקצה, תוך שילוב טכנולוגיות עיבוד וידאו מתקדמות בקצה הרשת (Edge)  יחד עם שידור וידאו יעיל על גבי תשתית קיימת או לוויינית בשיתוף עם סלקום.
  • טופאיה(Topaia)  – פיילוט להטמעת טכנולוגית חישוב מיקום מדויק מאוד על בסיס GPS ברשת דור-5 בשיתוף עם סלקום.
  • רנאל ( – (Ran El כיסוי אצטדיון פתח תקוה במערכת דור 5 (URLLC) עם ביצועיים משופרים. כמו כן, המערכת תשתמש גם כשדה ניסוי לסטרטאפים מעולמות הספורט בשיתוף תיבר מגדלי תקשורת.

התכנית המשותפת עד כה העניקה תמיכות על סך 13 מיליון שקלים לחברות ישראליות שמפתחות יישומים בטכנולוגית הדור החמישי.  להערכת משרד התקשורת והרשות לחדשנות מדובר בטכנולוגיות שהצלחתן מהווה מהפכה דיגיטלית ומנוע צמיחה משמעותי לכלכלה הישראלית כולה. הפיתוחים החדשים בטכנולוגיית הדור החמישי צפויים להיות חוד החנית של הטכנולוגיות החכמות בשנים הקרובות והביקוש אליהם צפוי לגדול בכל העולם.
ברבעון הראשון של שנת 2022 ייצא הסבב הרביעי בתכנית. משרד התקשורת ורשות החדשנות מזמינים חברות וסטרטאפים להגיש את הצעותיהן לקול קורא הבא לפיתוחים בסביבת הדור החמישי בסלולר ולהצטרף ל-12 החברות שכבר זכו למענקים לפיתוח יישומים חדשניים בתחום.

 

דרור בין, מנכ''ל רשות החדשנות

דרור בין, מנכ”ל רשות החדשנות