ישראל בדרך להיות מעצמת ביומד לאחר הבעת אמון במשק הישראלי על ידי שלוש ענקיות בתחום הרפואה והטכנולוגיה!

17/07/2018

Change Healthcare, GE Healthcare, Medtronic ירחיבו את מרכזי מחקר ופיתוח בתחומי הביוטכנולוגיה והרפואה.
שלוש החברות הרב לאומיות יזכו למענק של 120 מיליון ₪ מרשות החדשנות ומשרד הכלכלה להקמת מרכזי המו”פ ב 6 השנים הקרובות!

אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה: “בחירתן של שלוש הענקיות הבינלאומיות לפעול בישראל הינה הבעת אמון חשובה במדינת ישראל ובכלכלה הישראלית ויסייעו לבסס את מעמדה של ישראל כשחקנית מובילת בתחום הביומד, תוך ייצור משרות איכותיות בתחומי ההנדסה והייצור ויניבו יצוא תוספתי חדש בהיקף של מיליארדי דולרים. שלוש חברות אלו מצטרפות לעוד כ-320 חברות זרות הפועלות בישראל אשר ממצבות אותה כמובילה בינלאומית בתחום החדשנות וכאבן שואבת לחברות רב לאומיות נוספות”

אהרון אהרון, מנכ”ל רשות החדשנות: “הפעילות החדשה צפויה לתת דחיפה משמעותית בתחום הביומד בישראל ולפתחו אל עבר כיוונים חדשים, תוך בניית עוגנים רב לאומיים בולטים ויכולות מקומיות משמעותיות בתחומים חדשים אלו וצבירת ניסיון וידע ייחודיים לכוח האדם מקומי, אשר יהוו בסיס לצמיחת מערכת החדשנות והחברות הישראליות הצומחות בה.”

לאחר תהליך שיווק בשיתוף עם הרשות לשיתוף – פעולה תעשייתי ולקידום השקעות זרות במשרד הכלכלה, והליך תחרותי של רשות החדשנות שכלל בחינת הצעות, שארכו מספר חודשים, נבחרו הזוכות במסגרת המסלול להרחבת מרכזי מו”פ של חברות רב לאומיות בתחומי הביוטכנולוגיה והרפואה. במסגרת התוכנית אישרה הרשות תמיכה בהיקף כולל של 120 מיליון שקל לאורך 6 השנים הבאות.

 

התכנית מבססת מספר נדבכים משמעותיים בפעילות רשות החדשנות:

  • התכנית מהווה נדבך משמעותי בחיזוק תחום הבריאות הדיגיטאלית, בהמשך להחלטת הממשלה מחודש מרץ 2018, ומבססת את ישראל כיעד בינלאומי מוביל למובילים העולמיים בתחום.
  • התכנית מחזקת באופן משמעותי את נוכחותם של מובילים רב לאומיים משמעותיים בתחומי הרפואה והמכשור הרפואי, ומבססת נוכחות עתידית ארוכת שנים של שחקנים אלו, בתחום תעשייתי צומח וחשוב, תוך השפעה רבה על חברות ישראליות ועל כח אדם בתחומים אלו.
  • התכנית מביאה ליצירת קניין רוחני חדש ומשמעותי בישראל, בגינו צפויות הכנסות משמעותיות ממיסוי עתידי.

 

להלן שמות הזוכות:

 

Change Healthcare

אחת מהספקיות המובילות בעולם של פתרונות בתחום הבריאות הדיגיטלית עם כ 3.3 מיליארד דולר הכנסות בשנה. בעבודה משותפת עם לקוחותיה ושותפיה, החברה ממנפת את פתרונותיה מבוססי התוכנה וניתוח הנתונים, את פתרונות הרשת שלה ואת שרותיה מונחי הטכנולוגיה, בכדי לספק לחולים טיפול טוב יותר ויכולת להתמצא באפשרויות הרפואיות העומדות בפניהם. כשחקן מרכזי בקידום מערכת בריאות מבוססת ערך (value-based care) החברה מובילה את החזון לעבר שיפור איכות החיים והבריאות של כלל האוכלוסייה.

הפלטפורמה הייחודית אותה מפתחת החברה , The Change Healthcare Intelligent Healthcare Network™ , עוזרת בניהול תהליכים קליניים, אדמיניסטרטיביים וטרנסאקציות כספיות עבור מאות אלפי ארגונים ובעלי עניין בתעשייה הרפואית, לרבות רופאים, בתי חולים, מבטחים ממשלתיים ומסחריים וספקי שרותי בריאות אחרים. החברה אחראית לניהול טרנסאקציות כספיות בערך של למעלה מ 2 טריליון דולר בכל שנה.

לחברה מרכז פיתוח בישראל שהוקם בשנת 1993, עם למעלה מ -100 עובדים, המפתחים מערכות מידע וניטור לתחום הקרדיולוגיה. פתרונות אלה, מהווים חלק מכלל מערך מוצרי החברה לתחום ההדמיה הרפואית, אשר מותקנים בלמעלה מ- 3,300 בתי חולים ברחבי העולם, ומנהלים כ- 68 מיליון פרוצדורות הדמיה מדי שנה.

הפעילות החדשה צפויה לקדם תחומים נוספים של החברה ולתת דחיפה משמעותית לאקוסיסטם הבריאות הדיגיטלית בישראל, תוך בניית יכולות מקומיות משמעותיות בתחומים אלו וצבירת ניסיון ייחודי לכוח האדם המקומי.

הפעילות החדשה תספק תעסוקה לעשרות עובדים במגוון רחב של תחומי פעילות חדשניים. היקף התמיכה של הרשות צפוי להיות 20 מיליון ₪ במהלך 6 שנים.

 

GE Healthcare

חטיבת ה-Healthcare של General Electric העולמית נוסדה בשנת 1994. מטה החברה ממוקם בשיקגו והיא מעסיקה כ- 54,000 עובדים ברחבי העולם עם היקף מכירות של כ-18 מיליארד דולר. החטיבה החלה את פעולתה בישראל בסוף שנות ה-90, עם רכישת פעילותן של חברות דיאסוניק ואלסינט מאלביט הדמייה ובהמשך גם השלימה את רכישת פעילות הגלאים (עבור רפואה גרעינית והדמיות אחרות) של אורבוטק בשנת 2011. החברה מעסיקה בארץ 410 עובדים ב-4 מרכזים הממוקמים בטירת הכרמל, תל אביב, הרצליה ורחובות.

החברה מפתחת ומייצרת בארץ מערכות בתחומי האולטרסאונד והרפואה הגרעיני(CT/SPECT)  ותרחיב את פעולותיה בתחום ה- PET-CT בדיקת דימות רפואית לזיהוי גידולים סרטניים וגרורותיהם המשלבת במכשיר אחד 2 טכנולוגיות הדמיה – טומוגרפיה ממוחשבת (CT) עם טכנולוגיית הדמיה מולקולרית הנקראת PET, הדמיה תפקודית שנעשית לאחר הזרקה של חומר רדיואקטיבי הנקלט ומצטבר בתאים הסרטניים.

הפעילות החדשה צפויה לתת דחיפה משמעותית לפעילות התאגיד הרב-לאומי בישראל ולבסס נוכחות עתידית ארוכת שנים שלה בארץ בתחום תעשייתי צומח, ייחודי וחשוב, תוך השפעה רבה על יצירת וצמיחת חברות ישראליות רבות וצבירת ניסיון וידע הייחודיים לכוח האדם המקומי בתחומים אלו.

החברה מתעתדת להרחיב, לבסס ולהעמיק את פעילותה בארץ ולספק עבודה לכ-100 עובדים חדשים בתחומי ההנדסה והייצור, ולמספר רב של קבלני משנה ייחודיים. כמו כן החברה תשקיע בהרחבת שטח הפעילות ברחובות ובטירת הכרמל תוך שיפוץ והרחבת המבנים הקיימים ושכירת בנין חדש. היקף התמיכה של הרשות צפוי להיות 50 מיליון ₪ במהלך 6 שנים.

 

MEDTRONIC

מדטרוניק, אשר נוסדה ב-1949, היא כיום אחת החברות הגדולות בעולם בתחום הציוד הרפואי.

מטה החברה ממוקם בדבלין, אירלנד, והמטה התפעולי שלה הינו במינסוטה, ארה”ב. מדטרוניק מעסיקה כ-85,000 עובדים ברחבי העולם, עם היקף מכירות שנתי של כ-30 מיליארד דולר. החברה מעסיקה בישראל כ-800 עובדים ביוקנעם, ירושלים, הרצליה ופתח תקווה.

המרכז בארץ יתמקד בפיתוח מערכות הדמיה לניתוחים לפרוסקופיים (MIS). הפעילות החדשה צפויה להעמיק את פעילות התאגיד הרב-לאומי בישראל לשנים רבות, תוך תוספת של יכולות משמעותיות למערך הפיתוח העולמי של מדטרוניק. תחום הפעילות הינו תחום תעשייתי חשוב וצומח, בעל פוטנציאל ייחודי בישראל. התבססות החברה וצבירת ניסיון וידע ייחודיים ומשמעותיים לעובדים ישראליים, תביא להשפעה רבה על יצירת ועל צמיחת חברות ישראליות לשנים רבות קדימה.

הרחבת הפעילות צפויה גם לספק תעסוקה לעשרות עובדים בתחומי הפיתוח, ההנדסה והייצור. היקף התמיכה של הרשות צפוי להיות 50 מיליון ₪ במהלך 6 שנים.