"אנו מאמינים בפוטנציאל האדיר הקיים בחברה הערבית להשתלבות בתעשיית ההייטק"

12/12/2018

דבריי מנכ”ל רשות החדשנות בכנס ההיי-טק של החברה הערבית: “אנו מאמינים בפוטנציאל האדיר הקיים בחברה הערבית להשתלבות בתעשיית ההייטק”
רשות החדשנות העניקה למעלה מ-65 מיליון שקל למיזמים מהחברה הערבית במסגרת תכנית ייעודית.

מנכ”ל רשות החדשנות נאם בכנס ההייטק של החברה הערבית שהתקיים בנצרת, ביוזמת המשרד לשיווין חברתי ושגרירות ארה”ב.

אהרון התייחס לחזונה של רשות החדשות לתמוך ביזמים מאוכלוסיות המיעוטים בישראל. 

להלן דבריו בכנס: 

“אנו מאמינים בפוטנציאל האדיר הקיים בחברה הערבית להשתלבות בתעשיית הייטק הן כשכירים והן כיזמים.

בשנת 2018 הרחיבה רשות החדשנות את מסלול התמיכה במיזמים של יזמים ויזמיות בחברה הערבית ובעקבות מחקר וסקר שקיימה בקרב האוכלוסייה הערבית הרחיבה הרשות את התכנית לתכנית דו שנתית בשיעורי מימון גבוהים הן בשנה הראשונה (75%) והן בשנה השנייה (70%).
נתוני הרשות מצביעים כי במהלך השנה גדל שיעור המיזמים שהוגשו במסגרת התכנית בלמעלה מ-10%. מהשקת המסלול ועד היום הוענקו מענקים בסך למעלה מ-65 מיליון שקל ליזמים מהחברה הערבית. השנה הצטרף לפעילות רשות החדשנות במגזר הערבי גם המשרד לשוויון חברתי בראשות השרה גילה גמליאל ובאמצעות הרשות לפיתוח כלכלי של מגזר המיעוטים.
מטרת המסלול היא הגדלת מספר היזמים בחברה הערבית, חיזוק והצלחה של המיזמים והגברת היכולת של רשות החדשנות לתמוך בצמיחת חברות מקרב האוכלוסייה הערבית בפריפריה, במטרה לעודד מחקר ופיתוח בקרב החברה הערבית ולאפשר לאוכלוסייה זו להשתלב בתעשיית ההייטק ולתרום לצמיחתה.
מנתוני הרשות ניתן לראות כי חל גידול בהשתלבות החברה הערבית בתעשיית ההייטק. השתתפות בכוח העבודה במקצועות הפיתוח בהייטק עומד היום על 3%, בהשוואה לפחות מאחוז אחד לפני 3 שנים.  כמו כן, נתוני הרשות מעלים כי בתוך חמש שנים חל גידול של כ-50% בשיעור הסטודנטים הערבים הלומדים מקצועות אלה, מדובר בלמעלה מ-2,000 בוגרים מהחברה הערבית שמסיימים לימודי מדעי המחשב והנדסה מדי שנה.
אהרון אהרון, מנכ”ל רשות החדשנות: “התמיכה ביזמים מהחברה הערבית הינה חיונית לפיתוח כלכלי וחברתי ומהווה מנוף ליצירת מקומות עבודה בפריפריה. מסלול ייעודי זה שמטרתו לעודד מחקר ופיתוח בקרב החברה הערבית, מאפשר לחברות אלו לקדם מיזמים טכנולוגים חדשניים ולגייס השקעות מהשוק הפרטי.”