אושרו תקנות של שר האוצר ושרת החדשנות למיקוד גאוגרפי בעיר באר שבע למען מינוף היזמות הטכנולוגית בעיר

29/12/2021

במסגרת תכנית קידום יזמות טכנולוגית של העיר באר שבע שהשיקה רשות החדשנות: אושרו תקנות של שר האוצר ושרת החדשנות למיקוד גאוגרפי בעיר באר שבע למען מינוף היזמות הטכנולוגית בעיר.

ועדת הכספים אישרה את התקנות שהגישו שר האוצר ושרת החדשנות לועדה לפיהן במסלול יתאפשר מיקוד גיאוגרפי בעיר באר שבע הדורש את אישור ועדת הכספים של הכנסת.
הגוף שיבחר בהליך תחרותי ימומן ב-25 מיליון שקלים. הדבר יעזור לקדם את רובע החדשנות בבאר שבע
.

השרה אורית פרקש הכהן: ״שמחה על אישור התקנות בועדת הכספים. עוד צעד חשוב לחיבור הצלחת ההייטק לפריפריה הישראלית. הרובע יעזור לקדם יזמות טכנולוגית ויגדיל את מספר חברות ההזנק באזור. במשבר כוח האדם שהייטק מצוי בו היום, טמונה גם הזדמנות חברתית. הגדלת תעשיית ההייטק מעבר לגבולות הגזרה הקיימים, לאוכלוסיות נוספות ולאזורים נוספים, כך פעלנו היום. מברכת את רשות החדשנות על העשייה החשובה.״

סמנכלית הזנק ברשות החדשנות, אניה אלדן: “התוכנית תתמקד בתחומים טכנולוגיים בעלי פוטנציאל צמיחה משמעותי, ובהם סייבר, דור חמישי (5G), בריאות, תעשייה, קיימות ועוד. כמו כן, התוכנית תתמקד בחיזוק הקהילה היזמית בבאר שבע. מטרותיה של התוכנית הן להביא בין השאר לגידול במספר חברות ההזנק ומספר המועסקים בהן במרחב באר שבע, גידול בפעילות מרכזי מו”פ וחדשנות של חברות טכנולוגיות מבוססות, גידול מרכזי הידע והחדשנות בעיר, גידול מספר חברות הטכנולוגיה בעיר שמעסקיות 100 עובדים לפחות, גידול מספר היזמים באוכלוסיות שנמצאות בתת-ייצוג, עידוד יזמים טכנולוגיים והקמת חברות הזנק בעיר“.