הודעות לעיתונות

רשות החדשנות משיקה מסלול Seed היברידי לעידוד השקעה בסטרטאפים בשלבי ההנבטה בהשקעה של 80 מיליון ₪. במסגרת המסלול יינתנו מענקים לסטרטאפים אשר יחברו למשקיעי הון ראשוני (Seed) מנוסים המעוניינים להשקיע בהם השקעה ראשונה. בנוסף, שינויים משמעותיים במסלול החממות הטכנולוגיות.
רשות החדשנות ומשרד התקשורת פרסמו את רשימת הזוכים במימון תכנית הפיילוטים: בין "אתרי ההרצה" ניתן למנות את ביה"ח רמב"ם, מפא"ת, מפעלי ים המלח של ICL, מקורות וחברות הסלולר סלקום, פלאפון והוט מובייל.
רשות החדשנות אישרה השבוע מימון ל-62 גופים שהציגו תוכניות להכשרות והשמות של עובדים בהייטק בתקציב של 139 מיליון ₪ התוכניות החדשות יאפשרו להכשיר למעלה מ-9000 עובדים רובם במהלך השנה הקרובה, עם התחייבות להשמה של כ-80% מסך העובדים שיעברו את התוכניות השונות. השמת העובדים תתבצע במקצועות טכנולוגיים שונים – הן מקצועות מו"פ והן מקצועות מעטפת, עם השמה פוטנציאלית בתעשיית ההייטק בפרט ובתעשייה בכלל.
רשות החדשנות ומשרד הדיגיטל הלאומי בחרו בקבוצת חברות להקמת מעבדת חדשנות בתחומי הבריאות הדיגיטלית והביולוגיה החישובית, המעבדה תחל לפעול ב 2021 ותזכה לתקציב ממשלתי של 32 מיליון ₪ למשך 5 שנים.
פורום תל"מ (תשתיות לאומיות למחקר) אישר היום את המלצות ועדת הבדיקה העצמאית, בראשות ד"ר ארנה ברי, שהוקמה על ידו בחודש פברואר וזאת לשם בחינת תחום הבינה המלאכותית והיקף התערבות הממשלה הנדרשת, וכן קבע שיפעל לקידום מהיר של הפעימה הראשונה של המלצות הוועדה שהוגדרו בדחיפות הגבוהה ביותר.
רשות החדשנות פרסמה אתמול את החלטות ועדת המחקר לאישור מתן מענקים לביצוע תוכניות הרצה ניסיוניות ("פיילוטים") באתרי החברות הממשלתיות. מטרת התוכנית לתמוך בקידום הטכנולוגיה בישראל תוך מתן תועלת גבוהה לחברות הממשלתיות. במסגרת התוכנית פרסמו רשות החדשנות ורשות החברות הממשלתיות קול קורא לחברות המפתחות טכנולוגיות חדשניות ומבקשות לנסות אותן באתרי החברות הממשלתיות.