קול קורא לפרויקטים בשלבי פיתוח, בשלבי הרצה ובשלבי הדגמה (כולל התקנה חצי-מסחרית) שיוכלו לסייע בהתמודדות עם אתגרי וירוס הקורונה

תנו לנו לסייע לכם/ן בהגשת הבקשה!
מוזמנים/ות לצפות בוובינר שהעברנו ב22.3 
בו אנו מסבירים על הקול הקורא, אופן הגשת הבקשה לחברות ויזמים, ומענה לשאלות ותשובות

חטיבות

צמיחה וייצור מתקדם

תמצית הקול קורא

רשות החדשנות בשיתוף משרד הבריאות ומטה המיזם הלאומי ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי, יוצאות בקול קורא לחברות טכנולוגיה ישראליות (שאינן אחד מארגוני הבריאות בישראל) להגשת תכניות מו”פ של מערכות, מוצרים או פתרונות טכנולוגיים, לרבות פרויקטים בשלבי פיתוח, בשלבי הרצה ובשלבי הדגמה (כולל התקנה חצי-מסחרית– התקנת מוצר והטמעתו. לרבות הטמעת המוצר בהיקף נרחב בארגוני הבריאות), להתמודדות עם אתגרי מגפת נגיף Covid-19 (וירוס הקורונה).
ההגשה הינה באמצעות מסלול הטבה מס’ 2 (ראו נספח א’).

 

 

תיאור הקול הקורא

קול קורא זה מתייחס לפרויקטים בשלבי פיתוח, הרצה (פיילוט) והדגמה (כולל התקנה חצי-מסחרית, שעוסקים במחקר ופיתוח של רעיונות טכנולוגיים העשויים לסייע בהתמודדות עם האתגרים השונים של מגפת נגיף Covid-19 (וירוס הקורונה).

אין מגבלה על תחומים בקול קורא זה והם יכולים לכלול בין היתר את התחומים הבאים:

 • ייעול ושיפור תהליך האבחון, לרבות: דיאגנוסטיקה, ייעול ושיפור תהליך הבדיקה והאבחון ופתרונות אשר יאפשרו ביצוע יעיל ונרחב של בדיקות לוירוס הקורונה בעת הקרובה בישראל.
 • אמצעים להפחתה ומניעת הדבקה.
 • הרחבת השירותים הניתנים ברפואה מרחוק, בדגש על רפואת שגרה, על מנת לצמצם הגעה פיזית של הציבור למרפאות ובתי חולים. לרבות: הרחבה משמעותית של כמות וסוגי השירותים הניתנים באופן דיגיטלי, או יכולים להתבצע בלי צורך בהגעה פיזית לארגון הבריאות.  כולל ולא מוגבל לטיפול, אבחון, מניעה, ניטור, ייעול תהליכים, ממשקים ומערכות כל זה ברמת הפרט ו/או האוכלוסייה.
 • פיתוח ויישום מחדש (re-purposing) של מוצרים אנטי-וויראליים לטיפול נגד המחלה או מוצרים אחרים כטיפול תומך, אבחון ומניעת הדבקה.
 • פתרונות לחולים בשהיית בית או בבידוד במחלקות בתי חולים. 
 • פתרונות דיגיטליים לשליטה, בקרה וחיזוי התפשטות הנגיף.
 • פתרונות לניהול חכם של מוקדי סיוע לציבור, וליצירת קשר אפקטיבית עם הציבור בשעת התפרצות מגפה (אפידמיה).
 • פתרונות המגבירים את הקיבולת של יחידות טיפול נמרץ נשימתי, ומסייעות לנטר ולטפל במאושפזים רבים בעלי מחלה חריפה בדרכי הנשימה בו זמנית.
 • פתרונות המסייעים לפעילות גופנית ולרווחת אזרחים וותיקים השוהים בביתם. 
 • פתרונות המסייעים לתמיכה באוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, עקב שהייתם בבית ויציאתם מהמסגרות המלוות בשגרה.

 

כל זאת במטרה לעודד:

 • פיתוח ויישום טכנולוגיות חדשניות בתחומי הטיפול וההתמודדות השונים עם וירוס הקורונה.
 • קידום מערכת הבריאות ובריאות הציבור בישראל ובעולם.
 • היווצרות וצמיחת חברות שלמות ובנות קיימא באמצעות קידום פתרונות טכנולוגיים חדשניים.
 

מה מקבלים?

 • תמיכה כספית בשיעור של 50%-20% מהוצאות המו”פ המאושרות.
 • תמיכה כספית בשיעור חריג של 60% או 75% מהוצאות המו”פ המאושרות תינתן לתוכנית בעלת פוטנציאל להשפעה יוצאת דופן על קידום מערכת הבריאות ובריאות הציבור בישראל ובעולם או המהווה פריצת דרך טכנולוגית בתחומה. 
*היקף כלל התמיכות יהיה תלוי בהיקף המקורות התקציביים עבור קול קורא זה.
 
 

מועד אחרון להגשה 

 • ניתן להגיש בקשה עד לתאריך 07/04/2020 בשעה 14:00 (תמיכה טכנית תינתן גם עד לשעה 14:00). 
 • תשובות צפויות תוך עשרה ימים מהמועד האחרון להגשה.

איך מגישים בקשה לקול הקורא? 

אופן הגשת הבקשה וטפסי הבקשה מפורטים במסלול תמיכה בחדשנות בתחומים נבחרים – בריאות דיגיטלית. את הטפסים עצמם מגישים באזור האישי באתר רשות החדשנות. 

 

מספר הערות ודגשים:

 1. שימו לב: כי נוסף לטפסים הכלליים, יש לבחור בטופס הגשת הבקשה המתאים לשלב הפיתוח (מוקדם/פיילוט) בוירוס הקורונה במקום הטופס המשמש להגשה במסלול מס’ 2 בשגרה – מדובר בטופס הגשה מקוצר.
 2. בשל זמני התגובה הקצרים על החברה להיות זמינה לפגישה עם הבודקים יומיים-שלושה לאחר הגשת הבקשה.
 3. למען הסר ספק, המסלול כאמור אינו רלוונטי רק לחברות בריאות דיגיטלית. 
 4. התקנה חצי-מסחרית – התקנת מוצר והטמעתו. לרבות הטמעת המוצר בהיקף נרחב בארגוני הבריאות בישראל (ניתן לקבל תמיכה גם בעלויות הנדרשות בארגון הבריאות להתקנת והטמעת המוצר, כגון: אינטגרציה למערכות המידע בארגון הבריאות, הדרכה על השימוש במוצר בארגון הבריאות, ועלויות נוספות הנדרשות להטמעת המוצר).
 5. בפתרונות לשהיית בית העוסקים במדידה וניטור, נדרש אישור רגולטורי לשימוש בישראל (אמ”ר), ואישור FDA/CE. הפתרונות חייבים לכלול תכנית להעברת המידע הנאסף לצוות הרפואי, ולשילובו במערכות המידע בארגון הבריאות. 
 6. לתשומת לבכם: במסגרת הסיוע להתמודדות עם נגיף Covid-19 (וירוס הקורונה) נפתח קול קורא למוצרים תעשייתים שנועד לחברות ייצור לטובת הגשת בקשה לתמיכה בתכניות מו”פ שיסייעו במניעה, טיפול והתמודדות עם נגיף הקורונה.
   

ליצירת קשר:  Growth@innovationisrael.org.il