תאריך ושעה

ב- 14/02/2022
שעה: 11:10 - 10:00

הרשמה

14/02/2022 - 18/01/2022

חטיבה

צמיחה וייצור מתקדם

קהל יעד

ארגוני בריאות, חברות וחוקרים בתחום הבריאות, חברות בתחום הבריאות

מיקום

ניפגש בזום

הוסף ליומן שלי14-02-2022 10:0014-02-2022 11:10Asia/Jerusalemוויבנר על פיילוטים בבריאות דיגיטלית - לבניית אפליקציות SMART on FHIR

DD/MM/YYYY

על האירוע

משרד הבריאות, מטה ישראל דיגיטלית ורשות החדשנות, יצאו בקול קורא שמטרתו לקדם פיתוח וניסוי של טכנולוגיות ומוצרים בהם הממשק בין החברה ובין ארגוני הבריאות מבוצע בממשק SMART on FHIR, לרבות האפשרות של המטופלים לבחור לשתף את המידע הרפואי שלהם, במטרה לקבל שירותי בריאות מתקדמים ומותאמים אישית. 

FHIR (Fast Healthcare Interoperability Resources) הוא סטנדרט בין-לאומי להעברת נתונים במערכת הבריאות. שימוש בסטנדרט זה מפחית את התלות בספקי שירות שונים, מאפשר הטמעה מהירה יותר של חדשנות במערכת הבריאות ויצירת שירותים מותאמים אישית למטופלים. FHIR נתמך כבר כיום בצורה רחבה על-ידי ארגוני בריאות מהחשובים בעולם, על-ידי חברות הטכנולוגיה הגדולות, וכן הפך להיות הסטנדרט המחייב בארה”ב. 
 

קהילת FHIR בישראל ומשרד הבריאות מקדמים את הטמעת סטנדרט זה בארגוני הבריאות. משרד הבריאות מתמרץ במקביל לפרסום הקול הקורא את קופות החולים להקים תשתית FHIR (ניתן לעיין במבחן התמיכה שפורסם לקופות כאן), ומבוצעת עבודת מטה להרחבת ההשקעה לבתי החולים. 

הקול הקורא, במסגרת תכנית הפיילוטים בבריאות דיגיטלית, מיועד לחברות אשר ישתמשו בסטנדרט FHIR ו-Smart on FHIR להטמעת מוצריהם בארגוני הבריאות בישראל, ויציעו שירותים חדשניים למטופלים או למטפלים. הקול הקורא פתוח גם ליישומי SMART עבור מטפלים, אולם אחד מהקריטריונים בהערכת הבקשות ייתן דגש על האפשרות של המטופלים לבחור לשתף במידע. לקול קורא זה יכולות לגשת גם חברות אשר כבר זכו בסבב קודם של תכנית הפיילוטים, ומעוניינות לבצע פיילוט והטמעה של יישום SMART ומתן שירותים נוספים למטופלים מעבר לתכנית שאושרה בסבב הקודם. 

 

מעוניינים לשמוע יותר ? הצטרפו לוובינר ב- 14/2/22 להרשמה

לקול קורא לפיילוטים בתחום הבריאות הדיגיטלית – לבניית אפליקציות SMART on FHIR, לחצו כאן

 

סדר יום

10:00-10:30
תיאור הקול קורא והמסלול : שמרת שורץ, מנהלת בכירה לפיתוח עסקי, זירת צמיחה, רשות החדשנות; יואל בן אור, מנהל תחום מדיניות, אגף בריאות דיגיטלית במשרד הבריאות ויהודה ראובן, רפרנט בריאות דיגיטלית, מטה ישראל דיגיטלית
10:30-10:45
נהלי המסלול והגשה - הללי פורת, רפרנטית זירת צמיחה, מחלקת תפעול
10:45-11:05
שאלות ותשובות

ניפגש בזום

הרשמה

ההרשמה לאירוע זה סגורה