תאריך ושעה

ב- 17/04/2023
שעה: 14:30 - 13:30

הרשמה

17/04/2023 - 02/04/2023

אגף

אגף שיווק ודוברות, כללי

מיקום

ניפגש בזום

הוסף ליומן שלי17-04-2023 13:3017-04-2023 14:30Asia/Jerusalem על הדרמות האחרונות במערכות הבינה המלאכותית היוצרת: האם ניתן (ומותר) לעצור טכנולוגיה?בואו לקבל תשובות והשראה, במפגש הדיגיטלי השני בסדרה חדשה: Innovation Over Lunch

DD/MM/YYYY

על האירוע

יותר מאלף ממומחי הבינה המלאכותית ומדעי המחשב המובילים בעולם, בהם גם אילון מאסק, ד”ר יובל נוח הררי ורבים נוספים, דורשים לעצור לחצי שנה לפחות פיתוח של מערכות דוגמת GPT-4 של OpenAI. לטענתם, יש לפתח מערכות כאלה רק כשיש ביטחון שההשפעה שלהן תהיה חיובית והסיכונים נשלטים.

בחודשים האחרונים, מודלי שיחה מתקדמים ובראשם ChatGPT משבשים ומעצבים מחדש את עולם הטכנולוגיה ובכלל. וכעת,  לאור יכולותיהם המתקדמות שבעיני רבים מתקרבות בתחומים מסוימים לאלו של בני אדם, יש קריאות להשהות לחצי שנה את המשך הפיתוח.

מה קרה בחודשיים האחרונים? האם ניתן (ומותר) לעצור טכנולוגיה? ואם ממשיכים, תחת אלו תנאים?  מהם אתגרי הבינה המלאכותית והאם היא מאיימת? האם היזמים והמפתחים, יכולים לחזות ולשלוט בתוכנות הללו? כיצד?

האם וכיצד מאיצים פיתוח רגולציה בתחום? כיצד מסדירים את תחום ה AI, מה תפקיד המדינה בהתמודדות עם האתגרים? מה הדילמות שעולות? מה החשיבות של הדיון הזה.

רשות החדשנות באה לעשות לכם סדר, במפגש שני שאנו משיקים בסדרת מפגשים דיגיטליים: Innovation Over Lunch, אז…. בואו לשבת עם הצלחת אל מול המחשב, וקבלו תשובות והשראה!

במפגש דיגיטלי של שעה וחצי שבו תערך שיחה משולשת בין זיו קציר, ענבל אורפז וד”ר תומר שדמי, ננסה להבין מדוע הקריאות לעצור, מה קרה דווקא עכשיו ומהם האתגרים העולים והצעות לדרכי התמודדות עימם.

 

ד”ר זיו קציר, מנהל התכנית הלאומית לתשתיות בינה מלאכותית ברשות החדשנות, אחראי במסגרת תפקידו על פעילות הממשלה בתחום הבינה המלאכותית. קציר בילה את עיקר דרכו המקצועית בחברת ורינט, שם כיהן כ-15 שנים בשרשרת של תפקידי ניהול טכנולוגי והובלת יזמות. בתפקידו האחרון כיהן כ-CTO של חטיבת ה-Cyber Intelligence אשר לימים הונפקה בתור החברה העצמאית Cognyte. בנוסף, בעל דוקטורט בתחום הבינה המלאכותית באוניברסיטת בן גוריון.

ענבל אורפז יועצת חדשנות אסטרטגית ומייסדת מיזם ״אישה בהייטק”. חוקרת אורחת במכון למחקרי ביטחון לאומי, מייעצת בתהליכי הקמת אקוסיסטמים של חדשנות, מיתוג מעסיק ואסטרטגיית שיווק. מרצה בתחומים של שוק העבודה החדש, אסטרטגיית מרקטינג ותוכן, הייטק ישראלי ויזמות. בעבר, כתבת היי-טק בכירה של TheMarker.

ד”ר תומר שדמי, מבית הספר להנדסה ולמדעי המחשב ומרכז פדרמן לחקר הסייבר האוניברסיטה העברית בירושלים. ד”ר שדמי היא חוקרת ומרצה על אתיקה ומשפט של בינה מלאכותית. במחקריה היא בוחנת את ההשפעות של טכנולוגיות מידע על החברה ועל הדמוקרטיה, ואת הדרכים בהן ניתן לקדם חדשנות אחראית, שתיטיב עם החברה כולה.

וכמובן – נשאיר זמן לשאלות שלכם, בצ’אט!

אז אם אתם רוצים להבין יותר- הקליקו כאן והרשמו

סדר יום

13:30-14:15
זיו קציר, תומר שדמי וענבל אורפז משוחחים
14:15-14:30
אתם שואלים שאלות!

ניפגש בזום

הרשמה

ההרשמה לאירוע זה סגורה