על החברה 

AKOL הישראלית וחברת EPIDATA מארגנטינה חתמו על שיתוף פעולה במסגרת תוכנית EUREKA

"AKOL בית התוכנה החקלאי, שפיתח פלטפורמת ניהול חקלאית חדישה בשם www.AKOLogic.info , חתם על הסכם שיתוף פעולה עם חברה EPIDATA מארגנטינה. ההסכם נחתם במסגרת תוכנית שת"פ של רשות החדשנות עם ארגנטינה תחת תכנית EUREKA. במסגרת ההסכם יפתחו החברות במשותף מערכת בינה המלאכותית (BI) לחקלאות. שיתוף הפעולה בין הגופים הוא תולדה של עבודת מטה בראשות אלן הופמן מרשות החדשנות והנספח המסחרי הדר שור במטרה לחבר בין חברות טכנולוגיה ממדינות שונות.

AKOL הוא בית תוכנה ישראלי מוביל ויזמי בתחום פיתוח ומתן פתרונות מחשוב לענף החקלאות. פתרונות AKOL מסייעים לחקלאים במגוון ענפים לנהל משאבים תוך שליטה ובקרה בזמן אמת וביצוע תכנון עתידי, באמצעות תוכנות מדף המותאמות ללקוחות במגזרים השונים. מטה החברה ממוקם בקיבוץ ברור חיל שבעוטף עזה בקרבת חקלאי הנגב המערבי. מוצר הדגל של החברה הוא אקולוג'יק "הענן החקלאי הראשון בעולם", הוא המוצר החדשני ביותר לניהול בסיס נתונים חקלאי. תולדה של שיתוף פעולה בין AKOL ומייקרוסופט העולמית. הפתרון מאפשר לעקוב אחר הגידול מהשדה ועד לסופרמרקט. הפלטפורמה מבוססת על "WIN Azure" הענן של מיקרוסופט העולמית.

סיפור ההצלחה 

הפרויקט הוא במסגרת הקול הקורא שיש לרשות החדשנות עם ארגנטינה, מספר רון שני, מנכ"ל AKOL : "ללא יוזמה ברוכה של נציגי רשות החדשנות מר אלן הופמן והנספח המסחרי מר הדר שור מסחר חוץ, שיתוף הפעולה לא היה אפשרי. אנחנו כחברה מסחרית הרווחנו פעמים. פעם אחת קיבלנו קשר עם חברה בינלאומית בעלת קשרים בכל דרום ומרכז אמריקה, ופעם שניה תקציבי פיתוח של רשות החדשנות מטרה לחזק קשר טכנולוגי ולפתח מוצר חדשני לטובת שוק החקלאות הבינלאומי." 

הפתרון הנו במסגרת ניסיונות האנושות לפתור את "הבעיה העיקרית של המאה ה – 21 : האכלת העולם" , עד שנת 2050 תעשיית המזון העולמית תצטרך להגדיל את תפוקתה ב – 100%, כאשר עומדים לרשותה אותם המשאבים הקיימים היום. פתרון החברות יאפשר ניתוח אוטומטי של מידע חקלאי רב שנאסף בבסיסי נתונים גדולים (Big Data) ומתן המלצות אוטומטיות תוך שימוש בכלי BI כגון Analytics Machine Learning , Data MiningDeep Learning וכו '. כוונת הצדדים בעזרת המוצר החדשני היא להפיק מידע משמעותי מבחינה עסקית מתוך מכלול הנתונים הנאספים על ידיו. מערכות הבינה העסקית מספקות מידע היסטורי, מידע עכשווי ותחזיות בנוגע לפעילות העסקית ובעזרתן ניתן לאתר דפוסים משמעותיים לצורך ניהול חקלאי מיטבי, תוך הפקת דוחות התראות ואיתותים לצורך קבלת החלטות ניהוליות חקלאיות בזמן אמת, שיעזרו בהשבחת תוצרת חקלאית וגידול בתל"ג חקלאי.

גרסה ראשונה של המוצר צפויה לצאת בסוף שנת 2019.