ווקלזום מפתחת חיישני לייזר ייחודיים, קטנים וזולים, שיכולים לשמוע קול דובר ממדידת רעידות של עור הפנים. החיישנים מאפשרים זיהוי קולי בסביבה רועשת כגון רכב. ווקלזום הינה חברת הזנק שהוקמה במסגרת החממות הטכנולוגיות. לפיכך לחברה שיתוף פעולה ארוך שנים עם המדען הראשי (היום הרשות לחדשנות).

על החברה 

תחום פעילות: חיישנים לממשק קולי בין אדם למכונה

ווקלזום מפתחת חיישני לייזר ייחודיים, קטנים וזולים, שיכולים לשמוע קול דובר ממדידת רעידות של עור הפנים. החיישנים מאפשרים זיהוי קולי בסביבה רועשת כגון רכב. החיישנים מאפשרים גם זיהוי הדובר על פי קולו בסביבות רועשות והינם חסינים להטעיה. השימוש בעוזרת אישית קולית יהיה בעתיד הממשק העיקרי בין אדם למכונה ולשם כך נדרשת רמת אמינות גבוהה של מערכות הזהוי הקולי וזיהוי דובר באמצעות קול. ווקלזום מספקת פתרונות שיאפשרו מימוש ממשקים כאלו לשימוש לטובת הפעלה קולית, תקשורת עם מכונות וביצוע פעולות מאובטחות כגון תשלומים וגישה לחשבון הבנק או הבית החכם.  

סיפור ההצלחה 

ווקלזום הינה חברת הזנק שהוקמה במסגרת החממות הטכנולוגיות. לפיכך לחברה שיתוף פעולה ארוך שנים עם המדען הראשי (היום הרשות לחדשנות). ווקלזום חברה צעירה, פורצת דרך ומפתחת טכנולוגיה מורכבת במיוחד. לפיכך היה לחברה צורך במימון רב לפיתוח, והדבר היווה סיכון גבוה למשקיעים. תמיכת המדען מספקת מספר יתרונות. הראשון הוא עזרה במימון הפעילויות על מנת להאיץ את פיתוח המוצר והגעה מהירה יותר ללקוחות. מעבר לכך, מימון המדען מהווה מינוף משמעותי למשקיעים, איתות לחברות במזרח שהמדינה מספקת גב כלכלי לחברה, ובדיקה מקדימה של הטכנולוגיה והישימות שלה. תכניות מימון דו-לאומיות, כמו התוכנית שבה לקחנו חלק עם חברה מיפן, מאפשרות הפחתת סיכונים משמעותית. לקוחות לעיתים נרתעים מלעבוד עם חברות הזנק צעירות, בגלל הסיכונים הכרוכים בכך, ומימון זה מאפשר ללקוחות אלו לקבל החלטה להתקדם בפרויקטים. כיום ווקלזום מחזיקה במוצר מסחרי ועומדת לפני מכירות ראשונות עם לקוחות בתחום הרכב, מכשירי קשר, וחיישנים לתעשייה.