חברת נירלט פיתחה את מוצר iPaint - מערכת צביעה חדשנית ומהפכנית שנישאת באמצעות מנשא על-גבי הגב ומכילה שקית צבע מוכן לשימוש. המוצר החדש צפוי לשנות את תהליך הצביעה ובכך להפוך את תהליך הצביעה ממטלה לחוויה. המוצר פותח במסגרת המכינה למו"פ והתכנית לקידום תעשייה מסורתית של רשות החדשנות.

על החברה 

נירלט הינה קבוצה תעשייתית גדולה ומובילה בתחום הצבע והאיטום בישראל, בעלת מחזור מכירות של מעל 400 מיליון ₪ בשנה. הינה מעסיקה כ-400 עובדים ומפעילה שני אתרי ייצור והפצה מרכזיים, בקיבוץ ניר עוז ובנתניה. 
חברת נירלט נחשבת לחברה המובילה בחדשנות, באיכות ובשירות ומתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק מגוון רחב של צבעים וציפויים המותאמים לפנים וחוץ הבית, לעץ ולמתכת ומוצרי תשתית לצביעה. 

סיפור ההצלחה 

במסגרת המכינה למו"פ והתכנית לקידום תעשייה מסורתית של רשות החדשנות, פיתחה חברת נירלט את מוצר iPaint - פטנט עולמי שהינו מערכת צביעה חדשנית ומהפכנית המשנה את שיטת הצביעה הקיימת היום. המערכת נישאת באמצעות מנשא על-גבי הגב ומכילה שקית צבע מוכן לשימוש. הצבע מוזרם מהשקית, באמצעות צינור, ישירות לרולר ייעודי אשר באמצעותו נצבע הקיר. ipaint מהווה תחליף לרולר והמגשית המסורתיים, מה שיחסוך את כל הלכלוך, כאב הגב והבאלגן סביב התהליך. המוצר החדש צפוי לשנות את תהליך הצביעה ובכך להפוך את תהליך הצביעה ממטלה לחוויה.

לאחר שחברת נירלט סיימה את המכינה למו"פ, היא ניגשה למסלול קרן המו"פ בתכנית התעשייה המסורתית, להמשך תמיכה בפרוייקט. הפרוייקט אושר למרות שכלל מספר סיכונים טכנולוגיים מהותיים אשר בסופו של דבר החברה הצליחה להתגבר עליהם. לאחר סיום הפיתוח הושק המוצר Ipaint והוא כבר זוכה להצלחה גדולה.

שילוב פיתוחים טכנולוגיים בתעשייה המסורתית הינו חלק מהמדיניות של רשות החדשנות בפיתוח תחום התעשייה המסורתית, ואנו גאים להיות שותפים לפיתוח חדשני פורץ דרך בתחום הצביעה הביתית שיכול לעזור ביומיום לכל אדם בביתו.