חברת תרופות בשלב קליני המפתחת טיפולים מהדור הבא להפרעות במערכת העצבים המרכזית (CNS). הטכנולוגיה מאפשרת נתיבי ניהול חדשים לתרופות קיימות, אשר מתגברות על הליקויים הנוכחיים שלהם ומשיגות יעילות קלינית משופרת.

על החברה 

נוירודרם מפתחת שיטת הולכה חדשה לתרופות, ומתרכזת בטיפול בפרקינסון. בתחום זה היא מקווה להשיק בשנה או בשנתיים הקרובות שני מוצרים: תרופה במינון נמוך, המחליפה תרופה קיימת בשוק הניתנת בבליעה, וכן תרופה במינון גבוה שעשויה להחליף ניתוח שבמסגרתו מושתל בחולה מנגנון לשחרור התרופה בגוף.

 החברה בשלהי שני ניסויי שלב 3 בארה"ב בתרופה לפרקינסון ברמת חומרה בינונית וקשה, שתוצאותיהם עשויות להתקבל כבר השנה. גם באירופה החברה לקראת ניסוי שלב 3, שתוצאותיו צפויות במחצית השנייה של 2018. 

סיפור ההצלחה 

חברת נוירודרם החלה את דרכה במסגרת החממה הטכנולוגית אופקים, כחברה נתמכת של זירת הזנק ברשות החדשנות (המדען הראשי דאז). היא קיבלה מענקי מו"פ בין השנים 2008-2015, לפיתוח פורמולציה ייחודית להחדרה תת עורית לטיפול בפרקינסון.

פיתוח זה הוא למעשה פורמולציה של לבודופה, התרופה הפופולארית לפרקינסון, אותה ניתן להעביר דרך העור ישירות למחזור הדם, במקום בבליעה כפי שמקובל היום. כתוצאה ממינון לא אופטימלי של התרופה בדם נוצרים מצבים של קיפאון, ונוירודרם הראתה בניסוי כי היא אכן מפחיתה אותם. העברת התרופה ישירות למחזור הדם אמורה לאפשר מתן מינון גבוה יותר של התרופה, וכן למנוע עליות וירידות חדות ברמות התרופות בדם, כפי שמתקבלות כאשר התרופה ניתנת בבליעה.