"ללא תמיכת רשות החדשנות לא היה סיכוי למיזם"

על החברה 

תחום פעילות: תעשייה ביטחונית

​"היינו חלוצים בשימוש במערכות חומרה ותוכנה מן המדף ובהתאמתן לתחום המערכות הלא- מאוישות (Unmanned Systems). אפשר לומר שהפיתוח שלנו קידם משמעותית את התחום בעולם", לדברי משה כספי, ממייסדי אירונאוטיקס, המשמש מדען ראשי בחברה הביטחונית.

בסמוך להיווסדה התקבלה החברה לחממה "אורית" באריאל, ובתמיכתה פיתחה את הלב הטכנולוגי שלה: רכיב שליטה ובקרה (שו"ב) גנרי למערכות לא מאוישות, שמאפשר שליטה על המערכת ממרחק. המעבר מטכנולוגיה אזרחית חדשנית לתחום הצבאי הוא תקדימי.

סיפור ההצלחה 

​כיום, החברה מפתחת ומייצרת מערכות לא מאוישות מלאות הכוללות, חוץ משו"ב- גם טכנולוגיות ניווט, הנעה ותוכנה. המערכות משווקות ברחבי העולם לגופי ממשל, לגופים אזרחיים ולגופי ביטחון, כגון משרדי עורף והגנה.

אירונאוטיקס נמנית עם שלוש החברות המובילות בתחום בישראל ועם עשר המובילות בעולם. "החממה סייעה רבות גם בשירותי ייעוץ, בעיקר לצורכי חבירה לגופים שאיתם רצינו לשתף פעולה בהמשך".

אירונאוטיקס נבחרה לאחת מ-20 החברות המשתתפות בפרויקט ESS של האיחוד האירופי להדגמת פתרון מערכתי להתמודדות עם מצבי חירום. במסגרת הפרויקט אירונאוטיקס משלבת בלוני תצפית וכלי טיס לא מאוישים עם המערכות של שאר החברות במטרה ליצור את הפתרון המערכתי הכולל.

זירות