​החברה מפתחת ומשווקת עשרות מוצרים בתחום הפארמה ותחליפי המזון כולל תחליפי חלב אם. לאורך השנים החברה נעזרה בסיוע של רשות החדשנות באמצעות תכנית מגנטון.

על החברה 

תחום פעילות: טכנולוגייה רפואית

​"חלב אם מורכב מחומרים רבים, ותחליפי החלב שיש כיום בשוק לא דומים במאה אחוז למקור. המוצר שפיתחנו מגיע קרוב יותר למרכיבים של חלב אם", לדברי ד"ר אריאל כץ, מנכ"ל אנזימוטק המפתחת מוצרים מבוססי אנזימים לתעשיית התרופות ולתזונה קלינית. החברה מפתחת ומשווקת עשרות מוצרים בתחום הפארמה ותחליפי המזון, והיא מציגה מדי שנה גידול של עשרות אחוזים במכירות. לפני מספר שנים הצטרפה אנזימוטק לתכנית "מגנטון" של רשות החדשנות, ובמסגרתה פיתחה שיטה ליצירת האנזימים שתאפשר לה לפתח אותם בכוחות עצמה ובהתאם לצורכי החברה.

"בעזרת מגנטון השגנו ידע לטכנולוגיה משלימה לשלנו לשם פיתוח מוצרים שמתאימים לצורכי החברה, למשל תחליפי חלב אם", הסביר כץ. "האנזימים התעשייתיים הקיימים בשוק לא מספיק טובים לצורכי אנזימוטק, ולכן הייתה חשיבות בפיתוח אנזימים בתוך החברה".

סיפור ההצלחה 

​המוצרים שאנזימוטק מפתחת על בסיס הטכנולוגיה שהושגה במגנטון, מבוססים על ליפידים (חומצות שומן). היתרון של המוצרים הללו הוא הריכוז הגבוה יותר של ליפידים בהם בהשוואה לליפידים הקיימים בטבע ומוכרים לגוף האדם, אך זמינים במזון בריכוזים נמוכים. הודות לטכנולוגיה זו אנזימוטק היא היום החברה המובילה בעולם בתחום הליפידים.

"רשות החדשנות תמכה בנו לאורך שנים", סיפר כץ. "פיתוח טכנולוגיה זה תהליך שדורש זמן, וזו הגדולה של רשות החדשנות - היכולת לייצר בסיס של סיוע לאורך זמן, עד שמצליחים להקים חברה. באמצעות התמיכה הצלחנו להמשיך ולפתח אשכול טכנולוגיות, שהיה קשה לפתח בדרך אחרת".