​"שיתוף הפעולה היה מצוין. האקדמיה סיפקה מחקרים שסייעו בייצור, והחברות האחרות העניקו ערך מוסף של החלפת ידע ומיומנויות וכך תרמו להגדלת הידע בחברה ולהעלאת כושרה התחרותי".

על החברה 

תחום פעילות: טכנולוגייה רפואית

​סלקיור הוקמה כחברת בת של "הדסית-ביו", זרוע היישום הטכנולוגי של בית החולים הדסה.

במסגרת מאגד "בראשית" של רשות החדשנות​, פיתחה החברה שורות חדשות של תאי גזע עובריים הומניים נטולי חומרים מזהמים ברמת איכות קלינית גבוהה. תאים אלה שימשו בסיס לפיתוח תאי הפיגמנט של רשתית העין על ידי החברה; תאים המיועדים לטיפול במחלת ניוון רשתית העין, ה- AMD, העלולה להוביל לעיוורון.

החברה גם פיתחה שיטות רגישות לזיהוי שרידים של תאי גזע עובריים, הידועים ביכולתם להשרות גידולים (טרטומות), במוצרי הטיפול הממוינים. תאי גזע ממוינים משמשים לפיתוח של מוצרי טיפול בהזרקה במחלות מערכת העצבים, כמו רשתית העין, פרקינסון וטרשת נפוצה.

סיפור ההצלחה 

​"המאגד מימן את ייצור חומר הגלם הייחודי: תאי גזע עובריים הומניים נטולי חומרים מזהמים וברמת איכות קלינית גבוהה, שלא היינו יכולים להשיג בדרך אחרת", לדברי צ'ארלס אירווינג, מנכ"ל סלקיור.

"נוסף על כך, כדי לקבל את המוצר הנקי ביותר לשימוש בבני אדם, המאגד מימן רכישת תמיסות נטולות חומרים לגידול התאים. פיתוח תאי גזע עובריים הנו תהליך ארוך, מורכב ובעל סיכונים. תהליך הפיתוח של תאי הגזע העובריים ארך חמש שנים, וכחברה פרטית לא היינו מסוגלים לעשותו לבד", סיכם אירווינג.

"המאגד גם ספג את הסיכון הגבוה שהיה כרוך בפיתוח, שכחברה לא היינו יכולים לקבל על עצמנו".