חברת Check-Cap פיתחה טכנולוגיה המאפשרת יצירת מפה תלת מימדית של המעי הגס ואיתור מהיר של גידולים ממאירים. הצורך בידע נוסף הוביל לתחילתו של שיתוף פעולה בין לאומי עם חברת Lantheus האמריקאית, שהתאפשר על ידי רשות החדשנות.

על החברה 

תחום פעילות: טכנולוגייה רפואית

​סרטן המעי הגס הוא גורם התמותה השני בשכיחותו בקרב המחלות הסרטניות. גילוי והסרה של פוליפים בשלב הטרום סרטני או בשלבים המוקדמים מעלה באופן משמעותי את הסיכוי למניעת המחלה או להחלמה מלאה. כאן נכנסת לתמונה חברת Check-Cap- שפיתחה טכנולוגיה המייצרת מפה תלת מימדית של המעי הגס ואיתור מהיר של גידולים ממאירים.

כיום צ'ק אפ היא החברה היחידה המספקת מענה לחוסר הנוחות, להכנות גוזלות הזמן ולסכנה הכרוכה באיתור גידולים במעי הגס. החברה ייצרה גלולה שמכילה מקור אנרגיה רדיואקטיבי וגלאים הסורקים את המעי ומשדרים את הנתונים למקלט חיצוני. התהליך פשוט וקל וחוסך את הצום ואת החדרת המצלמה הנדרשים בבדיקה המסורתית.

סיפור ההצלחה 

​שיתוף הפעולה עם חברת Lantheus האמריקאית במסגרת ההסכם הבילטרלי הראשון המופעל בארה"ב עם מדינת מסצ'וסטס, מסייע לCheck- Cap לפעול בשוק האמריקאי מכיוון שיש לה כבר ניסיון בהשגת אישורים מגופים רגולטוריים כמו ה-FDA ורשת הפצה לוגיסטית המכסה כמעט את כל אמריקה הצפונית.

"זו מעטפת של רשות החדשנות, אפשרות לשיתוף פעולה חיצוני, ותעודת יושר לטכנולוגיה שנותן גוף ממשלתי רציני, שמושכת משקיעים נוספים", אומר ליאור טורם, סמנכ"ל הכספים של החברה.