חברת דיפ-טק עוסקת בתחום של דפוס דיגיטלי על זכוכית באמצעות דיו קרמי עמיד וידידותי לסביבה. תמיכה של רשות החדשנות במסגרת פרויקט 'מגנטון', העניקה לחברה את הדחיפה הראשונית לפתח את התהליך החדשני הזה.

על החברה 

תחום פעילות: הדפסה

אנחנו חברה תעשייתית-טכנולוגית, שהתוצר שלה הוא אמנות", מסביר יריב מצליח, מנכ"ל חברת דיפ-טק העוסקת בתחום של דפוס דיגיטלי על זכוכית באמצעות דיו קרמי. הדיו הקרמי הופך בתהליך מיוחד לחלק בלתי נפרד מהזכוכית ויכול לשרוד לנצח– בכל תנאי מזג אוויר ובכל התנאים הסביבתיים, ובזאת ייחודיותו. הוא גם ידידותי לסביבה יותר ממוצרי דיו אחרים. במקביל פיתחה דיפ-טק גם מדפסות המסוגלות להדפיס על זכוכית ועושות שימוש בדיו הקרמי.

דוגמאות לתוצרי הדפוס של דיפ-טק אפשר לראות בישראל במקומות, כגון: בית הלב בבית חולים איכילוב, קמפוס אוניברסיטת חיפה או קניון שרונים בהוד השרון. בעולם אפשר לראות דוגמאות של הטכנולוגיה באסיה, באירופה, בדרום אמריקה ובצפון אמריקה. מחזור המכירות של החברה עמד על כ-15 מיליון דולר ב-2011 (לאחר גידול של כ-28% בהשוואה לשנה הקודמת). "החזון שלנו הוא להגיע למצב שכל זכוכית שעליה מדפיסים בעולם, תודפס על ידי המדפסות של דיפ-טק והדיו שלנו", הצהיר מצליח. 

סיפור ההצלחה 

את הפיתוח הראשוני ביצעה דיפ-טק ב-2003 במסגרת פרויקט 'מגנטון' בשיתוף עם פרופסור שלמה מגדסי מהאוניברסיטה העברית, מומחה בין-לאומי בתחום הכימיה של הדיו. "בזכות הפרויקט הזה דיפ-טק קרמה עור וגידים", הוסיף מצליח. "באנו עם רעיון חדשני שהתבסס על הכרת שוק מעמיקה ועל ניתוח פוטנציאל מסחרי, ופרופסור מגדסי הביא את הידע האקדמי", סיפר מצליח. באנו עם רעיון חדשני שהתבסס על הכרת שוק מעמיקה ועל ניתוח פוטנציאל מסחרי, ופרופסור מגדסי הביא את הידע האקדמי", סיפר מצליח.

נקודת הזמן שבה פנתה דיפ-טק לתכנית רשות החדשנות הייתה מכריעה במיוחד. "כשיש רעיון חדשני והבנה שיכול להיות פה משהו גדול, אבל אין משקיעים שיסכימו לתת את הכסף- רשות החדשנות מבינה שאפשר לשנות את תנאי השוק הקיימים”, קבע מצליח. "בזכות הפיתוח הוקמה למעשה חברת דיפ-טק, והוקם מפעל שיצר עשרות מקומות עבודה בישראל. בזכות פרויקט זה יצרנו פיתוח שמבחינה טכנולוגית עדיין לא הצליחו לחקות אותו. התמיכה של רשות החדשנות נתנה לנו את הדחיפה הראשונית לפתח חדשנות זו".