אלפא אומגה מתמחה בייצור מערכות המסייעות לחקור גלי מוח ולבצע ניתוחי מוח, בעזרת השתלת אלקטרודות במיקומים מדויקים. החברה צמחה הודות להשקעה של רשות החדשנות במסגרת קרן המו”פ, שת"פ עם הטכניון במסגרת מסלול “מגנטון” ושת"פ בינלאומי עם גרמניה.

על החברה 

תחום פעילות: טכנולוגיה רפואית

אלפא אומגה מתמחה בייצור מערכות המסייעות לגופי מחקר ולבתי חולים לחקור גלי מוח ולבצע ניתוחי מוח, בעזרת השתלת אלקטרודות במיקומים מדויקים, במסגרת טיפול במחלות נוירולוגיות ונפשיות. “אנחנו יודעים להגיע לנקודות מדויקות במוח, לקרוא פעילות עצבית ולעבד את הנתונים הביולוגיים”, מסביר עימד יונס, מייסד החברה ומנהלה הכללי. האלקטרודות של אלפא אומגה מסייעות לבצע מחקרים ולטפל במחלות שונות דוגמת פרקינסון ו- OCD (הפרעות טורדניות כפייתיות).

אלפא אומגה מוכרת פתרון הכולל תוכנה, חומרה ומכניקה, המבוססות על ידע ייחודי של החברה. מהמערכות של אלפא אומגה נהנים החולים עצמם – השתלה מדויקת של האלקטרודות מקצרת זמני ניתוחים, מסייעת בטיפול אפקטיבי  ומצמצמת טעויות ותופעות לוואי.

סיפור ההצלחה 

בהמשך שיתפה אלפא אומגה פעולה עם הטכניון, במסגרת מסלול 'מגנטון' של רשות החדשנות​. “הפיתוח הזה תרם לנו ברמה הטכנולוגית וסייע בפיתוח של מערכות אחרות. פיתחנו טכנולוגיות ושיטות פיתוח וייצור בעלויות נמוכות יותר”, אומר יונס.   כיום נמצאת החברה בשת"פ בינלאומי, בתחום של כלים לפיתוח תרופות נוירולוגיות. השת”פ הוא עם אוניברסיטת חיפה ועם שתי שותפות נוספות מגרמניה - אוניברסיטה וחברה מסחרית. “עשינו שתי קפיצות עסקיות גדולות, ושתיהן בזכות המדען”, אומר יונס. בחמש השנים האחרונות צמחה אלפא אומגה בכ- 15 אחוז בשנה, וכעת היא שמה לה למטרה להפוך לאחת השחקניות המשמעותיות בעולם בתחום הטיפול במחלות נוירולוגיות באמצעות פולסים חשמליים.