קוטלב חניתה נחשבת לאחת מהיצרניות המובילות בעולם של ציפויים עמידים, המאפשרים להדפיס על תוויות ומונעים שריטות וזיופים. בנוסף, החברה פיתחה פילטרים אופטיים המשמשים להתייעלות של צריכת חשמל. החברה נעזרה בקרן המו”פ של רשות החדשנות ובשיתופי פעולה בין-לאומיים.

על החברה 

תחום פעילות: אנרגיה מתחדשת

"בעשר השנים האחרונות הכפילה החברה את גודלה", קבע בסיפוק מנכ”ל חברת קוטלב חניתה, עובד שפירא. שפירא מספר בגאווה על הפיתוחים הטכנולוגיים של החברה בשני תחומים עיקריים: התייעלות באנרגיה ומוצרים לתחום הגרפיקה התעשייתית. בזכות פיתוחיה התמקמה קוטלב חניתה כאחת החברות המובילות את השוק העולמי בתחומה.

בתחום הדפוס הדיגיטלי קוטלב חניתה נחשבת לאחת משלוש היצרניות המובילות בעולם של ציפויים עמידים במיוחד לתוויות. בתחום ההתייעלות בצריכת אנרגיה, החברה פיתחה פילטרים אופטיים המשמשים להתייעלות של צריכת חשמל על ידי מניעת התחממות חדרים וירידת הצורך במיזוג. החברה אף מייצרת סרטי בידוד המסייעים ליצור פאנלים עם רמת בידוד גבוהה למים ולגזים, שמצליחים לשמור על חום. "אנחנו שואפים להכניס את הפאנלים לקירות על מנת להגיע לאפס צריכת אנרגיה בבניינים", הסביר שפירא. לדבריו החברה נכנסה לתחום 'לוהט' נוסף - פאנלים סולריים. "פיתחנו מוצר ייחודי לטכנולוגיה שנחשבת לעתיד של כל התעשייה. הוא לא רק מגן אלא גם מסייע להוליך את החשמל ומשפר את הנצילות באופן משמעותי", הוסיף. 

סיפור ההצלחה 

​את הסרטים לפאנלים פיתחה החברה במסגרת קרן המו”פ של רשות החדשנות ובמסגרת שיתופי פעולה בין-לאומיים בתמיכה של ISERD ומתימו"פ, ושפירא נלהב מהאפשרויות הנוספות ומהפוטנציאל. "יש לי הרבה דברים טובים להגיד על רשות החדשנות", אמר שפירא. "מו”פ זה פרויקט עם סיכון. אנחנו מתעסקים עם פיתוחים ועם יחס סיכון מול סיכוי גבוה. אם הפרויקט מצליח, זה מסייע לנו להפוך למובילים בשוק, עם מומחיות ועם חסמי כניסה גבוהים מול המתחרים". החברה שייכת ב-75% לקיבוץ חניתה (בשאר ה-25% מחזיקה קרן טנא), ושפירא אינו מסתיר את גאוותו הישראלית: "יש לנו יכולת לשמור על התעשייה בישראל. אנחנו יוצרים מקומות תעסוקה בגליל המערבי ובעצם מייצרים מוצר עם ערך מוסף גבוה שלא צריך לייצר בסין אלא אפשר לייצר בישראל".