סימביוניקס מייצרת סימולטורים המיועדים ללימוד ולאימון בפרוצדורות רפואיות מורכבות הכוללות ניתוחים, בדיקות ועוד. הסימולטורים מחליפים תרגול על חיות, על גופות ועל חולים אמיתיים. החברה התחילה בחממה, צמחה בסיוע קרן המו”פ והשתתפה במגוון תוכניות בין-לאומיות.

על החברה 

תחום פעילות: טכנולוגייה רפואית

סימביוניקס מייצרת סימולטורים המיועדים ללימוד ולאימון בפרוצדורות רפואיות זעיר פולשניות מורכבות הכוללות ניתוחים, בדיקות ועוד. הסימולטורים של סימביוניקס נמצאים בבתי חולים אוניברסיטאיים, במרכזי אימון ובשימוש של חברות המכשור הרפואי המובילות בעולם. משנת 2006 ועד היום צמחה החברה בלמעלה מ-400%. הסימולטורים של סימביוניקס מחליפים תרגול על חיות, על גופות ועל חולים אמיתיים, שהינם בעייתים מבחינות רבות ובכלל זה היותם פחות זמינים ומדויקים. "הסימולטורים מאפשרים לרופאים להשתפר ולהתאמן טוב יותר" מסביר רן ברונשטיין, מנכ"ל החברה.

סימביוניקס החלה את דרכה כפרויקט משותף של חממת 'רד רמות' של רשות החדשנות, אוניברסיטת תל-אביב ו'רד בינת', והיא המשיכה להיעזר בתמיכת קרן המו”פ גם כחברה בוגרת ולשתף פעולה במגוון תוכניות בין-לאומיות. כך, בשנת 2010 קיבלה סימביוניקס תמיכה במסגרת קרן BIRD, לפיתוח מודול היסטרוסקופייה עבור סימולטור הלפרוסקופייה, ה- LAP Mentor™ בשיתוף אוניברסיטת דרום פלורידה. "בזמנים שהתעשייה הייתה צעירה והיו פחות כספים- רשות החדשנות עזר לנו להתקיים", מעיד ברונשטיין. 

סיפור ההצלחה 

סימביוניקס ממשיכה בפיתוחיה בתחום: היא יוצרת מערכי שיעור לליווי התרגול על הסימולטורים, היא מפתחת תוכנה המאפשרת לרופא להתאמן על מקרה רפואי בהתבסס על CT ו-MRI של חולה ספציפי, והיא עובדת על פתרונות לתחום הרובוטיקה הרפואית. בעתיד הלא רחוק צופה החברה שההכשרות בסימולטורים הרפואיים יחויבו על-פי חוק בארצות הברית, ושחברות הביטוח האמריקאיות יחייבו מנתחים בבחינת כשירות תקופתית באמצעות סימולטורים. שינויים אלה עתידים להגדיל את היקף העסקים של סימביוניקס.

"היינו פורצי דרך בעולם. הסימולטורים הפכו מקוריוז, לכלי מרכזי בהדרכת רופאים", אומר ברונשטיין, שמוסיף כי הדרך לא הייתה קלה. "לרשות החדשנות יש חלק חשוב בהתפתחות שלנו– אנשי הלשכה הבינו את החשיבות שלנו ותמכו בנו לאורך כל הדרך".