ארגו מפתחת, מייצרת ומוכרת את ה- ReWalk - שלד חיצוני ממונע וממוחשב המאפשר למשותקים בגפיים התחתונות לעמוד, ללכת, לשבת, ולעלות ולרדת מדרגות ושיפועים. כבר בתחילת הדרך קיבלה החברה סיוע מתכנית 'תנופה', לאחר מכן חממות הטכנולוגיות ובהמשך סיוע בשת"פ בינלאומי.

על החברה 

תחום פעילות: טכנולוגייה רפואית

המוצר של ARGO ייחודי מבחינה טכנולוגית: שילוב של שלד חיצוני ומערכת בקרה. "אבל השוני בו טמון בהסתכלות על כל התמונה, לרבות הצדדים הפסיכולוגיים", לדברי הנשיא והיזם, עמית גופר. "המערכת למעשה מבצעת את רצון המשתמש. אנחנו משתמשים בטכנולוגיות רובוטיות, אבל זה אינו מכשיר רובוטי. הוא נשלט לחלוטין".

גופר ייסד את ארגו ב-2001: "עבדתי מהבית מ- 1999 וכבר בהתחלה קיבלתי סיוע מתכנית 'תנופה', שחולקת את הסיכון הגדול ביותר עם היזם בשלב הקריטי ביותר. הבדיקה גם מקנה אמינות לחברה מול משקיעים אחרים. לאחר מכן עברנו לחממת הטכניון, שעזרה מאוד - המסגרת, המקום, ועצם האפשרות לקבל תקציב לתחום הסיעוד, שאיש לא השקיע בו אז" הסביר גופר. בשלב הבא נעזרה ארגו ברשות החדשנות ליצירת שיתוף פעולה עם חברתUS Allied Orthotics & Prosthetics, במסגרת קרן 'BIRD'. "הם כיום המפיצים שלנו בחוף המזרחי, אבל שיתוף הפעולה בפיתוח היה החשוב ביותר", הוסיף גופר.

סיפור ההצלחה 

ה- ReWalk קיבל תו תקן CE, והחברה, שקיבלה את אישור ה-FDA לשיווק למוסדות רפואיים אמריקניים, מחכה כעת לאישור שיווק גם לסקטור הפרטי, שיפתח בעבורה שוק עצום, ויספק לנכים הזדמנות לחיים טובים יותר. בינתיים ReWalk זכה להכרה בינלאומית, בעיקר בזכות הופעתו בפרק בסדרה Glee, שם שימש להגשמת חלומו של נער נכה ללכת.

חזון החברה הוא לאפשר לבעלי מוגבלויות שונות לחיות חיים מלאים, בדרך של המשך שיתוף פעולה עם גופים גדולים בעולם, תוך השארת מרכז החברה בישראל. "זו מדינה נפלאה, רק כאן אני יכול להגיע למומחה הגדול בתחומו בעזרת כמה טלפונים לחברים ולקבל המון תמיכה", סיכם גופר.