​חברת איזיצ’יפ עוסקת בתכנון, בפיתוח ובייצור של מעבדי רשת מורכבים לשימוש ברשתות תקשורת נתונים מהירה לנתבים. תמיכת רשות החדשנות במסגרת קרן המו”פ סייעה לחברה להגדיל משמעותית את ההשקעה במחקר ובפיתוח, ולהגיע לקהלי יעד חדשים.

על החברה 

תחום פעילות: מערכות מידע

חברת איזיצ’יפ עוסקת בתכנון, בפיתוח ובייצור של מעבדי רשת מורכבים לשימוש ברשתות תקשורת נתונים מהירה לנתבים. על לקוחותיה נמנות יצרניות הנתבים הגדולות בעולם, כשהמובילה בהן היא חברת 'סיסקו', החולשת על כ-50% מהשוק. "הייחוד של השבבים שמפתחת איזיצ’יפ הוא ברמת הביצועים: הדור הנוכחי של השבבים יודע להעביר נתונים במהירות של GB100 בשנייה, והדור הבא כבר יידע להעביר במהירות של GB200",  מסביר אלי פרוכטר, מנכ”ל איזיצ’יפ.

חברת איזיצ’יפ הוקמה בשנת 2000 כחברה-בת של לאנאופטיקס (LAN Optics), שהיא חברה ציבורית. ב-2006 החלה החברה לקבל את תמיכת רשות החדשנות במסגרת קרן המו”פ, וזו סייעה לחברה להגדיל משמעותית את ההשקעה במחקר ובפיתוח, ולהגיע לקהלי יעד חדשים- חברות המייצרות נתבים שפתחו רכיבים מסוג זה בעצמן.

סיפור ההצלחה 

​איזיצ'יפ היא מובילת שוק עם נתח של כ-60%, ומעבר לאיכות השבבים שלה איזיצ’יפ מקדימה בכשנתיים את מה שלקוחותיה יכולים לייצר. מכירות איזיצ’יפ עומדות על למעלה מ-60 מיליון דולר בשנה. "החברה הצליחה להחזיר את כל ההשקעה שעל המוצרים שמומנו על ידי המדען, וזה לא עניין של מה בכך", מספר פרוכטר. "זו הצלחה גדולה מאוד של הפרויקט. ללא התמיכה כנראה לא היינו יכולים לעשות זאת". לדבריו, תכניות לשכת המדע"ר "מעניקות יתרון תחרותי מאוד גדול להיי-טק הישראלי".