אינסייטק מפתחת חדר ניתוח - ללא ניתוח! הטיפול מבוסס על הדמיה מגנטית, ההופכת את הגוף ל’שקוף’ ועל אלומת גלי קול ממוקדת, שמשמידה את הגידול על ידי חימום, מבלי לעשות נזק סביבתי. אינסייטק נעזרה לאורך הדרך וממשיכה להיעזר ברשות החדשנות לקידום החזון שלה.

על החברה 

תחום פעילות: ​טכנולוגיה רפואית

"אינסייטק מפתחת חדר ניתוח - ללא ניתוח, מספר ד”ר קובי וורטמן, מנכ”ל אינסייטק. "הטיפול מבוסס על הדמיה מגנטית ההופכת את הגוף ל'שקוף', ועל אלומת גלי קול ממוקדת, שמשמידה את הגידול על ידי חימום, מבלי לעשות נזק סביבתי”. את הטכנולוגיה אפשר לדמות למיקוד של אור השמש באמצעות עדשה: רק במוקד, שבו כל הגלים מתמזגים, נוצר מספיק חום כדי להשמיד את הגידול, תוך מזעור נזק עד כדי מניעת נזק מאיברים סמוכים.

אינסייטק נעזרה ברשות החדשנות עבור הוכחת קיום לטכנולוגיה פורצת דרך. בשלב השני, עברה החברה בסיוע רשות החדשנות לאפליקציה קלינית: הסרת גידול שפיר מסוג 'מיומה' (שרירן ברחם), הפוגע בנשים וגורם לדימום יתר ולכאבים קשים. הטיפול, עד אז, חייב כריתת רחם. "אינסייטק מציגה חלופה לניתוח הקשה והמורכב באמצעות טיפול שלא מצריך אשפוז וחוסך את הכריתה. למחרת הטיפול, האישה חוזרת לחייה הרגילים", מספר ד”ר וורטמן.

סיפור ההצלחה 

המהפכה שמובילה "אינסייטק” הגיעה ל-95 מרכזי טיפול סביב העולם, ונותרה ייחודית לה: אינסייטק היא החברה היחידה בעולם בעלת אישור ה-FDA לשימוש בטכנולוגיה הזו. "בלי תמיכת רשות החדשנות היה קשה מאוד", אומר ד”ר וורטמן. " התמיכה מסמלת הכרה בחברה ובטכנולוגיה שלה. משקיעים מחו”ל מסתמכים על בחינות ובחירות רשות החדשנות, והתמיכה מאוד משמעותית עבורנו, שנה אחרי שנה". החברה זכתה עד כה בפרסים ובציונים לשבח רבים, ובכללם בחירת החברה והטכנולוגיה כ"פורצת דרך טכנולוגית", ע”י הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס.

אינסייטק ממשיכה להיעזר ברשות החדשנות לקידום החזון שלה: החלפת ניתוח בטיפול לא-פולשני, המאפשר למטופל לחזור לחייו במהירות. "החלום הוא להתמודד עם מחלת הסרטן- להפוך אותה למחלה כרונית שניתן לחיות איתה", הצהיר ד"ר וורטמן.

זירות