לייביו פיתחה טכנולוגיה שמאפשרת שידור וידאו מהשטח על גבי רשתות סלולריות או אחרות, באיכות גבוהה. שיתוף הפעולה עם רשות החדשנות אִפשר לזרז ולהרחיב את תהליכי הפיתוח ולגייס יותר עובדים מיומנים ומנוסים וכן ליצור פער טכנולוגי משמעותי כלפי המתחרים.

על החברה 

“לייביו פיתחה טכנולוגיה שמאפשרת שידור וידאו מהשטח על גבי רשתות סלולריות או אחרות, באיכות גבוהה, עד לרמת HD בשידור חי”, כך לדברי שמוליק וסרמן, מנכ”ל החברה. לייביו היא החלוצה בתחום שידורי וידאו ניידים בזמן אמת ומציעה את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בעולם בתחום זה.

עם לקוחות לייביו נמנים ענקי טלוויזיה החל מהרשתות הגדולות בארצות הברית, כמו NBC ו-CNN ורשתות תקשורת עולמיות וכלה בתחנות טלוויזיה מקומיות ברחבי העולם, וכן מגוון לקוחות מעולם האינטרנט: עיתונים מקוונים, פורטלים ואתרים שעוסקים בשידורים ישירים של ספורט ואירועים חדשותיים.

סיפור ההצלחה 

“כאשר הוקמה החברה ב-2006, המוצר שלנו היה ייחודי. המצאנו למעשה את הטכנולוגיה הזו”, לדברי וסרמן. “שיתוף הפעולה עם רשות החדשנות אִפשר לזרז ולהרחיב את תהליכי הפיתוח ולגייס יותר עובדים מיומנים ומנוסים. המימון מרשות החדשנות עזר לנו ליצור פער טכנולוגי משמעותי כלפי המתחרים, וכיום החברה מקיימת נוכחות בלמעלה מ-60 מדינות, יש לה יותר מ-400 לקוחות ותחזית גדילה מרשימה”.

השלב הראשון בשיתוף הפעולה עם רשות החדשנות היה קבלת מענק מקרן המו”פ, שכלל שיתוף פעולה עם קרן “סלטיק” האירופית, שהיא חלק מפרויקט EUREKA האירופי המנוהל בארץ על ידי מתימו”פ - זרוע שיתוף הפעולה הבין-לאומי של רשות החדשנות. החברה מצטרפת כיום גם לתכנית “מגנטון” - מסלול לשיתוף פעולה בין התעשייה לאקדמיה, ובמסגרתו תחל בקרוב העבודה עם מכון “לב” להנדסה בירושלים על פיתוח טכנולוגית Scalable Video Coding.

“אנחנו רוצים להפוך ליד ימינו של כל כתב”, כך תיאר וסרמן את חזונו עבור לייביו. “עם שיתוף הפעולה, מימון רשות החדשנות והמימון שלנו המטרה היא שכל כתב יחזיק מערכת לייביו ביד, שכל כתב יוכל לשדר מהשטח באיכות גבוהה ובקלות, ללא צורך בתקשורת לוויינית או בניידת שידור”.