הטכנולוגיה של AVT היא בתחום ה-Machine Vision (ראיית מכונה). המכונות מבצעות בקרת תהליך ובקרת איכות ממוחשבים לתעשיות הדפוס, האריזות והתוויות: הן מצלמות את התוצר המודפס, סורקות ומשתמשות בעיבוד תמונה כדי לאתר תקלות. לחברה שיתוף פעולה ארוך שנים עם המדען הראשי.

על החברה 

תחום פעילות: אבטחת איכות, הדפסה

"האתגר הגדול שלנו היה חינוך השוק", סיפר שלמה אמיר, מנכ"ל AVT. "הגענו עם טכנולוגיה מתקדמת לשוק מסורתי. בהתחלה נתקלנו בחוסר אמון מצד בעלי בתי הדפוס, שלא האמינו שטכנולוגיה כזאת יכולה להחליף עיניים ומוח של אדם".

חברת AVT צלחה את האתגר, וכיום פרושות אלפי מערכות בדיקה אוטומטיות לשוק הדפוס שפיתחה החברה בעשרות מדינות. הטכנולוגיה של AVT היא בתחום ה-Machine Vision (ראיית מכונה). המכונות מבצעות בקרת תהליך ובקרת איכות ממוחשבים לתעשיות הדפוס, האריזות והתוויות: הן מצלמות את התוצר המודפס, סורקות ומשתמשות בעיבוד תמונה כדי לאתר תקלות. כך יורדת כמות התקלות, ההוצאות וחומרי הגלם מצטמצמים, זמני הכיול של המכונות מתקצרים ויעילות העבודה גוברת. בשורה התחתונה– AVT הופכת את התוצר הסופי שמגיע אל הלקוחות לאיכותי יותר. 

סיפור ההצלחה 

AVT מחזיקה בחלק הארי של השוק בתחום הבקרה הממוחשבת של אריזות, תוויות ודפוס מסחרי. החברה נסחרת בבורסה הגרמנית, ובשנת 2011 הציגה היקף מכירות של 46 מיליון דולר ורווח של 3.9 מיליון דולר. לחברה שיתוף פעולה ארוך שנים עם המדען הראשי. בתחילה, סיפר אמיר, נדרשה AVT לסיוע המדען מאחר שהייתה חברה צעירה, והיה לה צורך במימון רב לפיתוח. בהמשך הדרך החברה הגישה בקשת תמיכה לשם הפחתת סיכונים: "בחלק מהתכניות אפשר להחזיר תמלוגים על בסיס מכירות. זה נותן תמריץ להחליט על פיתוחים בעלי סיכון רב יותר ועם סיכוי רב להצליח. המדען הראשי הוא שמספק את כרית הביטחון", הסביר אמיר. עם מוצרים הפרושים ברחבי העולם, AVT ממשיכה בפיתוחים ובוחנת את יישום הטכנולוגיה גם בתעשיות אחרות. תחום נוסף שהחברה מפתחת עתה הוא בחינה של כתב ברייל.