רשות החדשנות תעניק 54 מיליון ₪ ל 49 גופים שיביאו להגדלת היצע העובדים לתעשיית ההייטק

התוכניות יביאו לפי התכנון להכשרה והשמה של כ 12,000 אנשים השקעה ממשלתית זאת בתוספת המאצ'ינג (matching) המחויב של החברות תביא להשקעה של כ 120 מיליון ₪ בשוק ההכשרות וההשמות של כוח אדם לתעשיית החדשנות הישראלית.
 
בוועדה אושרו, בין היתר, תוכניות והכשרות חוץ אקדמיות, לרבות לג'וניורים,  בהיקף של 20 מיליון ₪ אשר יכשירו כ 6,600 משתתפים. כמו כן תוכניות אשר ישלבו אוכלוסיות בתת ייצוג בתעשיית ההייטק בהיקף של כ 14.5 מיליון ₪ אשר יכשירו כ 3,200 משתתפים:  (שילוב החברה הערבית בהיקף של כ-7.3 מיליון ₪ אשר יכשירו כ-1,120 משתתפים, תוכניות ייעודיות לשילוב נשים בהיקף של כ-4.4 מיליון ₪ אשר יכשירו כ-480 נשים, תוכניות לקידום החברה החרדית בהייטק בהיקף של 4.8 מיליון ₪ להכשרה והשמה של כ-650 איש).
בנוסף, לראשונה וועדת המחקר נתנה מענק כספי לפיתוח פלטפורמה דיגיטלית אשר תסייע לחבר בין מעסיקים, עובדים והכשרות.
הגופים שנבחרו הציגו תוכניות ומודלים חדשניים ופורצי דרך שיביאו להכשרה והשמה של הון אנושי איכותי ומיומן לתעשיית ההייטק.
 
שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אורית פרקש הכהן: אני מברכת את רשות החדשנות על עשייה חשובה מאוד. מאז כניסתי לתפקיד, שמתי את משבר כוח האדם החריף בתעשיית ההייטק בראש סדר העדיפויות שלי. אני שמחה שרשות החדשנות נרתמה לקידום מדיניות זו, כבר בשנת התקציב הנוכחית, שכן כל צעד נדרש כדי לסייע בבעיה קשה זו. אני רואה חשיבות מיוחדת בכך שהרשות נרתמה והכפילה את התקציב המקורי שיועד לקול הקורא - מתוך הבנה כי מדובר במשבר אמיתי ואתגר מרכזי בתעשייה, והכמות הרבה של ההגשות לה זכו היא עדות לכך. צעד זה הוא צעד חשוב ולא יחיד. נדרשות פעולות נוספות בתחומי החינוך, ההשכלה הגבוהה, כללי המיסוי ופעולות בשיתוף משרדי ממשלה נוספים. צעדים אלו כבר קורים במקביל, ואנו נמשיך להגביר אותם בשיתוף הרשות. תעשיית ההייטק הישראלית היא נכס אסטרטגי למשק הישראלי ושמירה על מעמדה והתפתחותה לצד הגדלת מעגל המועסקים הישראלים שייהנו מפירותיה - היא הזדמנות חברתית חשובה - נמשיך לעבוד לשם כך".
 
ד"ר עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשנות: "ההיי-טק הישראלי הפגין עמידות גבוהה למשבר הקורונה הודות ליכולת הענף להגיב במהירות לסביבת העבודה החדשה ולתנאי חוסר הוודאות.  יתרה מכך, בשנה האחרונה גיוסי ההון בתעשיית ההייטק שברו שיאים והצורך בגיוס עובדים מיומנים גדל משמעותית, מה שהעצים את תופעת המחסור הכרוני של עובדים בתעשייה. נוסף על כך, צמיחה מהירה של מספר רב של חברות העלה דרמטית את הצורך בהון אנושי טכנולוגי ועסקי. המחסור בכוח אדם הוא אחד מכשלי השוק המאתגרים  את המשך צמיחתה המהירה של תעשיית ההייטק בישראל והשמירה על מובילות ותחרותיות בינלאומית. אנו מייחסים חשיבות רבה לשיתוף פעולה עם התעשייה ליצירת פתרונות חדשניים שיועילו וייטיבו את מצבה".
 
מסלול קרן הון אנושי נועד לסייע בפתרון האתגר באמצעות תוכניות חדשניות ופורצות דרך להרחבת היצע העובדים מהארץ בדגש על כלל האוכלוסייה בישראל, לרבות אוכלוסיות בתת ייצוג וכן עובדים מחו"ל. 
במסלול יינתנו שני סוגי מענקים:
  • לתקציב מבוקש של עד 1 מיליון ₪ - (תכניות בשלב התנעה/הנבטה) השתתפות הרשות בשיעור של עד 70% מהתקציב המאושר.
  • לתקציב מבוקש של 1-15 מיליון ₪ - (תכניות בשלב צמיחה/scale) השתתפות רשות עד 50% מהתקציב המאושר ובמקרים חריגים עד 70% מהתקציב המאושר. 
מסלול ההטבה פועל לתמוך בפרויקטים מסוגים שונים (בתחום פיתוח הון אנושי – כגון הכשרה, התמחות, השמה, שדרוג, איתור פוטנציאל ועוד) על-ידי הגדרת האתגרים ולא הפתרונות, ובחינת הצעות שעלו "Bottom-up" מהשטח אל מול אמות מידה אחידות, כגון תוספתיות של כוח אדם מיומן לתעשייה בשכר גבוה, מידת החדשנות של התוכנית המוצעת, היבטי עלות/תועלת, יכולת לגייס שותפים ולהביא את התוכנית להרחבה (SCALE) ועוד. 
במסגרת התוכנית אושרו הצעות חדשניות ופורצות דרך שיתמקדו במגוון תחומים כגון:
  • השמת ג'וניורים בתעשייה (כולל OJT)
  • upskilling של עובדי הייטק לשעבר על מנת לאפשר שילובם מחדש בהייטק (לדוגמא בני גיל 45 ומעלה, נשים)
  • הסבת אקדמאים למקצועות ההייטק
  • איתור, הכשרה והשמה של עובדים בהכשרה חוץ אקדמית למקצועות ההייטק
  • איתור והשמה של הון אנושי מחו"ל: עולים, זכאי חוק השבות, ישראלים חוזרים ומומחים זרים
  • שילוב אוכלוסיות בתת-ייצוג בתעשייה ועובדים בפריפריה גאוגרפית וחברתית 
  • התאגדויות של מעסיקים מתעשיית ההייטק בתוכניות להשמת ג'וניורים בתעשייה, או לשם הרחבת הידע של עובדים קיימים בטכנולוגיות מתקדמות
  • בתחומי ידע חסרים, כגון: Semiconductors & VLSI, Bio- Convergence, Quantum ,  AI , אקלים.

להלן רשימת הזוכים:

שם החברה התוכנית 
סייבר - פרו ישראל בע"מ

הכשרה מעשית לתחומי הסייבר ואבטחת המידע בשיתוף מעסיקים

דיקומנו בע"מ

החברה פיתחה מודל ייחודי להכשרת מפתחים תוך דגש באוכלוסיית יעד המתקשות להיכנס לעולם ההייטק- סטודנטים בוגרי לימודים בעולמות מערכות מידע, מחשוב, הנדסת תעשייה וניהול חסרי ניסיון בוגרי מכללות שגרים בפריפריה.

ספארק חדשנות בע"מ

התוכנית שמה דגש על שילוב קהלי יעד מגוונים, בדגש על בני הפריפריה, עולים חדשים, נשים, שילוב בעלי הכשרה חוץ אקדמית בהייטק, וכן הסבת אקדמאים והכשרת עובדים ללא ניסיון קודם (ג'וניורים). בלב התוכנית עומד שיתוף פעולה בין עמותת בוגרי יחידת המודיעין 8200 המהווה חוד החנית בהכשרה וקידום לתעשייה עתירת ידע וחברת Masterschool מחלוצות ההכשרות-מבוססות-הצלחה בעולם.

עמותת הזנק לעתיד

עמותת "הזנק לעתיד", בשיתוף עם חברת "ציונט", יצאו במיזם משותף ייחודי, במטרה להכין הנדסאי תוכנה, שלא הצליחו להשתלב באופן מיטבי בעולם העבודה, בתחום הלימוד שלהם, לשוק העבודה הטכנולוגי ולשלבם במשרת פיתוח איכותית בסמוך לסיום לימודיהם.
המיזם בא לתת מענה לפער המובנה שבין הכשרה אקדמית לתעסוקה.

סלע

הקמת מערך הכשרה ייחודי למקצועות הכי נדרשים בתעשיית ההייטק שתאפשר הכשרה של כ-200 עובדים בטכנולוגיות המתקדמות ביותר במהלך התוכנית. בדגש על מסלול הכולל הכשרה עיונית ומעשית תוך שילוב OJT . הבוגרים צפויים להיקלט בחלקם הגדול לעבודה בבית התוכנה של סלע בתפקיד ולהתקדם עם השנים ללא תקרת זכוכית

אס קיו לינק בע"מ הכשרה והשמה בעולמות ה-DEVOPS
גב-ים נגב בע"מ תכנית התמחות ייחודית, ביוזמת הנהלת פארק ההייטק בבאר שבע ובשיתוף אונ' בן גוריון בנגב ועמותת אלומה, במטרה לייצר עתודת הון אנושי איכותי לתעשיית ההייטק ובפרט לצורך הגדלת סיכויי התעסוקה של סטודנטים ובוגרי לימודים אקדמאיים בדרום הארץ, לצורך קידום וחיזוק הפריפריה והאקו-סיסטם הדרומי. התוכנית מאפשרת לסטודנטים הלומדים במקצועות ההנדסה והתוכנה לעבור התמחות פרקטית בליווי מנטור חונך באחת מהחברות הטכנולוגיות הפועלות בפארק במשך סמסטר אקדמי, לצבור ניסיון מעשי בסביבת הפיתוח של חברת ההיי-טק החונכת עוד במהלך הלימודים, ובכך להגדיל משמעותית את סיכויי הקליטה שלהם בחברות בפארק בבאר-שבע ובתעשייה בכלל. הצלחת תוכנית הפיילוט תאפשר יישומה בכלל המרכזים הטכנולוגיים ברחבי הארץ.
מוסד הטכניון למחקר ופיתוח בע"מ תכנית להכשרה וקידום של עובדים בתעשיית ההיי-טק במגוון תפקידים טכנולוגיים מתקדמים
קז'ואל ספיקרס בע"מ במסגרת התוכנית, מאות ג׳וניורים יגויסו לעבודה של מספר חודשים בצוותי תכנות קטנים, שאנו מכנים ערוגות. כל ערוגה תעבוד על מוצר של חברת הייטק או סטארט-אפ מהתעשייה (״החברה-השותפה״), תוך שימוש בשפות התכנות ובמתודולוגיות העבודה הספציפיות הנהוגות באותה חברה. החברה-השותפה תקבל גישה לגיוס מתוך משתתפי הערוגה
אימיטג'ן בע"מ במסגרת התוכנית, מאות ג׳וניורים יגויסו לעבודה של מספר חודשים בצוותי תכנות קטנים, שאנו מכנים ערוגות. כל ערוגה תעבוד על מוצר של חברת הייטק או סטארט-אפ מהתעשייה (״החברה-השותפה״), תוך שימוש בשפות התכנות ובמתודולוגיות העבודה הספציפיות הנהוגות באותה חברה. החברה-השותפה תקבל גישה לגיוס מתוך משתתפי הערוגה
עמותת בוגרי 8200 (ש.מ. 2) (ע"ר) קידום העסקה בתעשיית ההייטק לצעירות וצעירים חסרי נסיון (ג'וניורים) בדגש על אוכלוסיות בתת-ייצוג. התכנית תייצר שלב ביניים לאחר סיום התואר האקדמי על מנת להכשיר את המשתתפות והמשתתפים לקבלה לעבודה בתעשיית ההייטק ותכלול מספר שלבים מרכזיים: איתור ומיון; הסרת חלודה; התנסות מעשית; ליווי לתעסוקה
אלביישן אדיוקיישן בע"מ כחלק מהמאמצים להעלאת אחוז המועסקים בהייטק ושיפור יכולותיהן של חברות הייטק לקלוט עובדים הנדרשים לצמיחתן, אלביישן בשיתוף monday.com בונה את אקדמיית monday- שער כניסה חדש להייטק הישראלי. תוכנית אשר תגדיר מחדש ולעומק ממה מורכבים המקצועות השונים, דרך סרטיפיקציה של monday.com למקצועות הייטק הלא-טכנולוגיים בביקוש גבוה. אחת המטרות העיקריות היא לאפשר ולשלב בענף ההייטק הישראלי אנשים מרקע מגוון אשר חסם הכניסה עבורם להייטק גבוה.
לייטיקו

Intensive, practical training to reskill people to get into their first job in Israeli high tech The entire program is designed to reskill minorities and underprivileged. This program is designed to give the core skills, trained by industry leaders in a ‘hands-on’ style. It’s very much about getting people practical experience (not just education) so they can start their first job with success.

המרכז לטכנולוגיה חינוכית - חל"צ מכשירה בתחומים מקצועיים כמו פיתוח חשיבה יזמית, אסטרטגית וחדשנית של מוצרים חדשים. מבוסס מתודולוגיות האצת סטארטאפים, ניהול חדשנות ומחקר ופיתוח שפותחו במיינדסט. ייחודה של התכנית מתבטא בהשמת התכנים הנלמדים בפועל תוך דגש על "התמונה ההגדולה" המוצר כמכלול, עידוד חשיבה יצירתית, עיצובית ומוצרית המתמקדת בצרכי המשתמשים והלקוחות בשוק הרלוונטי. מיקוד באוכלוסיות ייחודיות בנגב ובעתיד גם ביקנעם והסביבה.
הוד פתרונות ענן בע"מ תכנית להכשרת מנהל מערכת סיילספורס והכשרת מפתח סיילספורס
דבלופרס אינסטיטוט בע"מ תכנית להכשרה, מנטורשיפ והשמה מהירים ע"י מומחים בתחום למשרות פיתוח בהייטק. התכנית כוללת 4 שלבים: שלב המוטיבציה ואיתור פוטנציאל ע"י בדיקת הבנה ושימוש בשפות תכנות (ללא קשר ולהשכלה או ניסיון קודם), שלב בוטקאמפ אינטנסיבי, שלב הפרויקט, שלב ההכנה לראיונות עבודה והשמה דרך שותפים ומעסיקים ושלב המנטורינג בזמן העבודה והתמחות.
איט וורקס מעצימים אנשים הכשרה והשמת נשים בהייטק בדגש על נשים בעלות הכנסה נמוכה, פריפריה ואמהות חד-הוריות לתפקידים תומכי פיתוח. במודל הוליסטי שישלב הכשרה מקצועית באחד משני תחומים: CS ו Data analyst, הקניית מיומנות רכות וליווי אישי עד השמה בהייטק.

מנהיגות עסקית צעירה

תכנית להסבת אקדמאים מהחברה הערבית בפריפריה להייטק, החותרת לשלב 240 עובדים חדשים בחברות טכנולוגיה בשלוש שנים, ו-120 עובדים נוספים בכל שנה אחר כך.
הקרן לצמצום פערים בחברה

תכנית להסבת אקדמאים מהחברה הערבית בפריפריה להייטק, החותרת לשלב 240 עובדים חדשים בחברות טכנולוגיה בשלוש שנים, ו-120 עובדים נוספים בכל שנה אחר כך.

אוניברסיטת אריאל בשומרון (ע"ר) אוניברסיטת אריאל באמצעות היחידה ללימודי חוץ שמחה להציג תכנית לימודיים ייחודית לגברים חרדים מצטיינים להכשרתם כמתכנתים בחברות עתירות ידע. תכנית הלימודים אשר תימשך 18 חודשים תכלול פרק מקדמי בלימוד עצמי על פי ספר לימוד ייעודי שנכתב עבור לומדים חרדים הנדרשים להשלמות ידע במתמטיקה, פרק מכינה- 6 חודשי לימוד אינטנסיביים במתמטיקה ואנגלית ו 12 חודשי לימוד בתכנית ההכשרה למתכנתים הכוללת את כל הידע המקצועי הנדרש לעבודה משמעותית בחברות היי-טק במקצועות התכנות (פיית'ון) לצד ההשלמות הנדרשות באנגלית, במתמטיקה, קבלת כלים מקצועיים ומיומנויות רכות הנדרשות בעולם העבודה וביצוע פרויקט גמר מעשי בתוך חברות ההיי-טק בהדרכת גורמים מהתעשייה.
עמותת המובילים למדע וטכנולוגיה

הכשרה, הכנה, ליווי והשמה בתעשיות מתקדמות ובהייטק, של ערבים אקדמאיים (בעלי תארים 1, 2, 3), מפריפריה לאומית וגאוגרפית, כולל תושבים ערבים-ישראלים החוזרים מחו"ל. ייעשה שימוש במאגר קיים של סטודנטים/אקדמאיים ערבים לביצוע מסלולי ליווי והנחייה, פיתוח ושיפור מיומנויות, השמה (שתופי פעולה עם IATI וחברות הייטק, רפואה וטכנולוגיה). צפי השתלבות של כ- 300 משתתפים בשנתיים.

מונא - חלל לשינוי (חל"צ) איתור, מיון הכשרה והשמה לתעשיית ההייטק. מרכזי ההכשרה ממוקמים בפריסה ארצית ובלב רשויות ערביות ומשלבים כראשי חץ את מהנדסי החברות השותפות לתוכנית, 8 נציגים, אשר צמחו בעצמם בפריפריות בתת-ייצוג, אחראים להביא כ- 200 מועמדים בשנה לחברות בהם הם מועסקים. ההכשרה היא מעשית סביב פרויקט המגיע מהחברות השותפות לתכנית בתחומי design verification ו- systems integration ומשלבת את כלל המיומנויות הנדרשות לעולם התעסוקה המתקדם.
צופן מרכזי טכנולוגיה עילית (חל"צ) מסלול חדש להכשרה יישומית להסמכה של AWS Solution Architect Associate והכנה להסמכה נוספת של Certified Kubernetes Administrator, לבוגרי תואר מהחברה הערבית מהפריפריה הגאוגרפית והחברתית, לקראת השתלבות כג'וניורים במשרות Cloud DevOps בהייטק.
עמותת אלזהראוי הכשרת אקדמאיים מהאוכלוסייה הערבית לתפקידי פיתוח בטכנולוגיות java/cloud עם דגש על אקדמאיים מתחומי המדעים, ההנדסה ,החינוך ובמיוחד נשים. התוכנית המוצעת היא חלק מפרויקט רחב יותר שיוזם מו"פ אזורי המשולש לשנים הבאות בתחום עידוד לימודי הייטק בחברה הערבית ושילוב צעירים וצעירות ערביות בתעסוקה בענפי ההייטק.
העמותה לקידום חינוך במזרח ירושלים הכשרת סטודנטים ובוגרים ממקצועות ההייטק כגון מחשבים, תוכנה, חשמל, אלקטרוניקה ועוד ממזרח ירושלים והעסקתם בחברות בחברת טיקליניק ועוד חברות באזור יורשלים ועוד אזורים בישראל.
עמותת נצרת לתרבות ותיירות

התוכנית הינה תוכנית כוללת של פתיחה והקמת מרכז הכשרות, מנטורים והסבה מקצועית, כל זה לצורך שילוב תעסוקתי ייחודי בתחום ההייטק בנושאים ספציפיים אשר חווים מחסור מבחינת עובדים במשק.
ההתחלה תהיה בשילוב שתי תוכניות ייעודיות, הראשונה היא תוכנית לימוד והכשרה בנושא חווית וממשק משתמש כלומר UX/UI User-Interface/User-Experience תכנית ייחודית שמטרתה לשלב ולהכניס צעירים מהחברה הערבית בעלי רקעים שונים בתחום העיצוב המעוניינים בהסבה מקצועית בכדי להשתלב במחלקות חווית המשתמש בחברות ההייטק הישראליות.
התוכנית השניה היא הכשרה מקצועית ולימודי שיווק דיגיטלי ומסחר אלקטרוני, אשר מיועדת לפיתוח יכולות שיווק וקידום וכוללת לימודים תיאורטיים ולימודים פרקטים שעוזרים בהעשרת ידע ולעבודה בחברות הגדולות במשק וגם כעצמאים בתחום.

Fast Lane Israel הכשרת אנשי תשתיות בטכנולוגיות הענן של מיקרוסופט (IT) עבור בנות ובני המגזר הערבי
סיראג' - לקידום הייטק בחברה הבדואית (ע"ר) תוכנית הכשרה והשמה שנתית שמטרתה להגדיל את מספר המהנדסים והאקדמיים מהחברה הבדואית בתעשיית ההייטק. מועמדים שיימצאו מתאימים, בוגרי תואר ראשון במקצועות הרלוונטיים יזכו להכשרה מקצועית בחברת סיראג' טכנולוגיות. כחלק מהתוכנית המשתתפים עוברים הכשרה בתשלום ON THE JOB TRAINING חצי שנה להתמחות בסיראג' שבסופה מובטחת השמה בסיראג' למתאימים.
ג'י. בי. איץ' - מוח יהודי בהייטק (ע"ר) תוכנית לימוד מקצועית לגברים חרדים במשך 15 חודשים למחזור המחולקת ללימודי בסיס ותכנות, וסטאז' ממוקד. השלב הראשון כולל הכשרה של 9 חודשים בכתה והשלב השני הינו השתלבות בעבודה על פרויקטים נבחרים בחברות הייטק בשוק, בליווי מנטורים אישיים ועבודת צוות. בתום תקופת הסטאז' החברה המעסיקה תקלוט את המתמחים לשורותיה. לתוכנית אין דרישת ידע מקדים והיא לוקחת בחשבון את ייחודיות צרכי האברכים. 4 מחזורים בשנתיים.
המכללה האקדמית עמק הירדן (ע"ר) מהות התכנית הינה יצירת שינוי מהותי המתבסס על ערוץ פיתוח הון אנושי, בד בבד לצד הגדלת היצע המשרות בפריפרייה הצפון מזרחית. החדשנות וייחודיות המודל, הינה במתן מענה הוליסטי לאתגרי האזור, שמהווה השתלבות עולמות ההכשרה והתעסוקה. לראשונה להעניק את הפתרון "השלם" ע"י מודל הפעלה בשני ערוצים שונים המזינים זה את זה- פיתוח הון אנושי והגדלת היצע המשרות. במודל זה אנו יוצרים תשתיות שמטרתן בגיוס גופים טכנולוגיים עתירי ידע למרחב הגיאוגרפי שלנו, לצד, הכשרות ייעודיות המלוות בתכנית מנטורינג ע"י מומחים במגוון תחומים ותוך למידה והתנסות במעבדות חדשניות ומתקדמות ובסיוע וליווי מלא של רכזי השמה אזוריים שיפעלו לחיבור ישיר בין מערך ההכשרה לצרכי התעשייה האזורית. 
קריירה 21 בע"מ (חל"צ)

מטרת התכנית להגדיל את מצבת כוח האדם מהמגזר החרדי, המשולב בתפקידים איכותיים בתעשיית ההייטק. התכנית מתמקדת בקהל יעד בעל פוטנציאל גבוה להשתלבות מיטבית, מאוכלוסייה חרדית דוברת אנגלית המתגוררת בריכוזים מוגדרים לדוג' בערים בית שמש וירושלים. קהל זה מאופיין בבשלות מנטלית ותרבותית גבוהה, ובעזרת מיון, הכשרה ומעטפת איכותית נבטיח השתלבות איכותית בתעשיית ההייטק. הארגון חבר למכון לב לצורך ביצוע הכשרה ל Stack Full

ווי קוד - המכון למדעי המחשב בע"מ תכנית OJT לנשים בשיתוף גוגל ישראל לצבירת ניסיון מעשי לקראת עבודה בהייטק בתפקידי מו"פ
לגאסי סניורס שולושנס בע"מ מתווה חדשני להחזרת מומחים אקדמאיים מגיל 45 ועד 85 למעגל העבודה. פלטפורמה הנשענת על מאגר קיים של מעל ל-700 מומחים, המשדכת בין צרכים פרויקטאליים ספציפיים (בעיקר מו"פים) של גופים תעשייתיים לבין צוותים מולטי-דיסציפלינאריים. מדובר במודל אשר נותן מענה לחסם הגיל של המעסיקים ולצרכים ייחודיים להם אין מענה קבוע בארגון. במקביל, שומר על כשירות עובדים שנמצאים כרגע ללא עבודה ולפנסיונרים להמשיך לתרום ולהשתכר
תקווין ניהול בע"מ תוכנית זו תקנה למשתתפיה את הכלים, הכישורים והמיומנויות כדי להתגבר על חסמים אלה. לשלב הפיילוט יבחרו 40 משתתפים, אשר יעברו הכשרה אינטנסיבית עיונית ופרקטית בשיתוף אונ' רייכמן, במשך שנה אקדמאית, שבסופה הם יוכלו להשתלב בתעשיית הייטק, להוביל חדשנות פנים ארגונית, לפתח את הקרירה שלהם ולהתקדם במסלול המקצועי, או להתחיל מיזם שייצר מקומות עבודה איכותיים. תקווין תעבוד עם רשת שותפים וחברות הפורטפוליו שלה, כמו גם עם 50 הסטרטאפים בחברה הערבית שמתקשים לגייס טאלנטים מתאימים, כדי להשיג מטרה זו. אנחנו מצפים שהמשכורות של בוגרי התוכנית יהיו בממוצע 30 אלף ₪.
אלביישן אדיוקיישן בע"מ לאחר שנים בהן ההשקעה לנשים הייתה במקצועות הפיתוח בלבד, אנחנו גאים להשיק בשיתוף גוגל ישראל תוכנית לקידום נשים בהייטק במקצועות אחרים בביקוש גבוה בהייטק. במסגרת התוכנית גוגל תממן ותתמוך מקצועית בהכשרת נשים למקצועות האנליסטים, מכירות והצלחת לקוחות.
ScienceAbroad התוכנית תאתר ותמיין מדענים בתחום מדעי החיים, הנמצאים בחו"ל ומעוניינים להשתלב בתעשייה בישראל, תאתר עבורם משרות פנויות בתעשיית הביוטק, הפארמה והמד-טק, תבצע השמה של המדענים למשך שנת התמחות במהלכה יעברו המדענים הכשרה עיונית ומעשית, ובסיומה יישתלבו כעובדים מן המניין בתעשייה בישראל.
אינפיניטי לאבס אר אנד די בע"מ

תכנית לעולים ותושבים חוזרים, מתחילה בחו"ל ומסתיימת בארץ לאחר העלייה. חלק מהתכנית כולל הכשרה אינדיבידואליות בהתאם לצרכי התעשייה הקולטת. החברה פיתחה פלטפורמה למיון ולימוד און-ליין.

עמותת גבהים- עמותה לקליטת עלייה מטרת התכנית הינה לאתר ולחבר לשוק העבודה כ-500 עולים חדשים, מהנדסי תוכנה מרחבי העולם, אל תוך תעשיית הטכנולוגיה הישראלית. מטרה זו מתיישבת היטב עם מטרת העל של עמותת גבהים שהינה חיבור עולים חדשים אקדמאים אל שוק העבודה, ובכך להבטיח את השארתם בישראל ותרומתם לכלכלת המדינה.
האקר יו בע"מ

התוכנית המוצעת הינה תוכנית מקיפה להכשרת הסטודנטים בתחום הסייבר עבור יהודי התפוצות בעלי זכות השיבה על מנת לתת מענה על המחסור בכוח אדם מיומן בענף ההייטק הישראלי ולעודד עליית יהודים לארץ ישראל. התוכנית תשים דגש על פוטנציאל ההשמה של המועמדים/ות, ובהתאם תפעיל תוכנית מיון מקדים שאינה מבוססת על ידע, אלא על זיקה אל ישראל, פוטנציאל למידה ויישום. התוכנית תופץ על ידי הסוכנות היהודית בתפוצות ותפנה לאוכלוסיות יהודיות במטרה לאתר יהודים בעלי תואר אקדמאי

אקספריס תוכנה בע"מ

הכשרת Full Stack לצעירים יהודים מהעולם בוגרי תגלית ו/או עולים חדשים לקליטתם בהייטק הישראלי

אקסטרא טק בע"מ

תכנית הכשרה בתחום VLSI. הכשרה ייעודית בתחומי החומרה (וריפיקציה), בשיתוף עם ענקיות השבבים בישראל, קוואלקום, אינטל ועוד. במטרה להכשיר ולקדם סטודנטים/ות ובוגרי הכשרת מדעים למשרות איכותיות בתחום החומרה .
תכנית שנועדה לקדם ולהגדיל את מספר העובדים/ות בתחום לאור הצורך והדרישה הגוברת למשרות אילו בתעשייה.

קוולי-טסט בע"מ תחום ה-V&V מתייחס לעולם החברות הביו-רפואיות ומשלב בין עולמות של תוכנה לחומרה. בתחום זה ישנה חדשנות רבה ונדרשים תהליכי בדיקות מורכבות ביותר. מטרת התוכנית הינה להכשיר לתפקיד בודקי תוכנה V&V מקצועיים שכן המקצוע אינו קיים כיום בשוק ההכשרות בישראל. בודקי תוכנה V&V ייהנו משכר גבוה ביחס למקביליהם בתחומים אחרים מכיוון שהיצע העובדים בתחום הינו קטן ביותר

ביראד חברה למחקר ופיתוח

תכנית להסבת מהנדסים/אקדמאים להתמחות ולהשתלב בתעשיית החומרה
(שבבים/מיקרואלקטרוניקה/VLSI/Semiconductors)
די. אס. פי.-איי. פי. אי איי תכנית להסבת מהנדסים/אקדמאים להתמחות ולהשתלב בתעשיית החומרה
(שבבים/מיקרואלקטרוניקה/VLSI/Semiconductors)
מוסד הטכניון למחקר ופיתוח בע"מ הכשרה בתחום ה-VLSI ,דיגיטליזציה והדפסת תלת מימד
אוניברסיטת חיפה

מטרת התכנית להכשיר כוח עבודה מנוסה אשר ייתן מענה לצורך ההולך וגובר בפתרונות טכנולוגיים חדשניים בתחום האקלים/ התכנית מציעה מודל הכשרה חדשני בתחומי משבר האקלים, קליימט-טק וכלי מדידה ודיווח בשדה ה-ESG ו חשבונאות אקלים, אשר מותאמים לסטנדרטים בינלאומיים. המודל מתבסס על שיתוף פעולה ייחודי בין אוניברסיטת חיפה, מומחים בשדה ה-ESG וחשבונאות האקלים וכן מובילים מתעשיית הקליימט-טק. התוכנית מיועדת למספר קהלי יעד המגיעים ממגוון תחומים הרוצים להעמיק את ההבנה שלהם אודות משבר האקלים ולרכוש הכשרה וניסיון משמעותיים במטרה להשתלב ו/או לשדרג את תפקידם בתעשייה עתירת הידע. התכנית תבקש גם לקדם גיוון והכלה באמצעות מתן מלגות לקהלי יעד מגוונים: בני 45 ומעלה, נשים, נציגי החברה הערבית, החרדית והאתיופית. בנוסף, על מנת להגיע לקהלי יעד הנמצאים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, ייפתחו שני מחזורי פעילות ייעודיים בצפון הארץ.

אפקה יישומים חשיפת אנשי פיתוח בהייטק ויזמים מתחומים שונים, לנושאי אקלים וסביבה, וכן שילוב אוכלוסיות חדשות בהייטק לצורך עיסוק בנושא זה תוך בנית מסלול הכשרה לפיתוח פתרונות לבעיות עולם אמיתי. התכנית כוללת: 1) מערך שיווקי להצבת נושא האקלים במיקוד העשייה של עובדי הייטק ויזמים ישראלים המעוניינים להיכנס לעולם ההייטק 2) מיפוי צרכים בתחום האקלים/סביבה המחפשים פתרון טכנולוגי. 3) תכנית הכשרה מקיפה בתחום הסביבה לעובדי הייטק וליזמים 4) הקמת פלטפורמה וקהילה לחיבור יזמים ועובדי הייטק למיפוי הצרכים ולליווי שלהם בבניית הפתרונות
ג'אמפ אין אימפקט בע"מ

פיתוח תוכניות הכשרה מתקדמות לכוח אדם מיומן וותיק בדרגות גבוהות. פתיחת אקדמיה בבית המעסיק להכשרה ייעודית לתפקידים ספציפיים של המעסיקים השונים גם לתחומי מחקר ופיתוח. פיתוח תוכנית המשך והרחבת תוכנית קיימת של גיוס כ"א

ריטריין.אי.איי המערכת תשים דגש על חיבור של המידע לקהלי -יעד עם פוטנציאל גבוה, שאינם משתלבים בהיקפים גדולים בהייטק כיום , כגון: יהדות התפוצות; קבוצות בישראל עם ייצוג נמוך בתעשייה משיעורן
באוכלוסייה; בעלי מקצועות עם מידת התאמה גבוהה לכישורים הדרושים להייטק. לצד ההתאמה האישית לפרט של מסלולים מעודכנים להייטק , המערכת תאפשר גם למגייסים בתעשייה להזין כישורים
והזדמנויות תעסוקה ולקבל ישירות התאמות של מועמדים רלוונטיים.

שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אורית פרקש הכהן  שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אורית פרקש הכהן

 

ד"ר עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשנות   ד"ר עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשנות