כלל מסלולי התמיכה של רשות החדשנות לפי חלוקה לזירות:

×
זירות
קהל יעד
סוג התמיכה

זירת הזנק

מסלול חברות מתחילות מיועד לחברות הזנק המעוניינות לפתח ולקדם מיזם טכנולוגי חדשני ולחדור לשוק באמצעות גיוס השקעות מהשוק הפרטי. המענק הניתן במסגרת המסלול מהווה קרש קפיצה משמעותי עבור החברות לקראת מסחור המוצר . המסלול מציע תנאים מועדפים ליזמות נשים, יזמים ממגזר בני המיעוטים ויזמים מן המגזר החרדי.
מסלול תנופה מיועד ליזמים בראשית דרכם המעוניינים לגבש ולקדם רעיון טכנולוגי חדשני, ולשלב המחקר והפיתוח בו יוכלו לגייס מימון להמשך פיתוח ומסחור המיזם. מטרתו היא לסייע להוכחת היתכנות טכנולוגית וישימות עסקית של המיזם.
מסלול החממות הביוטכנולוגיות תומך ביזמים המעוניינים להקים חברת הזנק על בסיס רעיון ביוטכנולוגי ונמצאים בראשית דרכם באמצעות מערך סיוע אשר מספקת החממה הביוטכנולוגית.
המרכז הטכנולוגי לאנרגיות מתחדשות תומך במיזמי מחקר ופיתוח החל משלבי המחקר האקדמי, במיזמים טכנולוגיים בראשית דרכם ובביצוע בדיקות וניסויים למוצרים בשלבי פיתוח, ניסוי והדגמה. המרכז מופעל על ידי זכיין מהמגזר הפרטי בשילוב עם משקיע אסטרטגי ומרכז מחקר אקדמי. פעילות המרכז מתבצעת באזור חבל אילות תוך ניצול היתרונות הגיאוגרפיים והאקלימיים הייחודיים של אזור זה והתמיכה הממשלתית המוצעת.
המסלול יאפשר ליזמים מרחבי העולם לפתח ולגבש מיזמים טכנולוגיים בישראל. היזם הזר יתארח באחת מ-12 המסגרות התומכות המאושרות אשר יספקו חשיפה לסביבת החדשנות בישראל, מרחב עבודה, תשתית טכנולוגית, תמיכה עסקית ולוגיסטית. למסלול ההטבה מס' 28 לחצו כאן
מסלול קידום יזמות טכנולוגית בעיר חיפה מיועד לחיזוק ולביסוס מעמדה של העיר חיפה כמוקד תעשייה עתירת ידע.
רשות החדשנות פועלת להכשרת דור העתיד של היזמים בישראל, שימשיך להצעיד את המדינה בחזית הטכנולוגיה העולמית. לצורך הפעלת תכנית יזמות צעירה נעזרת רשות החדשנות בגופים הפועלים לעידוד וחינוך נוער ליזמות עסקית. בשנת 2015 פורסם מכרז להפעלת "תכנית יזמות צעירה" עבור רשות החדשנות. עמותת יוניסטרים, הפועלת לעידוד ולחינוך נוער ליזמות עסקית, זכתה במכרז ונבחרה להפעיל את תכנית יזמות צעירה ברשות החדשנות באמצעות תכנית ייעודית הנקרא Start-Up Now.​​
מסלול החממות מיועד ליזמים המעוניינים להקים חברת הזנק על בסיס רעיון טכנולוגי חדשני באמצעות חממה טכנולוגית אשר מהווה מרכז יזמות שתפקידו להשקיע בחברות בתחילת דרכן ומציעה מסגרת תומכת להקמת החברה ופיתוח הרעיון לכדי מוצר מסחרי. החממות נבחרות באמצעות הליכים תחרותיים לתקופת זיכיון של שמונה שנים ופרושות בכל רחבי הארץ. רשימת החממות הטכנולוגיות הפעילות ברחבי הארץ מופיעה כאן.
מסלול מעבדות לחדשנות טכנולוגית מיועד לספק סיוע עבור יזמים בראשית דרכם הזקוקים לגישה לתשתיות ולמומחיות ייחודיים לצורך הוכחת היתכנות של רעיון טכנולוגי. הסיוע יינתן באמצעות מעבדות לחדשנות שיופעלו על ידי תאגידים תעשייתיים מובילים בתחומם.
מסלול חממות יזמות בפריפריה נועד לקדם יזמות מקומית בפריפריה באמצעות חממות ייעודיות שיעודדו ויסייעו בהקמת חברות חממה לביצוע פעילות של מחקר, פיתוח ומסחור. פעילויות החממה יכללו גיבוש וקידום מיזמים בפריפריה המפותחים על ידי יזמים או סטודנטים הלומדים במוסד להשכלה גבוהה, מיזמים משותפים בין תעשייה ליזמים או חברות הזנק ומיזמים של מוסדות להשכלה גבוהה.

חברות בצמיחה

תמיכה בתכניות הרצה בתחומי הגנת הסביבה
מסלול המעודד חברות גדולות להקים מרכזי מו"פ בפריפריה ולבסס עוגנים של מצוינות טכנולוגית באזורים אלו.
מסלול ההטבה יאפשר לתאגידים תעשייתיים זרים גדולים להקים או להרחיב בארץ את פעילות המו"פ, החדשנות הטכנולוגית ואת ניהול ותפעול לאורך שרשרת הערך העולמית בישראל בתחומי הביוטכנולוגיה והרפואה. לחצו כאן לקובץ שאלות ותשובות חלק 2 - הליך תחרותי מס' 35 לחצו כאן לקובץ שאלות ותשובות - הליך תחרותי מסלול מס' 35 English documents: Incentive track no. 35- English Webpage 35 -English Incentive track 35 - Procedures
המסלול מספק תמיכה לחברות מסחריות בתהליכי פיתוח של מוצרים חדשים או בשדרוג טכנולוגיה קיימת. המסלול מעניק את התמריץ הכספי הגדול ביותר מטעם ממשלת ישראל לפעילויות מחקר ופיתוח ופונה לכלל התחומים, במטרה לחזק ולקדם את המשק הישראלי.
תמיכה בתכניות הרצה בשיתוף עם רשות החברות הממשלתיות
סיוע להשקעות בפרויקטים להתייעלות אנרגטית ולהפחתת פליטות גזי חממה
מסלול המתמקד במחקר ופיתוח ארוך טווח של חברות גדולות ועתירות השקעה, המאפשר פיתוח ידע תשתיתי הניתן ליישום במגוון מוצרים לאורך זמן רב.
תמיכה בתכניות הרצה בתחומי התחבורה
רשות ניירות ערך בישראל והבורסה לניירות ערך בתל אביב מבקשות לקדם פרויקט בו יערכו סקירות כלכליות בהתאם למפרט שקבעה הבורסה על ידי התקשרות עם חברת מחקר בכדי שתבצע עבודת מחקר לתאגידים הנסחרים בבורסה בענפי הטכנולוגיה או הביומד של הבורסה וכן תאגידים כאמור אשר הגישו טיוטת תשקיף או פרסמו תשקיף לקראת רישום מניותיהם למסחר בבורסה.
תמיכה בעידוד מחקר ופיתוח בתחום טכנולוגיות החלל
המסלול תומך בתכניות הרצה ("פיילוטים") בתחומי התקשוב הממשלתי. המסלול הינו מסלול משותף לרשות החדשנות, לרשות התקשוב הממשלתי ולרשות המיסים. מסלול משנה זה פועל תחת מסלול הטבה מס' 2 (ראו נספח ח') - תמיכה בחדשנות טכנולוגית של התעשייה בשיתוף עם גורמי ממשל. על מוצרים המוגשים במסגרת התוכניות במסלול זה להיות בשלים להרצה וללא תכולות מו"פ משמעותיות. לפירוט נוסף אנא עיינו באופן הערכת תכניות בזירת צמיחה תחת "דגשים לתכניות הרצה".
תמיכה במחקר ופיתוח עסקי בחקלאות
תמיכה בתכניות הרצה ותכניות מו"פ בתחומי הבריאות הדיגיטלית
תכנית לעידוד השקעות בחברות בתחום תחליפי נפט לתחבורה
תמיכה בתכניות הרצה בתחומי הסייבר

חברתי ציבורי

מסלול "אתגר" - עידוד מו"פ מוכוון אתגרי בריאות גלובליים, הינו יוזמה משותפת של רשות החדשנות עם מש"ב (המרכז לשיתוף פעולה בינלאומי של משרד החוץ) במסגרת יוזמת Grand Challenges הבינלאומית, שמטרתה פיתוח פתרונות טכנולוגיים לאתגרי הבריאות, מים וביטחון תזונתי במדינות מתפתחות .
חוזרים להייטק מבקשת להגדיל את כוח האדם המיומן בתעשיית ההייטק בישראל בהתבסס על אנשי מקצוע ישראליים בחו"ל מתחומי הטכנולוגיה אשר צברו ידע וניסיון בתעשיית ההייטק בחו"ל. התכנית מיועדת לישראליים המבקשים להשתלב בתעשייה בישראל תוך דיאלוג רצוף עם מעסיקים המעוניינים להעסיק כח אדם איכותי ובעל ניסיון. להרשמה של מעסיק חדש - לחצו כאן להרשמה של מועמד חדש - לחצו כאן
מסלול הטבה זה הינו פרי שיתוף פעולה בין רשות החדשנות לבין קרנות הביטוח הלאומי. מטרת המסלול היא לעודד מחקר ופיתוח של טכנולוגיות מסייעות לאנשים עם מוגבלות, וזאת על מנת לאפשר לאוכלוסייה זו השתלבות בחברה ובשוק התעסוקה.
מסלול ההטבה הינו פרי שיתוף פעולה של רשות החדשנות ומטה המיזם הלאומי "ישראל דיגיטלית" במשרד לשוויון חברתי, נועד לעודד ולסייע ליזמים ולתאגידים המציעים מענה לאתגרי המגזר הציבורי באמצעות פתרונות טכנולוגיים חדשניים (בתחומי חינוך, בריאות, רווחה, כלכלה, משפטים, שלטון מקומי ועוד).