ברוכים הבאים לרשות החדשנות

אנחנו מקדמים חדשנות ישראלית

מה אנחנו עושים?

רשות החדשנות מקדמת את החדשנות בתעשייה הישראלית, בדגש על תעשיית ההייטק , ולרבות תעשיית היצור. תפקידיה של רשות החדשנות הם ליזום פעילות מחקר ופיתוח במימון ממשלת ישראל ולהעניק תקציבים ליזמים ותעשיינים.

מימון פרוייקטי מחקר ופיתוח טכנולוגיים שנועדו לסייע ליזמים וחברות בשלבי פיתוח שונים לקדם חדשנות פורצת דרך.  
התמודדות עם מחסור של עובדים מיומנים בתעשיית ההייטק ופתרונות טכנולוגיים הנותנים מענה לאתגרים חברתיים וציבוריים.
הערכות של מדינת ישראל כמובילה עולמית בתעשיות טכנולוגיות חדשניות כמו בינה מלאכותית וביג דאטה.

החטיבות שלנו

הרשות מאורגנת במבנה של חטיבות חדשנות. חטיבות אלו מוכוונות משימה ולקוח, והן כוללות "ארגזי כלים" ייחודיים, המציעים מענה מותאם, כולל ומקיף לצרכים המשתנים של לקוחותיהן אלה החטיבות שלנו:

הנה מספר חברות שתמכנו בהן בתחילת דרכן

ליזמים, חברות, מוסדות מחקר שמעוניינים לשתף פעולה במו"פ

רוצים גם?
הנה קולות קוראים הפתוחים להגשת בקשה (פועלים תחת מסלולי הרשות)

ליזמים, חברות, מוסדות מחקר שמעוניינים לשתף פעולה במו"פ

קול קורא להקמת תשתיות בפרמנטציה של מיקרואורגניזמים למתן שירותים שעיקרם בתחום המזון החדש

פתוח להגשה עד: 6.3.2023

הרשות הלאומית לחדשנות טכנולוגית מודיעה על פתיחת הליך להגשת בקשות לקבלת מענק ע"י תאגידים תעשייתיים, להקמת תשתיות בפרמנטציה של מיקרואורגניזמים עבור מתן שירותים העוסקים בעיקר בתחום המזון החדש. התשתית מתיחסת למתן שירותים בסקאלת הפיילוט ו/או בסקאלת הדמו, שתכלול העמדת ציוד ייעודי מתאים, לרבות מתקני פרמנטציה, שירותי הפרדה, ניקוי ואנליטיקה, והפעלתו על-ידי כוח אדם מיומן לשימוש התעשייה הישראלית ומוסדות המחקר בישראל. על התשתיות להכיל שירותים משלב הפיילוט ועד ייצור מפוקח בסדרות קטנות של לפחות מוצר אבקתי יבש, לפי תקן התואם סטנדרטים של ייצור מזון.
ניתן להגיש בקשה עבור סקאלות הפיילוט והדמו במשותף או עבור סקאלה אחת בלבד.
הרשות רשאית לאשר בקשה אחת או יותר, שיציגו פתרונות המתאימים לדרישות בשוק בהתאם לאמות המידה המפורטות במסלול המשנה.

 

קול קורא לבקשות למסחור ידע ממוסד מחקר לתאגיד בתחום פסיכיאטריה דיגיטלית

פתוח להגשה עד: 20.3.2023

רשות החדשנות מזמינה אתכם.ן להגיש בקשה לקבלת מענק תמיכה בהוצאות עבור הוכחת היתכנות, התאמה והעברת ידע ממוסדות מחקר לתאגיד תעשייתי ישראלי בתחום רפואה פסיכיאטרית דיגיטלית.

קול קורא בשיתוף עם קרן בארד להגשת בקשות סיוע עבור תכניות מו"פ לחוקרים באקדמיה בישראל ובארה"ב ולחברות תעשייתיות המעוניינות למסחר ידע מהאקדמיה בנושאי מזון ותזונה

פתוח להגשה עד: 4.6.2023

            

 

רשות החדשנות , קרן בארד (קמ"ח) ואגף תקציבים במשרד האוצר מקדמים תוכנית מחקר ופיתוח חמש שנתית לתחומי מזון ותזונה ומזמינים חוקרים וחברות ישראליות המבקשים לחבור לפעילות קיימת באקדמיה האמריקאית. החוקר ממוסד אקדמי ישראלי נדרש להשיא ערך פיתוחי יישומי בר מסחור לחוקר האמריקאי שתוכנית עבודתו אושרה למימון על ידי קרן  NIFA האמריקאית (המכון הלאומי האמריקאי למזון וחקלאות)  או לחוקרים שעבדו בעבר במימון קרן בארד והגיעו לשלב בשלות של ידע שעשוי לעניין חברה ישראלית. 

מטרת הקול הקורא:

  1. קידום מחקר ופיתוח משותפים לישראל ולארצות הברית בנושאי מזון ותזונה, הן לצורך שיפור איכות ובריאות האוכלוסייה והן למניעת מחלות כרוניות הקשורות לנושאים אלו ומהוות נטל מרכזי בשתי המדינות.
  2. חיזוק חברות קטנות ובינוניות בתעשייה המתפתחת בתחומים מזון ותזונה, על-ידי הנגשת ידע מבוסס שמקורו באקדמיה בארצות הברית ובישראל.

הירשמו לאירועים והוובינרים שלנו

ליזמים, חברות, מוסדות מחקר שמעוניינים לשתף פעולה במו"פ
9
ניפגש בזום

בינה מלאכותית, ChatGPT - מה זה בכלל ואיך זה משפיע עליכם?

כולנו שמענו בחודשיים האחרונים על הטרנד החם של הרגע, תחום הבינה המלאכותית היוצרת (Generative AI), ופתאום התפרצו לחיינו שמות כמו ChatGPT ,OpenAI, שאי אפשר לברוח מאזכורם בכל מקום.

אחרי שקראנו וראינו מחוללי תמונות שיודעים להפיק ציורים במיטב הסגנונות, מחולל קוד תכנה אוטומטי, ובוט שיחה שמנהל תקשורת וכותב טקסטים, הבנו כי תוכנות הופכות להיות יותר ויותר יצירתיות, עם תכונות כמו-אנושיות. התחום, שבו מחשבים מפיקים תוצרים "כמו" אנושיים דוגמת תמונות, טקסטים, מוזיקה ועוד היה רחוק מבשלוּת שנים רבות, אבל נראה שמשהו קרה – ופתאום: זה בכל מקום!

אבל – מה זה בכלל ומה המשמעויות?  

רשות החדשנות באה לעשות לכם סדר, במפגש חדש שאנו משיקים בסדרת מפגשים דיגיטליים: Innovation Over Lunch, אז.... בואו לשבת עם הצלחת אל מול המחשב, וקבלו תשובות והשראה!

במפגש דיגיטלי של שעה וחצי שבו תערך שיחה בין ענבל אורפז ובין זיו קציר, ננסה להבין מה קרה דווקא עכשיו, את מילות המפתח בתחום, התועלות, איך זה ישפיע עליכם, השימושים והסכנות.

נבין מה ל-AI ולפעילות רשות החדשנות? ננסה להבין לאן זורמות ההשקעות בתחום, ולאן האנושות יכולה ללכת מכאן. נשאל מה העתיד המסחרי של ההתפתחות הזו? מה מוצאים בו יזמים ומשקיעים? עד כמה מחולל יכול להיות כשרוני ואנושי? 

header_952x719_imajemobile_chatGPT.jpg

2
ניפגש ב-2.3 על מסך המחשב (עדיף)/ הטאבלט/ הנייד.

היזמת שאת: בכירות תעשיית ההייטק וההון סיכון במפגש הכוונה ליזמות וסטארטאפיסטיות

יזמת? יש לך רעיון טכנולוגי?

לקראת יום האישה 2023, ולאור הצלחת האירוע בשנה שעברה, רשות החדשנות מזמינה אותך להתייעץ, לשתף ולקבל הכוונה אודות הרעיון או הסטרטאפ שלך, בפגישות וירטואליות קבוצתיות, עם "טובות המוחות": בכירות בתעשיית ההייטק, ההון סיכון והפטנטים, כדי להבין איך להפוך את הרעיון שלך למציאות

רשות החדשנות מזמינה אתכן: נשים יזמות, משלב הרעיון ועד לסטרטאפ בצמיחה, הרוצות להתייעץ ולהבין איך להוציא את "היזמת שהן" מהרעיון שלהן, להצטרף למפגש וירטואלי, ולקבל הכוונה וייעוץ מנשים מובילות: שותפות בקרנות הון סיכון, מומחיות בעולמות הקניין הרוחני והפטנטים, קהילות של יזמות טכנולוגית, מנטוריות של נשים ועוד.

מוזמנת להתייעץ ולשאול את כל השאלות שמעניינות אותך, לדוגמא:

  • איך אני מגנה על הקניין הרוחני של הרעיון שבליבת הסטארטאפ שלי עם פטנט?
  • איך בונים חברת סטארטאפ?
  • פיתחתי רעיון – איך אני מגייסת כסף בשלב הסיד?
  • איך אני מתחברת למנטורית בתחום שלי?
  • האם לרשות החדשנות יש תכנית מימון ייעודית לנשים?
  • מהם כללי עשי-ואל-תעשי במפגש עם משקיעים?
  • מתי הזמן הנכון לפנות לגיוס כסף ממשקיעים? איך לבנות נכון את סיבוב הגיוס?
  • איך אני משווקת את עצמי, בונה פיץ' נכון, ואיך אני ממתגת את החברה?

המפגש יפתח בהרצאה קצרה של רשות החדשנות בהובלת חיר עבד אלראזק, מנהלת תכניות לקידום נשים וערבים בהייטק ויזמות, שלאחריו נתפצל לחדרים בהובלת נשים בכירות בתעשייה:

חדר 1: על מימון ותכניות של רשות החדשנות לנשים יזמיות, והכוונה לחדרי האירוע,  בהובלת סלעית לב, מנהלת תחום הנבטה ויזמות ברשות החדשנות.

חדר 2: איך מגייסים כסף בכל שלב? איך בונים חברת סטארטאפ? בהובלת אסתר ברק לנדס, מנהלת-שותפה, קרן "אגרוטק" (טנא)

header_1719x1069_eventdesktop יזמת.jpg

רוצים להתעדכן ראשונים על המסלולים הפתוחים להגשה, החדשות והאירועים שלנו?
הירשמו לניוזלטר!

נרשמתם בהצלחה V
צריכים עזרה? דברו איתנו
שלחו לנו הודעת וואטסאפ
שלחו לנו הודעת SMS
תמיכה טכנית לאזור האישי